coolman111

Okładnice ażurowe- opinie.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kristoffer    4

Może po prostu miał zardzewiały, dla mnie jeśli chodzi o jakość orki to bez różnicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Macie azury od akpila? Jak one się sprawują? Żeby dobrze przykryta byla duza ilość slomy po sieczkarni długość odkladni 91 wystarczy czy lepiej doplacic i wziac dłuższe-101 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Dobrze by było taki pług w akcji widzieć a przynajmniej widzieć czy do końca pracują blachy bo jak nie to po co takie długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

My robiliśmy wszystko na pełnych, a od kiedy przeszliśmy na ażury - duża poprawa, dużooo mniej brył, a większe są rozcinane na kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

To zapytam inaczej, jakiej długości macie odkladnice ażurowe w swoich pługach? I czy jesteście zadowoleni z jakości krycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Tym pługiem co pracuje z odkladnicami ażurowymi to najdłuższa ma ponad 105cm ale kryje bardzo ładnie wyczyszczona jest do samego końca to znaczy że pracuje całą powierzchnią tyle że to pług landsberg niemiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

@Roxer 115cm ma listwa odkładnicy i na końcu są zakrzywione (kryszy bryły i zakrywa). Zakrywa idealnie dosłownie przewraca ziemie i zakrywa całość ścierniska słomy tyle, że nie ma dużych brył a dużo malutkich potem agregat i ziemia się w "piach zamienia". Mówię tylko o Rabewerku..innymi nie robiłem, więc nie mogę się wypowiadać.

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Dzięki za zainteresowanie ;) 115 a 91 to już się robi spora różnica, mam jeszcze jedno pytanko, u was są pojedyncze listwy, w akpilu ich nie ma, więc jak mierzycie odległość? Tak jak by po przekątnej? Czy tak jak na obrazku?

 

Beztytulu_spreren.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Jak masz lekkie ziemie to może nie trzeba takich długich dokładnic długich a jak ciężkie to raczej wskazane dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peterson    0

Jak ziemia jest lekka, a nie ciężka jak diabli to niepotrzebne są, aż tak długie odkładnice. Ale to już musisz sam obcykać jakie są Ci potrzebne, a swoją ziemię chyba znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Orientujecie się może jaka jest równica w wadze między odkładnią pełną a ażurową? Chodzi mi konkretnie o pług Unia Ibis L. Waga całego pługa z odkładnicami pełnymi 1120kg, a nie wiem jaka by była z ażurowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj