oki39

Fendt 936 Vario Black Beauty

Polecane posty

brzozak2    241

no wiec po kolei:

jak to masz te ciagniki na podworku ze tak szybko zwazyles i sie zdziwiles bo nie kumam?

przedni tuz gdy chcesz sie zajac dodatkowa uprawa z przodu ciagnika.

ciagnik o mocy grubo przekraczajacej 300 KM, znajduje tylko zastosowanie w ciezkich pracach polowych, z reszta jesli ktos mysli o transporcie to raczej w ogole nie bierze opd uwage jd czy case tylko wlasnie fendta, bo jest szybszy, wygodniejszy, ma doskonala amortyzacje itp.

o sprawnosci skrzyn mysle ze rowniez moge przyjac ze sa podobne.

prawa fizyki to obowiazywaly dla wolnossacych starszych niewysilonych konstrukcji, teraz prawa fizyki to za malo ;) i w tym przypadku bez dokladnej analizy w centrach testowych sie nie obejdziemy, a im tez do konca nie mozna ufac :)

jedynym zajeciem dla tak duzego ciagnika, ktore nie wymagaja uciagu i mi przychadza teraz do glowy to kosiarki o ogromnej szerokosci roboczej. bo nawet aktywnym agregatom uciagu nigdy za wiele, a z naciskami mozna sobie poradzic stosujac blizniaki, natomiast permanetna strata trakcji to czysty spacer zlotowek z naszej kieszeni. zauwaz, ze przeprowadzane testy, rekordy na zuzycie paliwa na ha, sa robione maszynami ktore maja wiele par niestandardowych obciaznikow, inaczej nie da sie wysrubowac wynikow.

tez chcialbym byc obiektywny, ale oczekiwalem duzo wiecej od pracy fendta :) uwazam ze to wspaniale ciagniki, ale w tych mniejszych seriach :) co ciekawe tam bija na glowe konkurentow wlasnie masa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
jak to masz te ciagniki na podworku ze tak szybko zwazyles i sie zdziwiles bo nie kumam?

No właśnie się nie zdziwiłem!!;)

No tak. "Zresztą trzeba by zważyć" jest to czas przyszły nie dokonany, także jak napisałem dane pobrałem z katalogów. I jest to oczywiście cięzar ciągnika zatankowanego, zalanego ale bez obciążenia.

Dlaczego sądzisz że ten ciągnik ma gorsza trakcję, bo jest bez obciążników lżejszy? Z obciążnikami masy są podobne a nawet F jest cięższy o 855kg, więc trakcja będzie porównywalna. Jak wiadomo nie mówimy o gumach, ma w standardzie 900, o mniejszym ciśnieniu też nie.

Wydaje mi się ze właśnie z agregatem aktywnym uprawowo siewnym, który przede wszystkim potrzebuje dużej mocy na wałku i hydraulice, a jak najmniej masy (własnej, agregat go dociąża dodatkowo) powinien chodzić bardzo dobrze. Z transportem gorzej, za duża moc i mały roztaw kół w stos do JD, będzie się "kołysał".

Kosiarki musiały być nie tyle duże co potężne na taką maszynę, jest na to za duży.:)

W orce powinien iść dobrze, w sumie większa masa. Nie używam dodatkowej uprawy z przodu.

Tak naprawdę to różnice będą w stos. do JD niewielkie, skrzynie są podobne, Vario ma mniejsze straty przy większych prędkościach, fakt, ale czy naprawdę bardzo spada sprawność korzystając z "wału hydraulicznego" (przy małych prędkościach 70%Vario)w porównaniu z kilkoma przekładniami, satelitami i sprzęgłami? Tak jak piszesz, to musiały by być naprawdę miarodajne i niezależne testy. Nie podejmuje się wróżenia z fusów.

Masz 936? Rozczarował Cię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

znajomy ma 930 w starej budzie ktoremu moglem sie bardzo dokladnie przyjrzec podczas pracy i od tamtego czasu zainteresowalem sie seria 900 i mocno sledze jej poczynania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek22    3
Potrzebuje sie dowiedziec ile kosztuje ten Fendt w czarnym kolorze. Niechce go kupic czy cos takiego tylko potrzebuje wiedziec. Moze ktos z was wie?

Z tego co słyszalem to kosztuja okolo 900tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kolego to pytanie bylo zadane 2 lata temu!!!!!!!!!!

poza tym nie jest prawda ze kosztuje taka kwote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z tego co wiem to jest wiecej BB, tylko nie wiem czy wszystkie 936. sprzedali tez bialego w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Biały Fendt 936 jest niedaleko mnie w Wałczu, woj. zachpom.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymon070798
      Witam mam problem z Fendt 933 Vario A dokładnie z zaworami hydraulicznymi.  Zawory działają bez problemu natomiast nawet gdy zawory są nie używane a ciągnik jeździ pracuje to po dłuższym czasie leci z nich olej aż po całej d*pie. A gdy dana sekcja jest używana to już podwójnie leci. Oringi na szybko zlaczu nowe i leci widocznie z innego miejsca. Jest na to jakiś sposób? Jakie oringi wymienić.
    • Przez szymon070798
      Witam mam problem z Fendt 933 Vario A dokładnie z zaworami hydraulicznymi.  Zawory działają bez problemu natomiast nawet gdy zawory są nie używane a ciągnik jeździ pracuje to po dłuższym czasie leci z nich olej aż po całej d*pie. A gdy dana sekcja jest używana to już podwójnie leci. Oringi na szybko zlaczu nowe i leci widocznie z innego miejsca. Jest na to jakiś sposób? Jakie oringi wymienić? 
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich. Nie tak dawno kupiłem Fendta 936 sprowadzonego z Danii. Ma na dachu dwie anteny Leica. Dołączę też zdjęcia. Mogłby ktoś poradzić jak sprawdzić czy działają i czego mu brakuje, co dokupić żeby jakąś nawigację miał? Nie ukrywam że gdyby była, to by się przydało. Jeśli coś pominąłem, postaram się dodać. Jestem z góry wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, sugestie i pomoc



    • Przez lukasznewholland
      hej koledzy.od jakiegos czasu w moim 933 zaczeły wyskakiwac blędy z ktorymi jakos sobie radzilem.dzisiaj mam nowy nabytek tzn na panelu wyskakuje siłownik z wykrzyknikiem,i na komputerze sa kłudki wszystkich pozycjach równiez tylny tuz .próbowałem na wszelaki sposób wyłaczys ale nic z tego.nie reaguje ani z panelu sterowania ani przez wejscie w menu komputera.prosze o pomoc
    • Przez Mateuszpeczulis
      Witam, mam problem z podnośnikiem. Wyskakuje błąd 08.1.F0- zawór nie zgłasza się do CAN- BUS. Jak to naprawić ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj