Renault85-15TX

Ciśnienie oleju silnikowego MWM

Polecane posty

Renault85-15TX    190

Skąd masz takie informacje? Jakieś książki, katalogi posiadasz? 
Ten co podałeś numer wklepać go w google wyskakuje taki zawór http://agroszyszka.com.pl/pl/p/Zawor-oleju-silnika-MWM-D226-4-0123017600-m18/4573 ale on się nie nadaje bo ma średnicę M18 a u mnie jest M20 czyli wychodzi że trzeba ten z fendta http://agromer.pl/ogolna-zawor-cisnienia-oleju-f120203310180-q20,c2,p1307,pl.html a poza tym w silnikach 6 cylindrowych zawór był inaczej wkręcany w podstawę filtra nie od dołu tak jak jest w modelach 4 cylindrowych tylko w mocowanie filtra. Chyba że coś nie wiem dokładnie jak naprawdę jest z tymi podstawami filtra. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

Tak zgadza się był inaczej wkręcany, ale dla  D226-6 powyżej 06595 i TD228-6 powyżej 91943.

A jaki masz numer silnika? Dla 8514 powinieneś mieć w granicach 30000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Numer jest 926 24 29038 czyli ten drugi. tylko że jak wklepać w google ten drugi numer to wyskoczy zaworek ale bez opisu i nie wiadomo czy jest on M18 czy M20. 

A tak poza tym mierzył ktoś długość swojej sprężyny w zaworze ciśn. oleju? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

http://agroszyszka.com.pl/pl/p/Zawor-silnika-MWM-6005001404/4575

http://sklep.ambrozy.com.pl/czesci-zamienne-c/170163-zaworek-silownika-hydraulicznego-6005001404.html

To jest ten zawór

 

Musisz się teraz dowiedzieć co kupiłeś tu: http://agromer.pl/og...2,p1307,pl.html W opisie podane są ciągniki, ale są to diesle i TD wrzucone do jednego worka.

Renault w serii .14 dla D 266-4 zawór ma numer 6005001404 dla TD 266-4 6005001405. 

Może masz bardzo dobry zawór i odpowiedni do Twojego silnika tego ja nie wiem. Podałem Ci tylko numery katalogowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Numer jest 926 24 29038 czyli ten drugi. tylko że jak wklepać w google ten drugi numer to wyskoczy zaworek ale bez opisu i nie wiadomo czy jest on M18 czy M20. 

 

A tak poza tym mierzył ktoś długość swojej sprężyny w zaworze ciśn. oleju? 

 

Jeśli nie jesteś pewien sztywności nowej sprężyny i otrzymywanego przez nią ciś to włóż ze starego sprężyne to element wieczny dopóki nie pęknie. Tym bardziej mała  spręzyna jakości MWM nie rózni się parametrami po 30 latach pracy.

Jedyną rzeczą jaką mogą sie róznić po numerach to gwint , wysokość koszyka lub włąśnie twardość sprężyny . I długość wcale nie jest wyznacznikiem jej twardośći

Moje podejżenia dotyczące zaworu odnosiły sie tylko i wył do zurzytego koszyka co nie okazało sie trafne

Osobiście wątpie w różnice w tych zaworach i czy jaka kolwiek podmiana coś da

Dla ciekawostki oglądałęm film z odpalania iTARTy z silnikiem V8 w przy -17 C i ciśnienie na wolnych 10 BAR po dodaniu gazu do 14 !!!

Zegar był wyskalowany do 16 bar 

pozdr

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To jest odpowiednie ciśnienie jakie teraz uzyskałem dlatego już nawet na to nie zwracam uwagi ale tak dopytuję z czystej ciekawości. Tyle co ja już ciągników Renault widziałem z tym ciśnienie i z tyloma osobami co rozmawiałem to już nawet nie mam wątpliwości że silnik MWM mają pracować na wysokim ciśnieniu a nie na niskim tak jak typowy ursus ;)


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiaszek    0

nic nie kombinuj z zadnym zaworkiem. nic nie zmienisz. mam nowa pompe olejowa na zimnym na wolnych ma 5 atm jak sie rozgrzeje spada na okolo 2 atm. na wysokich jeszcze nie mierzylem ale chetnie to zrobie dla ciebie. jakby zaworek nie dzialal juz by ci rozerwalo filtr. tam nie ma zadnych regulacji ani kombinacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Dzisiaj zmierzyłem ciśnienie oleju w swoim reno 106.14 na zimnym przy obrotach jałowych 4,5 po rozgrzaniu spadło do 4 przy obrotach max nie jestem w stanie powiedzieć ile bo zegar tylko do 6 miałem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ma być , na nadciśnienie nie umrze :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czas zakupić "normalny" zegar.

Oprócz samej wartości ciśnienia istotna jest różnica między ciśnieniem na zimnym i rozgrzanym oleju.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arunio112    0

WITAM mam fendt 308 mwm td226-4b motor. Po generalnym remoncie tuleje nowe wal szlif blok osiowanie nowa pompa oleju.. Ciśnienie na zimnym 4.7 a jak się rozgrzeje spada do 1.5. Pytanie czy to nie za mało? I gdzie szukać żeby to poprawic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5

instrukcja silnika mówi ze na ciepłym i obrotach jałowych ciśnienie 0,5 do 0,8 bara,także wydaje mi się ze nie jest źle,poczekaj aż się  dotrze i wtedy pomierz ciśnienie,szukać jak już chcesz to możesz przy zaworze ciśnienia olejowego,tam jest taka sprężynka i kuleczka ,wymiana tego pomaga częściowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arunio112    0

Ja mam td 226_4 ale pewnie nie różni się to wiele. Kontrolka się nie zapala. A myślę o tym czy dobrze bo psu w du.. Nie chcę 10tys wsadzić.. Jeszcze była opcja na jutro wyjąć te oliwiarki co na denki tlokow dają olej i je sprawdzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldi91    0

Witam. U mnie na zimnym 4.5 przy obrotach 5.5, na rozgrzanym 2.5, przy obrotach 4.5-5. Czy te 2.5bar nie za mało? Pytam, bo muszę robić remont góry silnika (Renia osłabła i wali odmą) i zastanawiam się czy ruszać dół... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz jest dobrze  wiesz zobacz jak laski popychaczy wyglądają  czy im się otwory  nie powiększyły  bo  tutaj jest smarowanie ciśnieniowe  jak  mają wżery i powiększone  otwory to trzeba wymienić bo  olej bokiem idzie i gubi część ciśnienia tak ja miałem w swojej Reni ja tam jeżdzę na 10w 40 w silniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutko    2

U mnie na zimnym silniku na wolnych obrotach 6 bar jak dam gazu 1200 obr. zamyka licznik mam 10bar. Jak się rozgrzeje 5,5 bara na wolnych 9,5 bar na wysokich.

Jak oleju nie bierze a ma niskie ciśnienie zacząłbym o zaworów i głowicy (najpierw regulacja).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj