coolman111

Okładnice ażurowe- opinie.

Polecane posty

fezoi    170

I to nie jest " Ich " ostatnie słowo . To są nasze , polskie odkładnie , odkładnie na miarę naszych możliwości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryszes    0

Witam serdecznie, mam w planach kupno pługa ażurowego KUHN - HUARD 4 skibowy obrotowy z przedpłużkami. Potrzebuję go, gdyż dużo siejemy kukurydzy i potem trzeba to czymś porządnym zaorać. Powiedzcie mi czy ażury dobrze spisują się po kukurydzy i na piachu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja także chę stanąć przed zakupem pługa firmy kverland z odkładnicami ażurowymi bo jest dużo plusów co na ten temat czytam tutaj więc odkładnice landsberg moim wniosku są do niczego obklejają sie trzeba czyścić itp ale mają jeden plus są tanie lemiesze a w okładnicach azurowych jaka cena jest jednego lemiesza ? i ile można zrobić na nim ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lemiesz pewnie jest taki sam jak w zwykłej odkładni. Ja posiadam pług Unia tur vario 4b na ażurach, osobiście jestem z niego zadowolony, na ciężkich ziemiach spisuje sie przepięknie , nie klei się ( brak jakich kolwiek zatrzymań i czyszczenia odładni), na piachu tez radzi sobie nie gorzej niż na ciężkiej ziemi, jedyne co może mu nieraz przeszkodzić to perz bo wchodzi mierzy te listwy odkładni i trzeba to oczyszczać ale jak ktoś w miare dba o pola to niema problemu. Tyle że jak masz więcej piachów to ażur jest Ci niepotrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Interesuje mnie jak odładnice ażurowe sprawdzą się na torfie przy orce np.łąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Napewno będzie się lekko orało ale jakość będzie trochę gorsza od odkładni śrubowej która jest prawie drugie tyle dłuższa i mocniej zawinięta przez co odwrócenie skiby i przykrycie darniny i innych śmieci będzie dużo lepsze niż przy ażurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj mogę troche zaprzeczyć , ja na efekt przykrywania nie narzekam, orałem i łąki i pola gdzie już były powyrastane duże samosiewy rzepaku i przykrywanie nie jest gorsze,, bynajmniej podług pługów które są w mojej okolicy, w moim odkładnie sa długie , pewnie ten model z krótszymi gorzej kładzie . I wydaje mi się ze jak sie orze łake zwykła odkładnia ktora wiadomo zalepi sie to wtedy efekt przykrywania i odwrócenia skiby nie jest rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tu nie chodzi tylko o lepsze przykrywanie ale możliwość orki z większą prędkością. Zgadzam się z kolega wyżej że duże ażurowe kryją bardzo ale to bardzo dobrze. Na ciężkie gleby są idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No właśnie stoję przed pytaniem.. Szukam pługa 4 skibowego 140 minimum do fendta 716. Jakie odkładnice ażurowe czy uniwersalne na ciężkie ziemie klasa 1-3 gliny? Orka pod pszenice, jęczmienie oraz Rzepaki. Które lepiej "odłożą" ziemię? A jaki pług najlepszy? Rabewerk czy lemken? Czy proponujcie jeszcze inną markę? Chcę lepszy sprzęt, który lepiej robi

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Na takie gleby jest stworzona ażurowa. Jak dużo resztek to szukam możliwie dużą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Potwierdzam, na cieżkie ziemie pod rzepak 1-3 klasa tylko ażury kruszą ziemie niesamowicie, w tym roku jak pierwszy raz ażurem orane pole, 80% brył zniknęło, jak co roku było. Oczywiście bryłki zawsze będą bez wału jakiegoś jak my orzemy, ale po ażurze zdecydowanie orka dużoo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Panowie, to jak to w końcu jest z tymi odkładnicami ażurowymi na rędzinie? Zaklejają się czy nie? Wiadomo rędzina jak to rędzina, jak namoknie to i tłusta, ale według mnie taka odkładnica będzie stawiać mniejsze opory więc nie powinna się zalepieć jak standardowa. Jak kryje taki pług sieczkę ze zbóż o wydajności 6-8t czyli duzo słomy+poplony? Chodzi mi o dobre przykrywanie i kruszenie ziemi. A może lepiej odkładnice półśrubowe na rędziny, sam już nie wiem. Stoję przed dylematem zakupu pługa, bo już mam dosyć tego radła UG. Mam na oku Landsberga na ażurach.

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Na rędziny lepsza jest ażurowa a jak dużo resztek to duża ażurowa. Są takie jak śrubowe bądź pół-srubowe tylko ażurowe i te są najlepsze jak dużo resztek. W moich okolicach nikt nie narzeka żeby mu zaklejało tego typu odkładnie. Stawiają mniejszy opór to fakt ale nie tak że o jeden korpus pociągniesz więcej. Kruszą ładnie ziemie. Ja mam duże kvernelanda i korpus jak nr28 - duży półśrubowy a może i śrubowy. Co do orki to kryją super i można na nich osiągnąć wyższe prędkości orki. Rędzina nawet mokra nie przykleja sie ponieważ skiba spływa po całej odkładni równo. Efekty orki są bardzo dobre, przykrywanie resztek w porównaniu z starą UG to zupełnie inna liga. Mimo wszystko jakbym miał zmieniać to szukałbym ażurowych ale tych dużych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Zawsze to lepiej dodatkowech info zaczerpnąć:) NIe wiedziałem, że odkładnica ażurowa może być o profil;u śrubowym bąż pół-śrubowym, ten pług co mam go oglądać ma raczej pół-śrubowe, ale coś mi się wydaje, że właśnie taki profil daje najlepsze rezultaty w rozkruszaniu ziemi. Co do mniejszych oporów to nawet przez myśl mi nie przeszło 1 korpus więcej :D Jednym słowem dobry zachodni pług z takimi odkładnicami to byłby strzał w 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

MarcinC360. Ja od tamtego roku użytkuję pług obrotowy landsbrg servo II na ażurach i jestem bardzo zadowolony.Krycie super,lekko idzie, rozstawiony na 110cm ,

orka na 25- 30 cm ciągam traktorem o mocy 66 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

A jak wygląda sprawa wymiany tych listew? Dużo droższy koszt niż pełnych odkładni? Tak samo często trzeba je wymieniać czy ażury wolniej się niszczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240

Zalete masz tu że wymieniasz nie całą odkładnie tylko listwe która już ledwo zipie, cena całej azurowej do pełnej to sporo przepasc cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Widziałem jak ażury pracują z ziemią "piasek" 4-5 klasa ziemi, a jak "glina" 1-3 i zdecydowanie, odkładnice ażurowe są dedykowane na gliny. Kupiliśmy w tym roku rabewerka 4 obrotową na ażurach mamy 95% 1-3 gliniastych ziem i orka jest nooo perfekcyjna równa orka jak na stole, a sąsiad jak zobaczył jak one robią tez kupił ale lemkena (dużo lepszy model) ma głównie piaski i ażury robią tak samo jak pełne i gorzej. Ażur ma kruszyć ziemię, twardą glinę.. - ta wiem pewnie ameryki nie odkryłem xD ale dziele się wiedzą z doświadczenia jakby ktoś miał pytania :)

Zużycie paliwa jest mniejsze, opór zdecydowanie mniejszy i traktor idzie lepiej jak nóż w maśle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zalepiał na piasku? No weź:) Może nie dosypywać. Pewnie dla tego narzeka. Na piasku to problem jest nawet z dużą odkładnicą śrubową lub pół-śrubową bo nie może dosypać i rowki po polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

mamy v&n na azurach i wzgledem poprzedniego pługa tej samej marki z odkładniami pełnymi idzie duzo ciezej a brył jest tyle ile było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Ostatnio rozmawialem z gosciem jak mu sie 4 obrotowe azurki sprawuja to jak oral kukurydze to pomiedzy listwami mu sie blokowaly i musial co rusz czyscic bo nie miala skiba poslizgu niemeyer chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To nie wiem co wy macie za ziemie i jakie pługi ale na rędzinach ażury idą lżej i nic się nie zapycha. Czy brył jest mniej czy więcej to ciężko ocenić na takiej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj