Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kolokamil

szerokość wrót głównych w oborze

Polecane posty

kolokamil    0

Witam

właśnie modernizujemy stara obore na krowy mleczne. nowy budynek bedzie iał szerokość 12 metrów i długość 17 metrów. Korytarz główny (stół paszowy) bedzie miał szerokość 4 metry i tak sie zastanawiam jakie szerokie zrobić wrota majster mówił mi że 2.5 metra wystarczą a mi sie wydaje że lepiej zrobic 3 metry. Co mi doradzicie?

wsk125ccm    11

powiem Ci tak, rób jak największe, a nie pożałujesz. Z czasem będziesz chciał wjechać paszowozem, a tu lipa za wąsko. Paszowóz będzie z ciągnikiem druga lipa bo za nisko...

Wiadomość z agroFakt.pl

nhcr    4

czym szersze to lepsze jak szersze to swobodniejszy wjazd i bez obawy czy czegoś nieurwiesz

a 3m to niesą takie wąskie

kubaldo    1

Ja mam w oborze drzwi o szerokości 3.80 i wysokości 3.60 i mi takie wystarczają

:D:) :) :) :) :)

Ja mam wysokość 3,5 a szerokość z jednej strony 3m a z drugiej 3,5 i powiem ci że jadąc przez te 3-metrowe muszę uwziąć żeby nie zaczepić czymś, rób szersze jak możesz, u mnie z jednej strony tylko dało się zrobić szerokie a z drugiej tylko 3m :/

arek116    3

Rób jak najszersze bramy a na pewno nie pożałujesz. Powiem tak ja gnojowe ganki mam 180cm i co ciągnik trzeba było zwężać żeby obornik usuwać. Środkowy ganek mam może szer 2,20m ale co z tego skoro nisko i kabinę musiałem ściągać. Rób takie duże jak tylko można (oczywiście bez przesady) technika idzie do przodu i nie wiadomo co za parę lat będziemy robić i czym robić. Ojciec budując budynki robił i tak ponad miarę (robionych w tamtych czasach) a teraz wyzywa czasami że miało być zrobione jeszcze większe/szersze.

DebyFarmer    5

Rób na 3,5m zawsze czymś większym wjedziesz, zawsze lepiej większe niż ma być za mało :lol:

ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

damian83    11

U mnie jak ksiądz był na kolędzie to powiedział tak *święte słowa* szerokich wrót i wczesnego ożenku nigdy się nie żałuje :lol:

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Bananek
      witajcie. wprowadzilem cieleta do kojcow po wiekszych bykach i nie otrafia pic z poidla. tzn pic potrafia, ale maja za male nosy aby je wcisnac. co robic? myslalem, ze jak beda spragnione to same znajda co i jak, a tu stoja i becza. czekaja, az im nacisne i naleje wody. na jezyczek przykrecic talerzyk czy zmienic poidlo na inny typ? mialem kiedys te z plywakiem ale o kant d. je rozbic. ciagle sie zacinal ten mechanizm jak w spluczce.
    • Przez Filipo
      Witam.
      Chciałbym Was zapytać jakie światło zainstalować u siebie w oborze???
      Myslałem na coraz bardziej popularnymi świetlówkami, ale czy to dobry wybór? Pytanie jeszcze jakby świetlówki to jakie???????
    • Przez rafffffff
      Jakie zbiorniki(schladzlniki) waszym zdaniem sa najlepsze tzn firma, czy plaskie okragle sa lepsze od wysokich okraglych(tempo schladzania), najczestsze awarie, czy warto kupic starsze zbiornik czy nowe,itd.....co komu przyjdzie na mysl z uzytkowaniem zbiornikow:)pozdrawiam
    • Przez sawyer23
      Witam.Czy w wiacie bez pozwolenia do 50m2 moge hodowac bydło?
    • Przez boa631
      Hej mam zamiar przerobic byczki z uwieziowki na kojce luzem na glebokiej.  Powiedzcie mi czy wymiar kojca 6.4 m na 4 m da rade pomiescic 10 duzych bykow do konca opasu czy musi byc wiekszy. A jakie wy macie wielkosci i ile sztuk doroslych tam sie miesci. Prosze o podpowiedzi. Wiem ile m2 powinno byc ale nigdzie nie moge znaleźć jaka jest szerokosc dla jednego opasa przy korycie paszowym.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.