Spojler

Przestroga dla "tych z turem"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Jednymi słowy ... paranoja. :-) Nie ma się co dziwić, że Polscyy rolnicy psują swój sprzet znacznie częściej niż zachodni (pomijając już nawet jakośc tego sprzętu). Oni po prostu nie znają podstawowych praw fizycznych z którymi na codzień mają do czynienia i próbują tworzyć własną "fizykę rolniczą". Wszystko byłoby dobrze gdyby uczyli się na własnych błędach i nie radzili przynajmniej źle innym, ale cóż "ja tak robię więc tak jest dobrze" mimo iż złamałem ciągnik na pół 10 razy i nie wiem dlaczego tak się stało. :-) Poleciały mi przeguby, ale i tak 4x4 jest lekiem na całe zło i to wcale nie jest wynik skrajnego przeciążania przedniego napędu.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Tak tak bo polscy chłopi to debile nie to co zachodni inteligentni, może jakis link do strony gdzie są takie statystyki? z moich informacji wynika że prędzej ciągnik złamie się z za dużą przeciwwagą niż bez, bo jak z 2 stron zadziałają siły to cos musi pęknąć, tura mam na 4x2 i poza trakcją nie widzę żadnych zalet dla przeciwwagi, w teorii to może i faktycznie jakas tam zasada dziwgni i odciążenia przedniej osi jest, ale w praktyce tego nie czuje, powiem więcej bez przeciwwagi mniej szarpie ciągnikiem i płynniej się jedzie, więc wydaje mi się że jeżdząc z przeciwwagą bardziej obciążam ciągnik i narażam na zluzowanie elementow nosnych i jakies uszkodzenia, po łąkach i utwardzonych placach nosiłem po 2 bele siana, czy ładowałem młóto łyżką 1,5m na mf 255 bez przeciwwagi i bez problemów na podwórku w błocie muszę używać bo by się kopał a mam ponad 800kg betona zalanego.

Co do 4x4 to jak wyżej zuważono przednia os "idzie" szybciej więc jeli damy na tylną os ponad 1t przeciwwagi i na utwardzonym placu to te mosty będą tylko wyły, widać to np. jak ktos z 4x4 ładuje cos na betonie tylne koła tylko dotykają i podcinane są cały czas, przeciwwaga tylko po to była jest i będzie żeby ciągnik nie wywinoł orła i tam gdzie są bruzdy koleiny grząsko to się przydaje, ale nie do kopania piachu łyzką 2m i przeciwwaga 2t,

ps. sam się dziwie jak nowe ciągniki wytrzymują z turem i mają pracować bezawaryjnie przykład z podwórka valtra 70km z turem quik łyżka 2,4m krokodyl 1,8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupie tura 3 sekcyjnego do zetora jak ktoś chce sprzedać to niech napisze:)

 

 

 

I doradzcie jaki będzie najlepszy do zetora bez przedniego napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

u mnie oststnio była taka akcja ze ojciec przy ladowaniu obornika turem bez przeciwwagi zlamal330 na pol tzn na obudowie na sprzęgle sruby popekaly i się ciapek zlozyl , tylko ze to raczej nasza wina bo sruby się trochę poluzowaly i trachnelo ale roboty się narobilo jeszcze nie poskladalem bo nie wiem czy ze sprzeglem wszystko wporzadku jutro wpadnie mechanik i luknie na to okiem

 

u mnie oststnio była taka akcja ze ojciec przy ladowaniu obornika turem bez przeciwwagi zlamal330 na pol tzn na obudowie na sprzęgle sruby popekaly i się ciapek zlozyl , tylko ze to raczej nasza wina bo sruby się trochę poluzowaly i trachnelo ale roboty się narobilo jeszcze nie poskladalem bo nie wiem czy ze sprzeglem wszystko wporzadku jutro wpadnie mechanik i luknie na to okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy jaki jest maksymalny kąt nachylenia podłoża na którym można pracować ciągnikiem z Tur-em ?

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego nie ma jasno określonego, jest wiele wytycznych do określenia bezpieczeństwa czyli prędkość poruszania się z ładunkiem, wysokość na jaką podnosi się go, stabilność podłoża jak i samego ciągnika...

Przykładowa instrukcja obsługi ładowacza http://www.stoll-ger...ne-Polnisch.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Będąc na wojewódzkim konkursie wiedzy o BHP padło właśnie takie pytanie :

 

a - 3 stopnie

b - 5 stopni

c - 6 stopni


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

witam pytanie do doswiadczonych. Założyłem tura do ursusa 5314 i pytanie do was czy w czasie wywalania gnoju czy wozenia bel jezdzic z właczonym napędem?? i czy kombinowac jakas przeciwage>?? niechce rozwalic napędu niedawno zrobiony;/ a czesci do nich strasznie drogie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Przy turze takim ciągnikiem bez napędu raczej nic nie zrobisz. Ja używam wycinaka jako przeciw wagi do załadunku obornika, a resztę rzeczy normalnie śmiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

zalej jakiś zbiornik ,beczkę betonem w to prent  na ramiona podnośnika i tyle,balast gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie wiem skąd jesteś widziałem ja w Rolczaże koło Pułtuska.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy w JD serii 6M jest skrzynka rozdzielcza, mechanizm różnicowy miedzy osiowy? Bo wyjeżdżając z dołka tyłem, mając w łyżce ze 2 t piachu z przeciwwagą z tyłu oraz załączonymi napędami, przednie koła przestały się kręcić i zaczęło wyć/miałczeć coś. Podejrzewam że musi być tam jakiś mechanizm który podczas przeciążenia puścił. ale następnie stało się to samo gdy za stodołą coś tam sobie kopnąłem łyżką w ziemi i bez żadnego obciążenia tyłu cofałem i musiał pod delikatną górkę wskoczyć (ten dołeczek co łyżką dzióbnąłem) i też zaczął jęczeć ten mechanizm.

 

Czy można regulować jego silę, czy zgłaszać to na gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

znaczy napęd przestaję działać?

 

jak tak to zgłaszaj na gwarancji bo prawdopodobnie sprzęgło się ślizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Heh 2t piachu w łyżce i ty się dziwisz że napęd rozlacza...

U siebie mam tura na 1224 i napęd zawsze włączam przy kopaniu oborniku itp gdzie trzeba popchnac gdy ma ciężko sprzęgło rozlacza i tyle nic sie jeszcze nie urwało chociaż jedno Koło już robiłem (uszczelki) a drugie czeka chociaż olej leje się konkretnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U siebie mam łyżkę 2,2m w standardowym rozmiarze i jak nabiorę pełną piachu to przy wyjeżdżaniu z  dołka nie ma bata żeby przestał napęd działać. predzej valtra zaczyna grzebać bądź się udusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Heh 2t piachu w łyżce i ty się dziwisz że napęd rozlacza...

 

 

 

to jak będzie miał ciężko w pługu to też ma się nie dziwić że napęd rozłącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli trzeba jakieś sensowne pisemko napisać i nagrać jakiś filmik na podkładkę. Użytkowałem JD 6630 od kilku lat i w różnych okolicznościach się znajdował, ale takie coś mu się nigdy nie przytrafiło. A tu na dzień dobry taki kwiatek. Bo chyba to nie wina opon 500 mm na przodzie i 100% bieżnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

to jak będzie miał ciężko w pługu to też ma się nie dziwić że napęd rozłącza?

Zastanów się co piszesz...a przed tym przeczytaj co było wcześniej

 

No chyba że ktoś ora z ladowaczem i 2t ziemi w łyżce tylko po co mu tylni napęd jak koła mało co kontaktują z ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj