Skocz do zawartości
Spojler

Przestroga dla "tych z turem"

Polecane posty

To jakiego masz na nim tura że aż 2 tony podniesie?

Tura sami robiliśmy na podstawie tura z Hydrametu, tylko my robiliśmy z grubszego materiału:), 914 niestety jest za mała na taki udzwig, ale przewaznie to woze po tonie bo szkoda traktora, ale jak trzeba bylo to 2 tony:D, a przednie opony prawie kapcie:D

TomaszKK    1
To jakiego masz na nim tura że aż 2 tony podniesie?

tur 6 ma chyba ok 1700 kg udzwigu nominalnego. a maksymalny jest chyba o 50% większy. a tak poza tym mój wójek kupuje jakiegoś tura do belarusa820 co ma mieć udzwig 1850 kg :)

mirasek    7

TUR 6 ma nominalnie 1650kg, ale to i tak zależy głównie od pompy hydr.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel93    1

Z przeciw wagą jeżdzimy bardzo często (waży 620kg), ponieważ na tur'a bierzemy ponad 0.5t.

PS: Z takim ładunkiem bez przeciw wagi nie da rady skręcić!!!

Tobiasz912    0
Z przeciw wagą jeżdzimy bardzo często (waży 620kg), ponieważ na tur'a bierzemy ponad 0.5t.

PS: Z takim ładunkiem bez przeciw wagi nie da rady skręcić!!!

Jakim traktorem jeździsz, że nie możesz skręcić ? :)

TomaszKK    1
Jakim traktorem jeździsz, że nie możesz skręcić ? :)

no wiesz ale jak traktor jest lekki to normalne że nie da sie jechać. nie wiem ile waży krokodyl mokrego obornika ale jak nabiore to bez przeciw ciężaru nie da sie za bardzo ładować bo zaraz na przedzie rollera stawia. :)

Tobiasz912    0
no wiesz ale jak traktor jest lekki to normalne że nie da sie jechać. nie wiem ile waży krokodyl mokrego obornika ale jak nabiore to bez przeciw ciężaru nie da sie za bardzo ładować bo zaraz na przedzie rollera stawia. :)

To radził bym ci z tyłu zapiąć przeciwwagę :)

Ferdek07    62

dobra, ale np. jak jest akumulator antywstrząsowy to chyba bele siana czy słomy można spokojnie ładować bez przeciwagi i nieźle sobie poginac po polu? Czy naprawde tak dużo daje ten antywstrząs?

czy przy wyborze tura warto kierować się masąsamego ładowacza nawet kosztem dużo wyższej ceny?

dieler zapewnia że do ciągników sdf tylko stoll bo np. stoll f15 waży 400kg a taki tur 6 z pol motu pół tony ciężejszy,

ps. czy przy pracy z ładowaczem tylko przednią os można uszkodzić, a nigdy nic wam nie spadło na maskę lub bela nie przeleciała przez łądowacz i na dach lub błotnik obłamała?

pawel93    1

Jeżdzimy c-330, ale mamy super pompe od bizona i jak się nabierze full obornika na widły to nieda się skręcić!!!

robertbara    57
dobra, ale np. jak jest akumulator antywstrząsowy to chyba bele siana czy słomy można spokojnie ładować bez przeciwagi i nieźle sobie poginac po polu? Czy naprawde tak dużo daje ten antywstrząs?

Nie wiem jak zachowuje się ładowacz Pol-Motu z antywstrząsem, ale wczesniej pracowałem polskim bez antywstrząsu (teraz JD z antywstrząsem) i różnica jest ogromna. Nawet jeśli załadowany ładowacz opuścisz szybko i momentalnie przytrzymasz to tyłu nie podniesie, zero szarpnięć i przy jeździe po dziurach to samo -pełen komfort :)

Już czuje jak po łąkach będzie sie z balotami śmigać :)

Tobiasz912    0

Masz racje ja też mam przy swoim Stollu antywstrząs i jest piękna praca. Ja też sobie wyobrażam jak będzie się pocinać po łąkach z balotami :)

Ferdek07    62

Jak jeździcie z tymi turami po drogach czy szosach to przecież normalnie się pogina 30km/ha i szybciej czy nie boicie się ze tur sam opadnie tzn pęknie jakiś przewód lub coś się stanie że opadnie i co wtedy?

Czy są jakieś zabespieczenia mechaniczne lub coś co się zakłada na siłowniki żeby jednak ten tur nie opadł, lub czy w jakiejś pozycji zostawia się tura do jazdy?

tur super sprawa ale czy z taką kopią z przodu to bezpiecznie sie śmiga?

pytam o zabespieczenia bechaniczne na siłowniki bo często na wystawach są ciagniki z podniesionymi turami i maja coś na siłownikach pozakładane czy coś takiego się stosuje na codzień?

Tobiasz912    0

Ja czegoś takiego nie stosuje bo nie mam na to czasu, a co do węży to moje są całkiem w porządku :)

qazi    57

wąż hydrauliczny sam z siebie tak od razu nie pęka

Tobiasz912    0

To zależy czy byś miał coś na turze ,w jakim byłby wąż stanie i czy byś grzał na dołach

qazi    57

no tak w jakim stanie jest wąż, jak jest już podejrzany to go trzeba wymienić i spokój

a podczas jazdy to lepiej nic nie wozić na turze

Tobiasz912    0

Ja właśnie nić nie wożę na turze w czasie jazdy i węże mam w porządku,ale u mnie na wiosce to są takie oszołomy które coś takigo zrobiły

Tobiasz912    0

mieli tura 5 na ursusie 914, na turze mieli bardzo mokrego balota. tak zasuwali przez wieś (brak asfaltu) że nagle tur im opadł i nieco go pokrzywili, a czemu opuścił to sami niewiedzą

qazi    57

bo przypadkiem rozdzielaczem ruszył

Ferdek07    62

Widziałem te fotki, ale ten jechał 50km/ha a tak normalnie to zwasze wszystko może się zdarzyć, czasami daleko trzeba ganiać po bele a drogi wiadomo jakie mamy, czy nie ma jakichś zabespieczeń do łądowaczy na wypadek jakiegoś pęknięcia przewodu lub rozdzielacza, lub właśnie jakiegoś niekontrolowanego ruchu rozdzielaczem, tzn żeby przed dłuższą jazdą można było jakoś zabespieczyć ładowacz!!!

Na nowy ciągnik najczęsciej zakładamy ładowacz i troche nie teges było by może nie złożyć tak jak na fotce ale coś urwać lub uszkodzic, czy producenci ni emają żadnych zabespieczeń w opcji?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mlody456
      Chce zamontować tur na 80-tke, wiadomo krajowego producenta, tutaj zastanawiam się nad inter-tech it 1600, metal-technik mt02, hydromet xtreme-1, metal-fach t229 czy coś innego? Na olx kosztują ok. 12 500zł bez osprzętu a nawet taniej Poza tym w inter techu są różne malowania/nalepki i to jest też różnica w jakości? Prosiłbym o szybką pomoc bo chce jeszcze przed 1 pokosem zakupić
    • Przez adamek1942
      Witam mam pytanie dlaczego są 2 rożne ceny tego ładowacza 15.500 i 12.500 brutto i pisze w obu przypadkach ze jest to cena razem z ramą górną  i dolną, kompletny bez żadnych dodatków.
    • Przez FAGROSsc
      Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 
    • Przez boskipl
      Witam poszukuje opinii o ładowaczach firmy sigma4. Posiada ktoś takiego? Najlepiej model chrome i czy  18000 netto z wyposażeniem i montażem za model chrome m30 z 2015r to dobra cena?
    • Przez michal_xs
      Witam. Sprawa ma sie tak planuje kupić jd 5100r. Chciałem M(cena) ale ludzie maja rozne opinie i biore R. Chce do niego założyć tez ladowacz i dillerzy mowia i zachwalaja od jd ale ta cena z adaptacja bez wyposazenia wolaja 34tys gdzie polski z agrimetu cx 16 18tys. Teraz pytanie do was jesli Polski to jaki? Wedlug mnie hydramet-agrimet ma dobre opinie?