Sztuk

Zetor 7745 problem z biegami (sprzeglem)

Polecane posty

Sztuk    3

Witam od niedawna mam problem z moim zetorem a dokładnie ze sprzęgłem.. Zetor nie wysprzegla to znaczy wciskam sprzęgło i biegi wchodzą ze zgrzytem 2 sekundowy ( bywa różnie). Zacząłem od odpowietrzania układu ale to nic nie pomoglo.. Stwierdziliśmy ze znajomymi ze to pewnie pompka przy pedale sprzęgła i sie zabrałem za jego wymianę.. Powiem ze bardzo słabe dojście i sporo roboty. Odpowietrzyliśmy układ i wszystko ok działa.. Niestety nie na długo po jakiś 6 godzinach przy oborniku i ogólnej jeździe problem powrócił.. Ponowne odpowietrzenie układu nic nie pomogło. Dodam jeszcze najważniejsza kwestie ze podczas 2-3 wciśnięciach sprzęgła ( tak jakby napompowaniu) biegi wchodzą bez najmniejszego problemu... Czyżby znow ta pompka? A moze zły plyn. Co moze byc przyczyna tak szybkiego zużycia pompki. Leje dot4. Proszę o pomoc... Pompka oryginalna zetoroska...  Prosze o pomoc i z góry dziękuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki66    4

Mechanikiem nie jestem ale z tego co się nauczyłem w szkole to może być kilka przyczyn :
zbyt duży skok jałowy pedału sprzęgła, uszkodzenie mechanizmu wyłączającego,zakleszczenie tarczy sprzęgła na wielowypuście, zwichrowanie tarczy, obluzowanie nitów lub pęknięcie okładzin. Oczywiście jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

moim zdanie przyczyną jest popychacz sprzęgła albo wysprzeglik, ale też może byc ze łopatki dociskowe odpowiednio nie cofają sie... A sprzęgło teraz robiłeś ? Bo u siebie w szkole podobne objawy był bo odwrotnie sprzęgło założyliśmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

wymienić trzeba wysprzeglik ( mały koszt więc myślę że warto) posprawdzac przewody! a na końcu dokładnie wymienić płyn hamulcowy czyszczący tym cały układ :) jeśli nie pomoże (a powinno bo miałem taki ciągnik w turze i zawsze z tym walczyłem) szukać przyczyny głębiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Czyli znow wymienic ten wysprzeglik? Ale jaka moze byc przyczyna tak szybkiego zuzycia? Kilka godzin pracy. A jak wyczyscic i przewody? Jaki zalać płyn? Moze to jego wina? Najgorsze ze to sa takie same objawy jak przed wymianą... Wymiana pomogla i dalej to samo...

Co do wczesniejszych pytan to nie wymienialem sprzeglA. Kiedys zdarzylo sie pare razy przypalic...

Popychacz sprzegla wymieniony rok temu a jego objawem bylo spadajace sprzeglo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

jak znowu mozesz wymienic wysprzeglik jesli wymieniles pompke sprzeglowa -to dwie rozne sprawy, jesli odpowietrzales pompke to musiales odkrecic" zaworek' na wysprzegliku .

czesci teraz kiepskie ale pompka powina wiecej wytrzymac, jeden niech nacisnie pedal a drugi niech patrzy czy wysprzeglik dziala- na zakup nowych czesci to zawsze jest czas...

 

wymiana pompki to latwizna - bez odkrecania maski mozna spokojnie to zrobic, troche wprawy i sprytu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nad wysprzęglikiem też bym się zastanowił. Jeśli nie cieknie i nie złapało tłoczka to jakiego wy w nim zużycia szukacie?

Pompkę sprawdź czy trzpień nie uciska na tłoczek i czy sam tłoczek cofa się aż do segera.. Teraz takie dziadostwo robią że się w głowie nie mieści i nie ważne kto to zrobił i gdzie kupione. Pompka oryginalna kupiona w czechach jedna wytrzymała trzy miesiące i starł się pierwszy kwadratowy oring na tłoczku a druga chodzi drugi rok. Totolotek.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Najgorzej jest znow isc w koszty. Mowicie o wysprzegliku a objaw taki sam jak przy pompce... W sumie nie wiem co robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Zdejmij skrzynkę akumulatora ,tam jest pokrywka i można sprawdzić stan dzwigienek.Za jazdę odpowiadają trzy z sześciu.Może jedna jest opuszczona ,tam pękają wkładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez Michal3512
      Witam
      Od niedawna stałem się właścicielem zeotra 6245 sprowadzonego ze Finlandi.
      Przy oglądaniu katalogu części okazało się że brakuje w nim cięgna(nr kat. 70112724) hamulca sprzęgłowego.
      Zamontowałem go w miarę sztywno naciągnąłem nakrętką m8, dzwignia z okiem przy skrzyni ustawiłem do oporu czyli przodu w pozycji pionowej  ale wbijanie biegów jest beż żadnych efektów czyli czasem jest zgrzyt czasem nie.
       
      Czy ktoś wie jak prawidłowo wyregulować ten hamulec ? Dodam że ta dźwignia co siedzi przy skrzyni(nr. kat.57112705) bez żadnych oporów ręką  chodzi do tyłu(jest w poziomie) i do przodu(jest w pionie). . Może to ona nie działa, może jest już wyrobiona szczęka(nr. kat.57112714 ?


    • Przez centier
      Dzień dobry,
      Rozpoławiałem ciągnik i siłą rzeczy rozbierałem na części pierwsze sprzęgło, wymieniłem tarcze oryginalne czeskie. Złożyłem wszystko jak było (ktoś składał tak na yt) ustawiłem dźwigienki sprzęgła w odległościach 25mm i 37mm od tarczy. Po połączeniu silnika ze skrzynią okazało się że łapkom brakuje ok 10mm żeby te dostały do łożysk oporowych. (kilka lat temu mechanik robił mi sprzęgło i koło zamachowe było mocno przetaczane czy to może być tego wina?) Czy jeśli łapki przestawię bliżej łożyska i zmienią się odległości między łapkami a tarczą znaczy będą większe niż te 25 i 37mm to sprzęgło będzie pracowało poprawnie ? Czy wymienić koło lub dospawać coś do łapek ?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie z racji że w moim zetorze czeka mnie generalny remont skrzyni biegów pomyślałem czy dałoby radę włożyć skrzynie od zetora Proximy 90. Z wyglądu są takie same a ta z Proximy ma dodatkowo rewers. Czy jest to wgl możliwe i czy będzie wszystko pasować? Dzięki za odpowiedź 
    • Przez massey3085
      Witam  mam taki problem  z moim zetorem gdy pracuje z opryskiwaczem rozlancza mi wom zatrzask sprawdzony  na wodziku rowki pod zatrzask  też ok  
      Czy wymienię ta przesowke która łączy  walki beż wyciągania  kosza  salelit  bo to jest dosyć  długa tuleja  i niewiem czy taka operacja jest możliwa beż dużego rozbierania  ciagnika 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj