oki39

Fendt 936 Vario Black Beauty

Polecane posty

jaro    166

Ten Fendt jest tylko jeden ,jedyny -w poprzednią niedzielę było o nim w programie Auto,Motor-Sport na niemieckim VOX-ie -fajne było porównanie przyspieszenia z Mercedesem ML400-szły łeb w łeb-oczywiście do momentu w którym Fendt uzyskiwał max.prędkość -a w ostatnią niedzielę z kolei było w tym programie co nieco o JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Czyli trzeba zaopatrzyc sie w niemiecki VOX :huh: jak tam takie porownania maja :(


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Z tego co słyszalem to ten fend blackbeuty kosztuje cos okolo 450 tys euro.. ale na full wypasie chpc tam jest chyba tylko taka wersja:] moge sie mylić


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagi    0

To nie lepiej byłoby sobie kupić 30szt URSUSA2812 :)


 

Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jak widzisz ciągnięcie czegoś większego np. agregatu 30 sztukami 2812 a taki sam sobie poradzi :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

ta wersja Fendta kosztuje nie całe 200 tyś euro netto a nie 450 tys euro netto. Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

nietaki drogi


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagi    0
jak widzisz ciągnięcie czegoś większego np. agregatu 30 sztukami 2812 a taki sam sobie poradzi :)

 

Ale jak Ci się jeden zepsuje to masz jeszcze 29 w pełej gotowości :)


 

Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ale to już 40 koni mniej ;] :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalepa.p    1

mam pytanie czy ten żuczek występuje w przyrodzie? :rolleyes: ma sie rozumieć w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no ale 30 2812 to nie patrzac na ekonomie tylko muwiac jak muj ojciec to 30 ferdków np z agregatami 2 m wiecej zrobi niz ten fendt i przeliczajac na moc ferdki razem miały by duzo wiecej mocy hehe. nie to ze wolał bym 30 ferdków bo to raz ze nie opłacało by sdie i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1
no ale 30 2812 to nie patrzac na ekonomie tylko muwiac jak muj ojciec to 30 ferdków np z agregatami 2 m wiecej zrobi niz ten fendt i przeliczajac na moc ferdki razem miały by duzo wiecej mocy hehe. nie to ze wolał bym 30 ferdków bo to raz ze nie opłacało by sdie i tak dalej

a wiesz ile byś stracił na paliwo?? Chłopie nie wyrobiłbyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Zapraszam do mojej okolicy w żniwa na prezentacje Nowego 936 <_< Oczywiscie nie za ja go mam :/ niestety :Pale to juz wiemy ze conajmniej jeden juz jest <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1106    0

sąsiednie gospodarstwo właśnie się zaopatrzyło w fendt'a 936vario i to w wersji black beauty. Jak go zobaczyłem to mi szczena opadła. A tak swoją drogą to ciekawe ile za niego dali. Ale jak będę miał okazje to się spytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wyżej podał @mav cene tego Fendta :lol:

Mój 500 post!! :D:D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
sąsiednie gospodarstwo właśnie się zaopatrzyło w fendt'a 936vario i to w wersji black beauty. Jak go zobaczyłem to mi szczena opadła. A tak swoją drogą to ciekawe ile za niego dali. Ale jak będę miał okazje to się spytam.

 

jak masz możliwość to cyknij mu jakąś fotę albo coś :lol:


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Moim zdaniem nie ma się co za bardzo podniecać. Ma trochę bajerów, trochę pożytecznych rzeczy, sporą moc. Oszczedniejszy od JD ze względu na skrzynię vario. Na Polskę elektroniczne ograniczenie do 43km/h z 55 i mechaniczne z 55km/h do 75km/h.

Cena to około 160 tys EU plus opcje. Cena przed negocjacjami. Chcesz czarny? 4tys EU więcej za lakier, taka jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Oszczedniejszy od JD ze względu na skrzynię vario.

nie mam zamiaru sie tu klocic, byc moze jd spali wiecej paliwa to nie o to chodzi, ale boli mnie twoja argumentacja, bo to ciezko nawet powiedziec ze mijasz sie z prawda, nawet nie wiem jak to nazwac!!! uslyszales to z ust sprzedawcy od korbanka i takie glupoty powtarzasz?? bo nie wiem jak samemu dojsc do takiego wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
nie mam zamiaru sie tu klocic,[..]

ale boli mnie twoja argumentacja, bo to ciezko nawet powiedziec ze mijasz sie z prawda, nawet nie wiem jak to nazwac!!!

Witam,

Ależ z checią wysłucham (a nawet wyczytam) jakie jest Twoje zdanie, naprawdę jestem bardzo ciekawy jaka jest opinia na temat tego sprzętu. W końcu po to jest forum. Nie dokońca rozumiem co Cie zabolało.

Dla mnie miarą sprzętu jest jakość i cena pracy jaką on wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chodzi mi o to ze ewentualna oszczednosc wzgledem JD na pewno nie wynika z zastosowania skrzyni vario, gdyz JD dysponuje AP ktora ma nawet troche wieksza sprawnosc niz vario, wiec z dostarczonej energii przez silnik przekaze wiecej na kola.

ewentualnie mniejsze spalanie mogloby wynikac z pojemnosci, rozmiarow bloku, bo uzyta technologia jest na porownywalnym poziomie, ale o oszczednosci nie da sie jednoznacznie okreslic, moze sie okazac, ze w zaleznosci od wykonywanej pracy wyniki beda sie roznily od siebie.

dodatkowo wplyw na spalanie, ma poslizg kola, a za to odpowiada masa calej maszyny i jej rozlozenie na poszczegolne kola, oraz rozmiar zastosowanego ogumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

można porównac sobie, wiem że nie jest to dokładnie miarodajne bo to jest fendt 820 i jd 8530, wiadomo nie ta klasa mocy, nie ta pojemnośc ale jednostkowe zużycie jest bardzo podobne w tych samych pracach

moim zdaniem świadczy to na korzysc fendta, który ma 6,1i pojemności i 200km , teoretycznie jd z 9l i 350 km powinien byc sprawniejszym silnikiem

zobaczymy jak przetestują 936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Ciekawe, ja z kolei słyszałem że Vario ma sprawność większą, szczególnie powyżej 4km/h. Jak jest dokładnie to nigdzie się nie doczytałem, z chęcią poznam żródło takich informacji.

JD 8530 ma 9l pojemności, F900 ma 7,14 z tego będzie wynikać oszczędność paliwa.

Tak na dobrą sprawę to polscy dealerzy podają jego moc JD 8530 na 360KM (niby wg IMP) a producent daje mniej http://tiny.pl/klz9, jak jest to sam nie wiem.

Ale już waga będzie inna bo np F ma obciązenie z przodu 2.5t a JD 1,3t. Z tyłu F ma 1t/koło, a JD 655+205+75kg. JD ma duży obciążnik wewnątrz koła, dwa mniejsze na zewnątrz, F ma jeden duży na zewnątrz. To drugie rozwiązanie jest lepsze wg mnie, ponieważ możesz zdjąć obciązenie nie zdejmując koła.

Fendt jest wizualnie krótszy. Tak naprawdę różnice są niewielkie. Wg mnie F jest w środku fatalnie wykonany. Mnie strasznie rażą te ohydne bure plastiki w środku, za te pieniądze klient powinien dostać coś ładniejszego, JD ma dużo lepsze wnętrze. A i tak najlepsze ma CASE. To tak skrótowo na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jest wiele informacji podanych na forum odnosnie przekladni, pod tym wzgledem AF to mozna powiedziec kopalnia wiedzy ;)

 

zuzycie paliwa i pojemnosc nie sa wprost proporcjonalne, wiec z tego nie bedzie wynikala oszczednosc paliwa, taki urok silnikow spalinowych pracyjacych w zmiennych warunkach w duzym zakresie predkosci obrotowych. dopiero przy stanowisku badawczym, zdjeciu charakterystyk mozna cos powiedziec o spalaniu jednostkowym, co i tak nie ma kluczowego odbicia w rzeczywistosci.

 

co z tego ze fendt ma wiecej dodatkowe obciazenia, jak mi bedzie potrzeba to dostawie sobie dodatkowego zelazstwa, ale wjedz na wage samym ciagnikiem to sie wtedy zdziwisz. problem sie pojawia gdy chcesz wykorzystac np. przedni TUZ i nie ma gdzie dodatkowego obciazenia zalozyc.

 

kiedys bardzo podobaly mi sie fendty serii 900, ale jak zobaczylem szara rzeczywistosc to zmienilem zdecydowanie zdanie :) sytuacji nie bede opisywal, bo nie chce mi sie powtarzac po raz wtory. co najlepsze ze fendt zdal sobie sam z tego sprawe i projektujac nowa serie chcial wyeliminowac bolaczki starej 900 no i wyszedl mu taki twor ze promien zawracania wynosi 16 metrow :) producent co prawda podaje 13,5 ale w ktorys testach to mierzyli i wyszlo 16 :)

 

EDIT

znalazlem

post-621-1214224222_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Tak powiem szczerze że nie rozumiem ideii którą chcesz przekazać. Jak zważę te dwa ciągniki to się zdziwię... tzn fendt jest lżejszy czy cięższy wg Ciebie? Chyba lżejszy, tak mniemam. Dlatego ma większe obciązenie.

Wg danych to F 10.360kg a JD 11.770 kg czyli 13,6% różnicy. Zresztą trzeba by zważyć. Jakoś nie zdziwiłem się.

Kiedy będzie taka sytuacja że mam zajęty przedni TUZ i muszę jeszcze dołączyć obciązenie na przód? Ja nie wykonuje takich prac.

Dowcip polega na tym że trzeba zdejmować obciązenie kiedy się tylko da. I im prościej można to robić tym lepiej. Jakoś nie wyobrażam sobie zdejmowania wewnętrznego obciążenia na JD przed np siewem, to duzo pracy, a w F. łatwiej.

Nie będę sie spierał czy Vario czy AP ma większą sprawość, zakładam że podobną.

To teraz powiedz mi jak przy podobnej technologii silników, Common Rail, sprężarek o zmiennym kącie, technologii wtrysku (F ma dwie pompy wtryskowe, fakt) lżejszy ciągnik, o mniejszej pojemności może palić tyle samo co większy o większej pojemności. Fizyka jest fizyką, suma energii w układzie musi się bilansować.

Są różne prace na polu, te które wymagają obciązenia i te które nie wymagają. I w tych które nie wymagają dużych nacisków wg mnie Fendt będzie mniej palił co za tym idzie bilans jest na korzyść F. Z JD nie zciągniesz jego masy.

Nie żebym był germanofilem i fanem marki, bardzo daleki jestem od tego, ale obiektywnie F powinien w całym zakresie prac spalać mniej. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymon070798
      Witam mam problem z Fendt 933 Vario A dokładnie z zaworami hydraulicznymi.  Zawory działają bez problemu natomiast nawet gdy zawory są nie używane a ciągnik jeździ pracuje to po dłuższym czasie leci z nich olej aż po całej d*pie. A gdy dana sekcja jest używana to już podwójnie leci. Oringi na szybko zlaczu nowe i leci widocznie z innego miejsca. Jest na to jakiś sposób? Jakie oringi wymienić.
    • Przez szymon070798
      Witam mam problem z Fendt 933 Vario A dokładnie z zaworami hydraulicznymi.  Zawory działają bez problemu natomiast nawet gdy zawory są nie używane a ciągnik jeździ pracuje to po dłuższym czasie leci z nich olej aż po całej d*pie. A gdy dana sekcja jest używana to już podwójnie leci. Oringi na szybko zlaczu nowe i leci widocznie z innego miejsca. Jest na to jakiś sposób? Jakie oringi wymienić? 
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich. Nie tak dawno kupiłem Fendta 936 sprowadzonego z Danii. Ma na dachu dwie anteny Leica. Dołączę też zdjęcia. Mogłby ktoś poradzić jak sprawdzić czy działają i czego mu brakuje, co dokupić żeby jakąś nawigację miał? Nie ukrywam że gdyby była, to by się przydało. Jeśli coś pominąłem, postaram się dodać. Jestem z góry wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, sugestie i pomoc



    • Przez lukasznewholland
      hej koledzy.od jakiegos czasu w moim 933 zaczeły wyskakiwac blędy z ktorymi jakos sobie radzilem.dzisiaj mam nowy nabytek tzn na panelu wyskakuje siłownik z wykrzyknikiem,i na komputerze sa kłudki wszystkich pozycjach równiez tylny tuz .próbowałem na wszelaki sposób wyłaczys ale nic z tego.nie reaguje ani z panelu sterowania ani przez wejscie w menu komputera.prosze o pomoc
    • Przez Mateuszpeczulis
      Witam, mam problem z podnośnikiem. Wyskakuje błąd 08.1.F0- zawór nie zgłasza się do CAN- BUS. Jak to naprawić ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj