Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kiju221

Czym rozni sie I seria Claasa Mega od jego II serii??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mega

Drodzy panowie @deer i @ralfMTX140

Broń boże , żebym jednego pochwalał , a drugiego kropidłem po łbie nawalał , ale matematyka mówi sama za siebie : 6200l x 0,825 t/m3 ( taka jest średnia gęstość pszenicy ) i wychodzi nam 5115 kg/zbiornik . Oczywiście są to dane orientacyjne , a pszenica uprawiana na I czy II klasie będzie na pewno nieco inna niż na czwórce czy piątce . Dla porównania mój Bizon Z056 Super ma zbiornik o pojemności 2500 litrów i w pszenicy Dorota uprawianej na IV klasie udało nam się załadować 1900 kg . Czyli 1900/2500 =0,75t/m3 . Zaś mój kolega z pod Chełmży ( czyli twoje strony @ralf ) na II klasie zapakował na New hollanda TC 56 ( 5200 litrów ) jakieś 4400 kg Torrasa . Czyli 4400/5200 = 0,840t/m3 .

Tak więc moim skromnym zdaniem metr sześcienny jednej pszenicy nie jest równy metrowi sześciennemu drugiej . W takim razie obaj panowie macie swoje racje . Obaj może też jesteście w błędzie . Ten dylemat można by rozwiązać tylko sypiąc tę samą pszenicę do zbiorników i ją ważąc po uprzednim dokładnym zmierzeniu pojemności zbiorników .

Pozdrawiam .

Edytowano przez BartoszGorskiGorsk

dacjan123    6

Powinno się litry pomnożyć przez 0,8 i mniej więcej wychodzą tony pszenicy wiadomo różnie pszenica waży ale jest to zbliżony przelicznik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez zetor7341turbo
      jaki kombajn claas tucano 320 czy new holland tc 5070
    • Przez BaRtEk7710
      Kontynuując moje pytanie o medze . Cz lepszy silnik jest ten 200 konny czy prawie 230 konny na pompo wtrysku . Młucił ktoś koniczynę czerwoną jak zakłada się lub zaciąga blachy pod młocarnią ?
    • Przez BaRtEk7710
      Witam koledzy Planuję w tym roku zmienić rekorda na claasa mege 204 5.1 m heder .Zwracam się z prośbą o wypowiedź na temat tego kombajnu jak się sprawuje , ile jest w stanie skosić w godzinę , jak się ma z serwisem czy jest drogi  w utrzymaniu ?Poprostu wszystko co wiecie o nim 
    • Przez Libero
      Witam

Prezentuję kombajn Claas Tucano drugiej generacji. Jak widać ma zaczepioną u góry rurę wyładowczą i elektronicznie otwierany zbiornik ziarna

Zaczerpnięto z www.grostracteurspassion.com