BestTeam

Stanowisko na 2 sztuki.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BestTeam    2

Witam.Mam mały problem.W mojej oborze dla bydła znalazły się 2 dodatkowe miejsca na obsadę,ale nie mam pojęcia jakie zrobić wygrodzenie żeby wprowadzić przez nie bydło i do niego przywiązać i potem przez te wygrodzenie przeprowadzić.Macie jakieś pomysły.Myslałem o takim czymś(podam w zalaczniku),ale juz sam nie wiem.

post-169001-0-15036200-1476637766_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a jakie masz teraz możesz po zrobić furtkę/bramkę otwieraną w tym wygrodzeniu i już ... , problem to tylko wysokość koryta u ciebie i zawrócenia się bydlaka. A jak masz zamiar usuwać gnój i ścielić :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

a jakie masz teraz możesz po zrobić furtkę/bramkę otwieraną w tym wygrodzeniu i już ... , problem to tylko wysokość koryta u ciebie i zawrócenia się bydlaka. A jak masz zamiar usuwać gnój i ścielić :huh:

Mam zrobione tak(zalacznik)

*czerwona to ściana w której będa dzwiczki na obornik

*żółta ściana do chlewni

*zielona tam nie moze byc nic bo jest taki murek i odgradza od innych sztuk

 

Te rozowe kreski to chodniczek mały(do stania przy wyrzucaniu obornika)

 

Będa staly głowami do brązowej kreski

 

No i na tej brązowej kresce mialobybyc jakies wygrodzenie,zeby mogly przez nie wejsc,uwiazac je i potem wyjsc.

post-169001-0-77779300-1476639061_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jak na czerwonej ścianie robisz drzwiczki do usuwania obornika to przecież możesz zrobić większe i przez nie wprowadzać i wyprowadzac bydło i sypać pasze itd.
A na brązowej zrób jakieś koryto i poidlo na środku i tyle roboty na dwa dni o bydło stoi bez kombinowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

Jak na czerwonej ścianie robisz drzwiczki do usuwania obornika to przecież możesz zrobić większe i przez nie wprowadzać i wyprowadzac bydło i sypać pasze itd.

A na brązowej zrób jakieś koryto i poidlo na środku i tyle roboty na dwa dni o bydło stoi bez kombinowania

No dobra,ale bede je wprowadzal dookola podworka i przez obornik.Chcialbym zrobic tak jak w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

albo takie drabiny jak dałeś zdjęcie , a przez koryto bez problemu przegonisz :huh:

A jak zrobie takie cos jak na zdjeciu,ale bez tych bocznych rur(tych takich polokraglych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to zrób ukośne , chociaż na 2 sztuki może nie potrzebne one to są po to by przy jedzeniu bydło się nie stykało-nie walczyło (silniejsza/groźniejsza nie pogoni drugiej) ale murek w korycie musi być.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

to zrób ukośne , chociaż na 2 sztuki może nie potrzebne one to są po to by przy jedzeniu bydło się nie stykało-nie walczyło (silniejsza/groźniejsza nie pogoni drugiej) ale murek w korycie musi być.

Dobry pomysł.Bym zrobil tak jak w zalaczniku 

*czerwone zalałbym betonem 20x20 i zrobił zawiasy do tych skośnych wygrodzeń

*zielone tam byłbym je łączył jakoś a jakby miały wyjść to bym to odwiazywał i na boki

 

Tylko pozostaje pytanie jak i do czego je przywiazac

post-169001-0-27492400-1476821959_thumb.png

Edytowano przez BestTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

[galleryimg=15745]

na wzór na szybko taki znalazłem

 

ukośne ale takie zeby mogły do koryta łep wsadzić, a po co ci 2 bramki przecież jak to nie krowy to codziennie nie zaganiasz to jedna starczy , najpierw jedna wejdzie potem druga , i w środek też możesz dać słupek stały i poidło na nim ,

 

a te słupki nie koniecznie beton bo wcale nie taki mocny chyba że prętów nawalisz , rura pożądna "2" albo większa czy kątownik , tylko

dół jak na wiadro wykopać i zalać betonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

i jak tam stanowiska zasiedlone :huh:

Jeszcze nie.Teraz są tam małe cielaki.Na wiosnę chce przerobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj