Skocz do zawartości
News
jendras11

Ceres 85X - demontaż wałka atakujęcego

Polecane posty

jendras11    0

Witam wszystkich forumowiczów, jako iż jest to mój pierwszy post, a zarazem pierwszy problem z Renią. Niedawno podczas suchej ciężkiej orki zaczęły się dość duże stuki dochodzące z okolic przedniego prawego koła. Jako iż ciągnik był potrzebny, odkręcony został wał napędowy z przystawki do przedniego mostu. Tulejki okazały się w dobrym stanie, natomiast zerwaniu uległy frezy na wałku wchodzącym do przedniego mostu. Po ukończeniu prac polowych zaczęliśmy wspólnie z Tatą demontaż. Odkręciliśmy zwolnice przednich kół wysunęliśmy półosie, po odkręceniu osłony i problematycznym odkręceniu nakrętki na wałku ataku, myśleliśmy że na tym koniec wałek uda się wysunąć w kierunku przystawki lecz byliśmy w błędzie. Prosiłbym, aby ktoś kto miał już z tym do czynienia opisał jak wydobyć w/w część. Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Filipek66-F
      Witam wszystkich...
      Kupiłem jakiś czas temu ciągnik podony w temacie i mam problem taki że słabo podnosi tzn. Do póki ciągnik jest zimny to podnosi przykładowo pług i obraca powiecmy dopuszczalnie ale w miare kiedy się coraz bardziej rozgrzewa to nie chce podnosić i o obróceniu pługa też nie ma mowy chyba że gaz do dechy i wtedy jakoś to działa, kierownicą również ciężko się kręci. Wszystko co związane z hydrauliką działa bardzo słabo. Proszę o pomoc lub może ktoś zna mechanika który podoła temu zadaniu... Z góry dzięki
    • Przez toreto
      Witam. Mam problem z renowka ostatnio otóż grzeje mi się. Fakt są upały ale czy to normalne żeby przy prasowaniu bądź lekkim, na prawde bardzo plytkim podrzucaniu scierniska agregatem podorywkowym grzal sie ? Nie katuje ciagnika, ma obciązenie wiadomo jak to przy zbijaniu beli czy pracy z agregatem ale nie dymi. Wskazówka dochodzi do czerwonego pola i zaczynają pikac kontrolki st op. Płyn w chłodnicy jest i żadnych wycieków. Termostat zaczynałby szwankowac? I pytanie jeszcze jeśli dochodzi do czerwonego to ile wtedy faktycznie stopni ma płyn?  Dopiero 90? Czy więcej?
    • Przez maly2000
      Witam!
      Mojej Renówce coś zaczęło dolegać, na biegu jałowym zauważalne są delikatne skoki obrotów silnika, niewielki co prawda bo o około 20-30 obrotów. Ponadto jak silnik jest zimny to obroty utrzymują się lekko powyżej 700, zaś jak się rozgrzeje w pracy to na biegu jałowym spadają do okolicy 600. Sprawdzane filtry przewody i wszystko i nic nie widać, pompka paliwowa też wymieniona. Zaczeło się robić też tak, że w czasie transportu nie miał siły jechać, powoli się wkręcał na obroty, a lekka górka i pustych przyczep nie miał siły w  ciągnąć. Miał ktoś podobne objawy i jest w stanie coś doradzić.? 
    • Przez mad
      Witam, jak myślicie jest warta tych pieniędzy?
      https://www.olx.pl/oferta/renault-103-54-idealna-4600-motogodzin-przedni-podnosnik-2000rok-CID757-IDpc7Vt.html#bf9723de99

Oprócz opon to chyba wszystko w porządku. Siedzenie całe, podłoga niepoprzecierana, może i prawda.

• Przez Krzysztoflewandowski36
      witam mam pytanie odnosnie oleju agrofarm utto ln czy bedzie odpowiedni do skrzyni biegow.
      133.14 mala pomylka

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.