Krisek

CETA - Zagrożenie Polskiej Gospodarki ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz78    1029

W tylu stronach mozna dużo zataic ,bo wszyscy wszystkiego nie doczytają ,a co najlepsze stosowanie odnośników do punktów ,raz z tej strony raz z innej ,po to aby wprowadzić zamęt, a calość wtedy traci jasność przekazu danej umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał że chce nasiona GMO I co później wiesz co to monsanto? Po pierwsze jak karmisz pasza GMO twoje zwierzęta stają się bezplodne A po drugie Masz kontrakt z monsanto na nasiona co roku musisz od nich kupić nowe nasiona nie możesz zastosować tych co miałeś przed rokiem Po 3 twój sąsiad ci nie ma GMO ma problem bo jakimś cudem nasionko GMO połączy się z jego nasionkiem i juz całą uprawa jest monsanto Bo wszytko jest chronione patentem A życie rolnika w usa nie jest takie kolorowe bo wszystko kontroluje koncern dla którego nic nie znaczysz.
Radzę najpierw poszperać co to jest GMO a później się dobrze zastanowić czy to chcesz
A dodam że swiniaki tez są własnością koncernu monsanto Ale w Europie jeszcze nie mają takiej władzy i Nie trzeba im za to płacić ogólnie rzecz biorąc to to jakaś paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Powiem szczerze tak. Mam teraz z CETĄ ciut do nadrobienia bo niestety ostatnio kompletny brak czasu. Ogólnie moje zdanie jest jedno (i nie tylko moje bo od rolników pozytywów CETy nie słyszałem) jeżeli umowa doszła by do skutku to w ciągu kilku lat możemy pakować walizki. Co do produktów jak rzadko chodzę na zakupy byłem w markecie na B ... Staram się kupować nasze produkty ale na kilku znalazłem adnotację "wyprodukowano w UE" i nagle człowiek nie wie czy nasz czy nie nasz produkt... Ten świat idzie w złym kierunku... Pamiętam lata 90te czy początki 2000 roku... Pamiętam ile w między czasie ludzie robili inwestycji, żyło się jakby lepiej... Widzę to też po rodzicach, po sobie czy po znajomych... Każdy zabiegany za pieniądzem że nie ma czasu nawet się spotkać, nie idzie to w dobrą stronę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

Zgodzę się z Dionizym. Warto przeczytać artykuł który ktoś wrzucał na temat tego jak działa Monsanto. Jak zachowują się ich modyfikowane nasiona. Monsanto to wróg rolnictwa i ludzi.  Jeśli korporacja może zaskarżyć każdy paragraf do sądu arbitrażowego, który ogranicza ich zarobki, to Monsanto zrobiło by wszystko każdym możliwym sposobem, żeby te zyski powiększyć. A jak wiemy z historii, Monsanto nie raz przekupywało sądy, rządy i niezależne instytucje czy ekspertów, najgorszę jest to, że praktycznie zawsze im się to udawało. Więc dlaczego by nie przekupić sądu arbitrażowego? Byli by praktycznie bezkarni, wprowadzili by tu jedną wielką chemicznie-modyfikowaną uprawę, dodatkowo roszcząc prawa do wszystkiego co posiada rolnik. De facto, rolnik stał by się ich właśnością, niewolnikiem. I mówię tutaj tylko o jednej korporacji, a co z resztą? Przemyślcie sobie to


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Jak tak dalej pójdzie i wprowadzą te umowy w życie to na przestrzeni kilku lat z rolnictwem będziemy mieli tyle do czynienia co będziemy mogli sobie pograć w symulator farmy. Za oceanem rolnictwo będzie dalej się rozwijać a u nas upadać. Tak prawdę mówiąc Europa zachodnia (przez którą my również) dąży obecnie do autodestrukcji, począwszy od zapraszania arabskich nierobów, po wymyślaniu bzdurnego prawa, przepisów, procedur ogólnie rzecz mówiąc zajmowania się pierdołami. Prosty przykład: u nas wycofuje się i zabrania stosowanie wielu środków ochrony roślin i kontroluje to co wyprodukujemy a z Ukrainy zboże idzie jakie tylko popadnie i bez żadnej kontroli gdzie Ukraińcy mogą stosować chemie jaka tylko im się podoba i ile tylko potrzeba. Jakoś UE w tym problemu nie widzi no bo w końcu trzeba im pomóc ponieważ zły Władek ich bije.

Co dopiero mowa o żywności i płodach rolnych które będą do nas sprowadzać z Kanady czy USA. Jakoś nie wierze że amerykanie i Kanadyjczycy będą specjalnie dostosowywać procesy produkcji pod rynek europejski tak by sprostać normy. Prędzej u nas zaczną zmieniać normy właśnie pod nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

Nie dość że wyjątek potwierdzający regułę, to jeszcze facet procesował się 8 lat! Kto ma fundusze, czas i nerwy na takie szarpanie? Facet miał szczęście, być może sędzia okazał się nieprzekupny, nie licz na to, że w Polsce wygrał byś z takim koncernem.


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu jedynie mógłby wejść w spór zbiorowy za pośrednictwem Izb Rolniczych no ale one puki co ograniczają swoją działalność do brania diet i delegacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Umowa o wolnym handlu to dwie sprzeczności Bo po co umowa o tysiącach stron która reguluje ten handel Jeśli się umawiamy w tm przypadku przyjmujemy dyktat korporacji to już nie jest to wolny handel. CETA jest kompleksową umową gospodarczo-handlową ułatwiającą działanie na szerszym rynku dużym podmiotom ponad narodowym. Upraszczając bogaci szybciej staną się bogatsi, a biedni biedniejsi. Np. Kanada i Polska, kto jest biedny kto bogaty...

Już dzisiaj fundusze inwestycyjne, banki i inne instytucje finansowe są w dużej części właścicielami sfery produkcji i dystrybucji żywności w Polsce:  ziemia, zakłady skopujące, przetwarzające, handel... produkcja maszyn, środków ochrony roślin itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

No i dogadali się w sprawie CETA. Teraz czekamy już tylko na jej podpisanie. Ciekawe ile $$ przytulili w Belgii, że zmienili nagle zdanie.

 

No i TTIP to już tylko kwestia czasu.

Edytowano przez matiuss

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przykład sprzed lat  Polska przegrała, zapłaci 20 mln dolarów

po wejściu Polski do Unii Europejskiej Amerykanie mogli sprzedawać na unijnym rynku nie więcej niż 27 tys. ton. Koncern zaskarżył Polskę na podstawie traktatu o stosunkach handlowych z USA

Będzie więcej z nowymi umowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Tak się składa, że jesteśmy (w porównaniu z zachodnią Europą), biednym społeczeństwem. Niewielka część rolników może nawet zacznie (lub rozszerzy) produkcję lepszej żywności dla siebie, ale +/- 35 000 000 Polaków będzie jadło to, co mniej kosztuje. Większość ze względu na ceny, reszta z braku innych możliwości. Ile miałby kosztować 1 kg wieprzowiny hodowanej zdrowo? Wołowina pewnie byłaby tańsza. To mógłby być nasz atut, ale sorry, zdrowa hodowla u nas, to niszowa produkcja.

Tak przy okazji, co zrobią Duńczycy i Niemcy mając dostęp do jeszcze tańszych pasz? Jak się to odbije na cenach żywca w Polsce?

Dlaczego Walonia mogła się sprzeciwić, a nas nikt nie pytał, nie pyta i nie będzie pytał? Ponoć dla naszego rządu Polska jest ważna... Polacy chyba już mniej.

W reklamach stale twierdzą - tanie jest dobre!

Sieć kiedyś polskich sklepów (z logiem kropkowanego owada) sprzedaje towar najniższej jakości, ale tanio. Wszyscy biorą. Jajka z hodowli zakazanych na zachodzie, drób, którego producenci nawet psu by nie dali; owoce, których gdzie indziej sprzedać się nie da, a u nas dostają cenę jak za 1 sort.

Jesteśmy największym w Europie rynkiem tzw. suplementów diety, produktów w większości bezwartościowych. Spytajcie rodziców co brali jako dzieci... i dlaczego są zdrowsi.

Tak rozsądnie - jaką mamy wymianę handlową z Kanadą? Jakie podejmujemy ryzyko? Co z tymi, którzy już ani z hodowli, ani ze zbóż nie wyżyją? Nie nasz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Przecież Kanada więcej importuje niż exportuje żywności, kisne z was. 35 milionowy kraj nas zaleje żywnością xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mateusz oj żebyś się jeszcze nie zdziwił.... z tego co pamiętam to średnia powierzchnia gospodarstwa u nich to ok. 350ha... A powierzchnia Kanady jest o ponad dwa razy większa niż wszystkich krajów UE... Cała Europa dopiero to praktycznie powierzchnia Kanady... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Przecież Kanada więcej importuje niż exportuje żywności, kisne z was. 35 milionowy kraj nas zaleje żywnością xD

Nie zapominaj że Kanada ma umowę NAFTA z USA i Meksykiem Czyli praktycznie to co wjedzie stamtąd do Kanady będzie mogło wjechać i do UE bez żadnych przeszkód Nie wiem jak wy ale ja od tej pory nie inwestuję ani złotówki w budynki, sprzęt ani ziemię i w rolnictwie działam tylko siłą rozpędu i jadę na luzie Tu już przyszłości nie ma i nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

maroon masz rację w tym wypadku nie ma sensu już nic inwestować... może majora uda się mi sprzedać i zostaję z dwoma ciągnikami, no może jakiegoś C-330 się kupi żeby do obory wjechać i tyle i koniec inwestycji. Bez sensu to wszystko... :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj