Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami?

Polecane posty

Ferdek07    75

Co lepsze tańsze i mniej awaryjne, walce czy spulchniacz, walce przy kosiarce bębnowej chyba nie występują, czy to sienei zapycha w gęstej trawie? i jak to sie sprawdza przy produkcji siana, bo przy sianokiszonce kumpel odchwalic nei moze kosi i od razu rusza w tąłąke z pracą, ale czy taka poszarpana trawa na siano jak wyschnie to nie zostaną same badyle a drobne listki oblecą? jak to wpływa na jakość paszy bo szybciej wyschnięte siano to raczej mniejsze straty?

Jak sie sprawdza ten kondycjoner na nierównych łąkach porytych przez dziki gdzie czesto darń wpadała by na ten szarpacz lub jakaś gałąź lub kołek bo łąki również przy lesie, czy ten spulchniacz jest trwały, bo jak ma się to rozlecieć po 2 sezonach to dzięki.

Jak macie to opisujcie doświadczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Spulchniacz jest do traw a walce do roślin motylkowych.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

inaczej, czy spulchniacz w trakcie koszenia daje wiecej tzn bardziej przyśpiesza schnięcie trawy i przyśpiesza zbiór na siano niż gdybym latał po tym następnego dnia z przetrząsarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tak. sam bym chętnie założył spulchniacz. kiedyś przewoziłem trawę z takiego kawałka 12 arów na inne pole i robiłem to rozrzutnikiem bo nie chciało mi sie widłami potem to rozwalać. to co przewiozłem dużo szybciej wyschło niż to co nie było przewożone. spulchniacz działa podobnie do rozrzutnika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

spoko, napewno przyśpiesza schnięcie, ale ale samasz 1,85 ze spulchniaczem kosztuje 4,3tyś więcej a dyskówka ze spulchniaczem o zgrozo ponad 10 tyś więcej, więc pyatnie, czy nie zrobi tego samego poprostu przetrząsarka za 1 tyś zł z targu, bo przecież nei zawsze potrzeben te przetrząsanie jak się np. kosi słabe potrawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

znajomy kupił kosiarkę samasz, tylko że 2,10m to zdemontował spulchniacz, bo jak szybciej z kosiarką pojechał to zaczął sie zapychać. :D


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5
i woli dzień dłużej poczekać aż wyschnie? :D

No woli poczekać niż przy cięciu trawy co chwilę się zatrzymywać :D


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he he samasz 2,1 m jak z takiej szerokosci uformuje pokos to musi mieć spulchniacz, ale co z dyskówkami? bo dyskówka bez spulchniacza wyjdzie w cenie 2,1m bębnówki ze spulchniaczem a będzie szersza i mniejszej mocy potrzebuje i napewno będzie trwalsza, to może lepszym rozwiązaniem będzie dyskówka a do przetrząsania w newralgicznych miejscach czy łąkach można dokupić jakiegoś rozpylacza za 1 tyś pln, a po dyskówce pokos jest i tak równomiernie szeroko rozłożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

W dyskowce pokos jest szeroko rozłożony a więc trawa szybciej podeschnie. Słyszałem, że po dyskowce trawa równiej odrasta, ale czy to prawda nie wiem :D

Interesuje mnie jeszcze sprawa czy spod dyskowej kamienie tak lecą jak spod bębnówki.


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

to małe różnice w Samaszu jak tak bo ja zamówiłem KRONE easy cut 280QCV 2,8m spulchniacz regulacja szybkości regulacja docisku, blachy sterujące idealnie na całą szerokość plon zielonki, 4dyski i 2 bębny waga 1150kg cena 10300EURO+VAT a bez spulchniacza w złotówkach 21tys i biorę ze spulchniaczem bo to jest klasa i postęp a nie dziadostwo koszę i zupełnie szybciej schnie oglądałem je w pracy lux i się nie zapycha nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to chyba jakieś bladziewie i wogóle to bespieczne jest? powinni to jakoś obudować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ten roztrząsacz jest na allegro ze 3 lata w ofercie juz. kiedyś planowałem coś podobnego zrobić ale jakoś misie nie chwiało mi sie z tym grzebać. teraz mam karuzele wiec nie będę robił go ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

mam pytanie takie czy ten spulchniacz spowalnia prace i czy ciężej kosić na przykład żyto czy prędzej nie wybije łożyska itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

jesli go uzywasz i jest duza trawa bardzo to troche zwolni i zalezy jakie szarpanie ustawisz wieksze czy mniejsze. w malej trawie nie zwalnia predkosci a jezeli nie uzywasz wcale to mozesz smigac szybko jak by wcale spulchniacza nie bylo. czy ciezej to tez zalezy od tamtych czynnikow. po spulchnieniu duzo szybciej schnie i latwiej sie przeraca potem. dotyczy to kosiarki bebnowej z kondycjonerem(spulchniaczem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Trawa jest przetrząśnięta bardzo dobrze po tym. Ogólnie w poprzednim sezonie myślałem nad kosiarką 2.1m z allegro nową do 10.000 i chciałem zamontować ten spulchniacz ale posłuchałem opinii o nich (o kosiarkach) i zakupiłem kosiarkę bębnową samasz Z10/4 ze spulchniaczem i nie narzekam.

 

A tu masz filmik z pokazaniem jak działa ten rozdrabniacz z allegro

 

http://www.youtube.com/watch?v=9_wPLieni6Y

Edytowano przez andrzeju207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Patrzac na model to 1.65 o ile dobrze pamietam.

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriank66    4

czy kondycioner w kosiarce można wyłączyć np gdy kosze mieszanki zbożowe żeby nie tracić ziarna ? i czy wtedy nie przeszkadza on w układaniu sie pokosu ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj