Zaloguj się, aby obserwować  
kolokamil

szerokość wrót głównych w oborze

Polecane posty

kolokamil    0

Witam

właśnie modernizujemy stara obore na krowy mleczne. nowy budynek bedzie iał szerokość 12 metrów i długość 17 metrów. Korytarz główny (stół paszowy) bedzie miał szerokość 4 metry i tak sie zastanawiam jakie szerokie zrobić wrota majster mówił mi że 2.5 metra wystarczą a mi sie wydaje że lepiej zrobic 3 metry. Co mi doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

powiem Ci tak, rób jak największe, a nie pożałujesz. Z czasem będziesz chciał wjechać paszowozem, a tu lipa za wąsko. Paszowóz będzie z ciągnikiem druga lipa bo za nisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

czym szersze to lepsze jak szersze to swobodniejszy wjazd i bez obawy czy czegoś nieurwiesz

a 3m to niesą takie wąskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

Ja mam w oborze drzwi o szerokości 3.80 i wysokości 3.60 i mi takie wystarczają

:D:) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wysokość 3,5 a szerokość z jednej strony 3m a z drugiej 3,5 i powiem ci że jadąc przez te 3-metrowe muszę uwziąć żeby nie zaczepić czymś, rób szersze jak możesz, u mnie z jednej strony tylko dało się zrobić szerokie a z drugiej tylko 3m :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Zgadzam się z poprzednikami lepiej zrobić szersze, będzie wygodniej

 

P.S zmień w nazwie w temacie na oborze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

Rób jak najszersze bramy a na pewno nie pożałujesz. Powiem tak ja gnojowe ganki mam 180cm i co ciągnik trzeba było zwężać żeby obornik usuwać. Środkowy ganek mam może szer 2,20m ale co z tego skoro nisko i kabinę musiałem ściągać. Rób takie duże jak tylko można (oczywiście bez przesady) technika idzie do przodu i nie wiadomo co za parę lat będziemy robić i czym robić. Ojciec budując budynki robił i tak ponad miarę (robionych w tamtych czasach) a teraz wyzywa czasami że miało być zrobione jeszcze większe/szersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Rób na 3,5m zawsze czymś większym wjedziesz, zawsze lepiej większe niż ma być za mało :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

U mnie jak ksiądz był na kolędzie to powiedział tak *święte słowa* szerokich wrót i wczesnego ożenku nigdy się nie żałuje :lol:


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj