Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Ile za nawozy organiczne?

Polecane posty

Ferdek07    75

Za ile można sprzedać tonę gnoju lub ile się ceni m3 gnojówki?

ps. i ile aktualnei za roztrząsanie i rozlewanei gnojówki bierzecie>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Właśnie bo pojemności mogą się różnic wielce, więc dobrze było by podawać o jakie objętości, czy też tonaże chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U mnie gościu chciał sie zemną wymienić ja mu dam jeden rozrzutnik kiszonki a on mi da 3 rozrzutniki gnoju. Ale go wysmiałem nawet za siedem rozrzutników od niego bym nie wzioł tylko pola bym se zrąbał ;/

 

Za gonjówkę biorą u nas 25zł za beczkę 2500l


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

To wydaje mi sie ze na tą przyczepę dużo nie włożysz. no chyba ze dojdzie dobre układanie i udeptywanie to troszkie wejdzie. no ale czy 100 wart ten gnój na tej przyczepie?? A ile z takiej jednej przyczepy zagnoisz pola??


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

My to sie wymieniamy za słome, gosciu mieszka 20km od naszej wioski i ma tu pole. Więc za przyczepe słomy (10 bel 120x120) z 20 ton obornika. My mamy mało słomy więc sie przydaje a obornika jest za dużo więć wymiana gra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Cena rynkowa obornika to mniej-więcej 50-100 zł za tonę (w zależności od regionu). Taką cenę uwzględnia się w ogólnodostępnych kalkulacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Cena rynkowa obornika to mniej-więcej 50-100 zł za tonę (w zależności od regionu). Taką cenę uwzględnia się w ogólnodostępnych kalkulacjach.

to nie tylko sztuczne nawozy podrożały :D u nas było średnio po 30-40 zł za sam gnuj na rozrzutnik 3t, z nałożeniem po 50 - 70zł bywało, chciaż i za 10zł ferma oddawała gnój to wszystko zalezy od kogo i gdzie i jaki gnój, ale wolał bym beczke gnojówki jak beczke obornika, powiedziałem sąsiadowi za beczke mojej gnojówki 3tyś z rozlewaniem 80zł czy to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

za wywożenie gnojówki kasuje 150 zł/h wożę joskinem 7000. wchodzi w niego przeszło 7,5 tys l Jak pole jest przy zbiorniku to w godzinie 3 beczki obrócę z rozlaniem dyszą po polu. Jak na pole dalej no to wyjdzie drożej. Tak czy owak za 1000l kasuje najtaniej w okolicy. Z kółka na lewiźnie kasują 40 zł za beczkę 3500l i leją z grubej rury po polu. Jak się uda to kupuję gnojówkę płacę 50zł za beczkę biorę z reguły ostatnią jak jestem na usłudze a koleś nie musi płacić za wywożenie tylko muszę się zastanowić czy nie zacząć płacić mniej płyty są takie duże a przecież woda gdzieś z nich ścieka do tego ludzie puszczają wodę od płukania dojarek a ostatnia beczka z reguły jest najrzadsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

nie ma to jak solidna kupa Gówna ;)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandi61    0

U nas gościu poza sezonem (jak nie ma gdzie do siebie zawieść) bierze około 120zł za beczkę gnojówki pojemność 10000 litrów, a teraz kasuje ok. 180zł za beczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie wiem czy dobry temat,a le mam pytanko czy teraz mogę bez konsekwencji wywozić obornik i gnojówkę usługowo, przychodzą chętni żeby coś wywieść a ja sie zastanawiam czy w razie czegoś czy nie poniosę częśći odpowiedzialności, wszak w Polsce nigdy nic nie wiadomo

ps. ile aktualnie bierzecie za wytrzęsienie rozrzutnika 3,5t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

chyba w tej kwestii nie ma czegoś takiego jak współudział ;) zawsze możesz powiedzieć ze byłeś dłużny temu komuś a on zamiast pieniędzy zażyczył sobie usługę : ;)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ferdek07 pewnie żę nie no chyba że celowo iswiadomie np .do rzeki czy na czyjeś podwórko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja rozrzutnik 4,5 tony z załadowaniem 150 zł plus transport z rozrzuceniem. najczęściej ok 180 zł biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja z racji tego ze mam za dużo obornika a muszę dużo słomy kupować ide przeważnie na wymianę 10 bel słomy za pełen jeden rozrzutnik obornika (~ 5-6t ) i bardzo dużo rolników idzie na taki układ i dzieki temu ja pozbywam sie nadmiaru obornika a w zamian mam jeszcze słome :rolleyes:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

u mnie 150zl rozrzutnik 3,5 tony z załadunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

To znaczy moj rozrzutnik, ale kupującego ciągnik. A za samo wywiezienie to zależy jak daleko do pola :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie nie nie, czy nikt na af nie czai? Ile wziąść za usługę roztrząsania obornika? tzn. zajeżdzam do kolesia swoim ciagnikiem ze swoim rozrzutnikiem wcofuje kolesiowi do obory a on sobie nakłada sobie swój śmierdzący gnój, moja robota to tylko wytrzęść ten gnój na kolesia pole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj