Spojler

Przestroga dla "tych z turem"

Polecane posty

zorzyk2    56
chyba jednak dalej nie czaisz o co chodzi, to nie jest tak że dociążasz tylko tył ta przeciwaga faktycznie zmiejsza nacisk przedniej osi, to tak jak na ławce na końcach ktoś siedzi, gdy ktoś wstanie a na jednym końcu ktoś siedzi to ławka się podniesie w jednym końcu

Zmniejsza obciazenie przedniej osi tylko do chwili zrównoważenia przeciwwagi przez tura, potem wzrasta. Inne zadanie przeciwwagi to stabilizacja i zapewnienie kierowalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
chyba jednak dalej nie czaisz o co chodzi

no widzisz i jakos z tym bede musiał życ ;) Pozdro!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

są zabezpieczenia aby ładowacz nie opadł można zamówić zawory kulowe przy siłownikach i po przekręceniu ładowacz nie opadnie, poza tym mam przy joystiku elektrycznym taką funkcje że przed wyjazdem do transportu przekręca sie o 90 stopni i wtedy nie działa. Podczas transportu omyłkowo sie go nie poruszy. Ładowacz czołowy dobra rzecz polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
no ale zgadza sie ze przeciwwaga to opcja na rozłożenie proporcjonalne obciążenia na 2 osie to jest na pewno prawda... a faktycznie za szybko napisałem ze nie nie może "odciążyć", mi lepiej pasuje "rozłożyć masę.... "

Kłania sie najprostsze zadanie z mechaniki technicznej - obliczanie reakcji na belce z dwiema podporami i dwie siły przyłożone na jej końcach (przeciwwaga i tur), tak obrazowo ;)

 

Zorzyk ma racje, choć to raczej skrajny przypadek i musiało by być jakieś ekstremalne obciążenie w chwytaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Moim zdaniem cztery , dwie następne na podporach(nacisk przednich i tylnych kół)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mogą być i cztery siły, zależy jak zinterpretować te dwie na końcach belki, bo mogą to być wypadkowe nacisków z jednej strony na tylną oś + przeciwwaga i z drugiej nacisk na przednią oś + tur, także mój błąd bo nieuściśliłem a to właśnie miałem na myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
Moim zdaniem cztery , dwie następne na podporach(nacisk przednich i tylnych kół)

ahaa widze ze ta fizyka nie jest jednoznaczna w tym temacie i ze kazdy zna jakies inne prawa i liczył inne zadania ;) niech sie wypowie specjalista Ferdek ile jest tych podpór... tak to jest, przytakiwac to kazdy umie...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i o traktorzysty sile charakteru nie zapominajmy ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj Panowie kłania się fizyka a szczególnie kinematyka, sił działających na zestaw ciągnik z turem, bo osobno przecież nie ma sensu tego brać po uwagę, w więc siły działające na ciągnik z turem to przede wszystkim siła grawitacji, która przekłada się na nacisk na osie a proporcje z jakimi jest ten nacisk to już inny temat, gdy ciągnik jest w ruchu działają siły bezwładności przy ruszaniu przy chamowaniu w trakcie podnoszenia opuszczania itd itd, ale najważniejsza siła oddziałująca na ciągnik z turem to siła grawitacji (oczywiście zakładamy że ktoś rozsądnie tzn powoli porusza sie zestawem i nie driftuje ;) )

pytacie o dzwignie a więc dzwignia jest jedna, bo przecież ciągnik nie zgina się w połowie, a są dwa punkty oparcia, jeden punkt oparcia to przednia oś a drugi punkt oparcia to tylna oś

 

 

w przypadku gdy masa przed przednią osią jest wieksza od masy za przednią osią tzn tylne koła odrywają się mamy dzwignie z jednym punktem oparcia, a więc cała masa ciągnika i tura z zawartością jest na tylnej osi,

 

przeciwwaga to jest jakby dzwignia z punktem oparcia na tylnej osi i można sobie wyobrazić że z przedniej osi zdejmujemy obciążenie takie jakbyśmy mieli dzwignie z punktem oparcia na tylnej osi, a przednia os to ta sama dzwignia ale z punktem oparcia na przedniej osi

plus do tego masa ciągnika rozłożona w odpowiednich wartościach na przednią i tylną oś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

działające siły zależą również od tego w jakim układzie odniesienia rozpatrywujemy dany przypadek- czy w układzie inercjalnym , czy w nieinercjalnym. Ale to tak na marginesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a może by tak założyć nowy temat "fizyka w gospodarstwie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Do Fredka

Zawile napisałeś i nie odpowiada dokładnie rzeczywistości. To że założysz przeciwwagę nie oznacza identycznego spadku obciążenia przedniej osi. Siły występują w różnych punktach tego układu, ani tur, ani przeciwwaga nie są mocowane w jednym punkcie. Nie powinno się tego liczyć jako belke, a kratownicę z dwoma punktami podparcia. Cały czas mam na myśli układ statyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Nie powinno się tego liczyć jako belke, a kratownicę z dwoma punktami podparcia.

Zależy od położenia tura i przeciwwagi względem osi ciągnika, ja chciałem to możliwie prosto zobrazować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Napisałem zawile, ale chodziło mi dokładnie o to że masa przeciwwagi wysunięta za tylnąoś tyle ile jest wsunięta łużka tura odciąza tyle przednią oś ile odciąża ładunek w łyżce tura tylną oś ciągnika a więc jeśli założymy w przeciwwage tyle ile w łyżkę tura to niemamy zjawiska że na przedniej osi stoi masa całego ciągnik a zture i z ładunkiem a więc zamiast 6ciu ton na przednie osi mamy tyle ile powinno byc a więc normalną masę ciągnika z turem a przeciwwaga równoważna masą i odległoscią od osi dla ładunku w łyżce sprawia że mamy na przedniej osi faktyczną mase ciągnika z turem i ladunku a nie wspina sie cały ciągnik na przednią oś, oczywiście jeśli mamy przeciwwage ciezejszą od masy dzwiganych przedmiotów i oddaloną znacznie z tyłu to mamy odciążoną przednią oś bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisałem zawile, ale chodziło mi dokładnie o to że masa przeciwwagi wysunięta za tylnąoś tyle ile jest wsunięta łużka tura odciąza tyle przednią oś ile odciąża ładunek w łyżce tura tylną oś ciągnika a więc jeśli założymy w przeciwwage tyle ile w łyżkę tura to niemamy zjawiska że na przedniej osi stoi masa całego ciągnik a zture i z ładunkiem a więc zamiast 6ciu ton na przednie osi mamy tyle ile powinno byc a więc normalną masę ciągnika z turem a przeciwwaga równoważna masą i odległoscią od osi dla ładunku w łyżce sprawia że mamy na przedniej osi faktyczną mase ciągnika z turem i ladunku a nie wspina sie cały ciągnik na przednią oś, oczywiście jeśli mamy przeciwwage ciezejszą od masy dzwiganych przedmiotów i oddaloną znacznie z tyłu to mamy odciążoną przednią oś bardziej

Jeszcze zawilej, ja ze swej strony chce zwrócić uwagę gdzie jest mocowany tur i jak to wpływa na rozkład sił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
ku*wa krótko i na temat:

-lepiej z przeciwwagą jak bez;)

Teraz to zrozumiałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

he he teraz to wszystko jasne. Mógł byś zbawiać świat. Pozdro ;) (masz rację) :)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
Do kogo pijesz?

na pewno nie do Ciebie, od początku wszyscy sie zgadzali ze przeciwwaga odciąza przód... a ja postawiłem antyteze i mimo ze była niesłuszna to wywołała dyskusje o co przeciez tu chyba tak na prawde chodzi, i moim zdaniem wniosek jest taki ze nie jest to tak łatwo i jednoznacznie wyjasnic...

ale popieram teze Ferdka "ku*wa krótko i na temat:

-lepiej z przeciwwagą jak bez;)" Pozdro! ;)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fajnie a ja takie cieżary nieraz turem woże aż go na bok chce przewracac.Trzeba w przyszłosci pomyslec o tej przeciw-wadze :)


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

jeśli są wożone duże ciężary to lepiej coś pomyśl o przeciw wadze, bo może się to skończyć tragicznie.


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli są wożone duże ciężary to lepiej coś pomyśl o przeciw wadze, bo może się to skończyć tragicznie.

Trzeba bedzie w przyszłosci pomyslec. <_<


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi    0

czytajac wasz temat doszlem do wniosku ze przy pracy z turem nalezy uzywac przedniego napedu tylko na miekkich nawieszchniach tak a np przy ladowaniu obornika z plyty nalezy go wylaczyc tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj