coolman111

Okładnice ażurowe- opinie.

Polecane posty

coolman111    56

Widze, że zrobiło się małe zamieszanie :). Jeśli chodzi o tą wymianę pojedyńczych listew, to zgadzam się- można tak robić, ale zazwyczaj wyminia się cały zestaw. To co szybciej wyminiłem przy mojej Unii (szybciej się zużyło) to były płozy i piętka ostatniego korpusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Witam

Coolman niepamiętam czy mówiłeś jakie posiadasz ziemie ale ogólnie to jesteś zadowoloby z odkładni ażurowych?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Cześć lukas. Ja mam III a i III b (w przewadze). Mam trochę piasków, ale te okładnice sprawdzają się na każdej glebie. A jak jest mokro to nic się nie obkleja :). Wiesz, kupiłem taki sprzęt, aby mój Ursus 4514 dał sobie rade :). Bo z zwykłymi okładnicami to by sobie na pewno nie poradził. Ale po zakupie szybko się przekonałem o jego dobrej pracy w polu.

Dla mnie minusem może być, że trudno jest nim wysztorcować skibę na orkę przedzimową (moja Unia mocno przewraca i kładzie skibe no i nie robi brył- ale za to orkę siewną można wykonywać bez kolczatki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommy    1

A jak to jest z bryłą słyszałem ze ażurowe lepiej rozkruszają!!To prawda?? Przy ażurach potrzeba mniej mocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

z jaką bryłą ?? z tego co wiem to lepiej rozkruszają, ponieważ każda listwa ma inne drgania i jest ich 4 a nie jedna blacha jak przy zwykłych pługach. I na pewno potrzeba mnie mocy ponieważ, stawaiają mniejszy opór.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy ktoś może mi napisać o ile szybciej zużywają sie ażury? materiału w porównaniu do odkładnic pełnych jest ok 1/2 mniej, ale chyba nie zużywaą się one aż tak szybko????? i jak myślicie, czy mniejsze nakłady na paliwo zrównoważyłyby koszt częstszej wymiany odkładni ażurowych? a może ktoś wie, o ile zmniejszają się opory orki? czy jest to różnica odczuwalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Koledzy nie popadnijcei w samozachwyt z tymi azurami !!! nie zawsze azurowa odkladnia jest lepsza!!! Bo tak piszecie ze zawsze jest fantastycznie. Fantastycznie to jest na lzejszych ziemiach, a na ciezkich (jak u mnie na Zulawach) to azurowe mozna sobie wsadzic w ... dziurke od nosa. Ani to nie rozkruszy i daje o wiele wiekszy opor niz odkladnia gladka!!! Mialem 5 vogelnota azurowego, teraz mam 5 obrotowa kvernelanda na srubowych odkladniach i jest miodzio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę nad pługiem... ojcu podoba się tur vario 4 ale z drugiej strony chciał by ażurka ... nie wiecie jaki jest największy ażur w pługach unijnych ...mnie interesują pługi unii tak żeby mi do mojego ferdka pasowały ... i nie wiem co najlepiej kupić...doradzcie coś jakie modele i wogule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja planuję kupić Tura 4-skibowego na zabezpieczeniach sprężynwych, właśnie na ażurach. Będzie robił na 17 ha na glebach kl 4-6.

Dobrze robię ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Do każdej odkładni w uni można zamontować ażury.Pasował by tur vario 4 bo możesz orać na 50 cm szerokości.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie macie opinie na temat unijnych ażurów....jak tym robota idzie...każdy mówi ze to nie jest pług...mi tam sie zdaje ze one nie są złe no wiadomo ze na lekkich ziemiach nie bedzie szło ale na ciężkich powinien sie spisać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
jakie macie opinie na temat unijnych ażurów....jak tym robota idzie...każdy mówi ze to nie jest pług...mi tam sie zdaje ze one nie są złe no wiadomo ze na lekkich ziemiach nie bedzie szło ale na ciężkich powinien sie spisać :rolleyes:

 

Przyciągnąłeś drzewo do lasu :rolleyes: Zadałeś pytanie o którym mowa jest w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
miby materiału mnij a marketing robi swoje a jakie posiadasz ziemie?

 

Odkładnicy fizycznie mniej ale" więcej roboty z jej kształtem (docięciem) ", śrub mocujących i samej pracy przy montażu też więcej więc nie powiedział bym, że wyższa cena to tylko marketing...

 

Poza tym zdaje się, że ażury są zalecane na cięższe ziemie a pełne odkładnice na lżejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

siemanko witam chcialem sie dowiedziec ile wazy moj plug kupilem niedawno frosta mosel model v 140 i nic niema na temat jego wagi czy ktos wie gdzie takich rzeczy mozna sie dowiedziec? bo na conct data chyba takich rzeczy niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a co mu się stało??? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polska jakoś.... jak kupiliśmy go było ok wszystko a teraz każda skiba nie dość że nie są równo to jeszcze na boki uciekają... pod piersi podłożona dektura żeby wyrównać pierś z lemieszem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

W tym roku kupiłem Niemeyera ażurowego do U1614. Jeśli chodzi o same odkładnie to spisują się dobrze tzn;

-nie widać śladów zużycia (a trochę ten pług zaorał u mnie i na usługach)

-kryje bardzo dobrze.

-lżejsze ziemie nie nie "przesypują się " przez listwy (to chyba jakiś mit).

-lżejszy pług.

Co do oporów to nie mam porównania bo nie miałem pługa z pełnymi odkładniami od razu kupiłem ażurowy , ale co mogę powiedzieć " szesnastka nie miała najmniejszych problemów (szer orki 180cm) IV klasa ziemi rędzina.

 

Wady;

- dosyć drogie listwy ( w moim wypadku nawet do 400 zł za sztuke i to za zamiennik )

 

 

Póki co za listwami nie mam problemu , lecz niestety pług bardzo słabo obraca mi w jedną stronę i do końca nie wiem czym może to być spowodowane.


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Aby przedłużyć żywotność listw należy je napawać elektrodami trudno ścieralnymi np Castolin Eutectic Polska co prawda elektrody tej firmy nie są tanie ale wytrzymałość rewelacyjna,na rynku elektrod są też tańsze produkty np. Elektroda otulona: EStelMn60 i wiele podobnych wyrobów.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zgadzam sie z przedmówcą napawanie to dobry sposób na przedłużenie życia elem.roboczych różnych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj