Krisek

CETA - Zagrożenie Polskiej Gospodarki ?

Polecane posty

Marco82    35

Polscy politycy dali po prostu du...y. zwłaszcza prezydent duda. Macierewicz prosił się obamy o f16 nad polskę żeby przestraszyć putina ale obama powiedział że coś za coś my damy wam 4 bazy wojsk amerykańskich z f16  w polsce a wy w zamian  podpis do umowy o ceta potem ttip i tak się stanie. Od dawna starsi ludzie powtarzają że chwasty wina samolotów bo latają nad polami  rozpylają wirusy i robactwo,chwasty sieją a potem basf albo monsanto rozdaję katalogi że na to i to tylko ten środek 200 ml za 300 zł i trzepią kas czyż to probblem mając odtrutkę robić chorobę? kto chce niech wierzy kto nie to nie musi ale takie są realia naszego życia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Dzięki krisek za ten filmik  w prawdzie przeraził mnie trochę ten gościu na końcu ale szczerze mówiąc wszystkie te wypowiedzi mają tyle prawdy w sobie , jeżeli ktoś ma jakieś filmiki z wypowiedziami na ten temat wstawiajcie śmiało aby uświadomić ludzom co to ta umowa bo duzo rolników chce tej umowy....Udostępniajcie też gdzie się da na facebooku zwłaszcza stronom poświęconym STOP CETA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda że takim ważnym dla nas rolników tematem mało kto się interesuje... Jeżdżę po ludziach codziennie (inseminacja) i niektórzy nie słyszeli o CECie co wydaje mi się śmieszne, ale tak naprawdę w żadnej praktycznie prasie, TV czy radiu o tym się nie mówi albo tak mało że nikt nie zwraca na to uwagi... Zostało raptem kilka dni na jej wprowadzenie a wszędzie cisza... Temat aborcji ostatnio był na pierwszym miejscu... Rząd z nas rolników nic sobie nie robi mimo że dzięki rolnikom wygrali - a każdy liczył że będzie lepiej... Niestety jest co raz to gorzej... Nawet na Młodego Rolnika u nas w powiecie złożyła wniosek jedna osoba! Tak jedna! Bo każdy się boi co będzie dalej. Wszystko idzie do upadłości... Sprzedaż maszyn dno totalne, ceny za płody rolne niskie, mleko nisko świnie idą w dół. Z tych moich klientów kto coś się dowiedział o CECie mówi że można się już powoli pakować.. A co do chemii brak słów, u nas w PL jeszcze jakoś to idzie ale byłem w tym roku i w Anglii i w DE to mało co jest tam jadalne (dobrze że są polskie sklepy bo angielskie jedzenie świeci w ciemnościach), ale podobnie jest u Nas w marketach np. Kauflandzie gdzie markowane produkty z logo sklepu są nie jadalne... i co z tego że tańsze? Jeżeli ruszy import z Kanady to jesteśmy pogrzebani... Zamiast grać z Rosją to politycy szukają nie wiadomo czego, zacytuję mojego kolegę "szukają miodu w d**** " ... Nic dobrego to wszystko nie wróży i rządzącym bokiem to wyjdzie bo jak na razie tylko słyszy się o wprowadzaniu durnych przepisów, programów itp... A tą UE i tak za kilka lat szlak strzeli... 

 

Nie żartuj sobie ziemia za kosmiczne pieniądze i ludzie się biją  w małych gospodarrstwach sprzęt warty miliony to chyb nie jest tak żle w tym rolnictwie a wogóle myślisz że od nas zależy czy ta umowa dojdzie do finału ? Na pewno nie ja się nie obawiam nie ma o co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Myślisz staszek że z 5ha owsa co go uprawiasz wystarczy ci do przeżycia jak zabraknie pisowcom na socjal? 

 

Nie trzeba być geniuszem żeby się domyśleć co się stanie z polskim rolnictwem po wprowadzeniu tej umowy w życie. Większość małych gospodarstw upadnie. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Wiadomo, że największy zysk będą miały korporacje. Oni przeprowadzają taki ogrom wyliczeń zysków i strat, że gdyby im się to nie opłacało to żadnej umowy by nie było. Dla mnie najbardziej podejrzane jest zatajanie części zapisów w umowie. Jeśli coś ma dotyczyć większości Europejczyków powinno to być ogolno dostępne.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślisz staszek że z 5ha owsa co go uprawiasz wystarczy ci do przeżycia jak zabraknie pisowcom na socjal? 

 

Nie trzeba być geniuszem żeby się domyśleć co się stanie z polskim rolnictwem po wprowadzeniu tej umowy w życie. Większość małych gospodarstw upadnie. 

 

Zapewne tych co mają dziś 2 ha żeby KRUS opłacać :D :D ;) ja tam obsieję wszystko trawą i będę ekologiczną wołowinę srzedawał B) owies to możesz Ty uprawiać płatków se nagotujesz :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

właśnie ci 2 hektarowcy którym tylko o ubezpieczenie w krus chodzi będą się mieli dalej dobrze. Widać że masz jakiś problem z rozumieniem świata.

 

 

Upadną właśnie te gospodarstwa 20,40 czy nawet 200 hektarowe. Wołowinę - staszku o czym ty mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zgadza się upadna gospodarstwa od 10 do 100ha. Ktoś już tutaj pisał o Kanadzie jaka jest tam średnia. My przy nich to malutkie pionki. Jeżdżąc po moich okolicach kto trochę orientuje się w temacie śmiało mówi o zamykaniu produkcji... za darmo robić... najbardziej komplikuje się wtedy kiedy są kredyty... chcąc nie chcąc trzeba rolnikowac bo wiem gdyby u niektórych nie one to dawno by się zamknęli. A Ci co już pozanykali gospodarstwa ziemie i tak uprawiają... nikt nie myśli o sprzedaży. No i najważniejsze mało kto o tej cecie wie...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Po prostu przyjedzie sobie farmer z kanady i ustali sobie stawkę niższą od naszej opłacalności On ma miliony ton to mu coś dla siebie zostanie. Już kilkakrotnie pisałem o tytoniu z malawii który wykończł producentów w polsce. Odmiana virginia mimo kilku tysięcy dolarów za transport tira kosztuje ich taniej niż 5 zł. W polsce same koszty produkcji to 7 zł. Ale zobaczcie sobie ile oni tam zarabiają, stawka za 12 godzin pracy na plantacji tytoniu w Malawi wynosi 0,17 dol. Tak będziemy my wynagradzani jak za 5 lat farmer z kanady kup sobie kilka kombinatów w polsce i albo robisz albo won..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Widzicie do czego rządy doprowadziły z zaborów sie oswobodziliśmy a teraz..-.. nie potrzeba wojen i w legalny i humanitarny sposób przejmą nasze ziemie ,z biedy za parę lat sami ja oddamy :( ;[ Naród Polski fakt jest wytrwały ale jak długo wytrzymiamy ? Zeby jeszcze nas miastowi poparli ,lecz polityka od wejścia do UE jest taka aby nas rolników skłócić z reszta rodaków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tomasz dlatego w końcu się to skończy i wspomnisz moje słowa że ludzie nie wytrzymają tej presji... a co do miastowych ile razy czytam gdzieś komentarze pisane przez miastowego a najczęściej tzw "słoika" bo rolnik ma ekstra płaci krus, dostaje dotacje i zapomogi i wozi się maszynami za grube tysiące a w polu samo rośnie czy zwierzęta same się obrzadkują.. tylko raz że praktycznie wszystko nie jest tego rolnika tylko bankowe a głupi ciagnik kosztuje 150 tyś zł, o maszynach nawet nie piszę. A dwa nakład i czas pracy jest ogromny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

@Luke16, zgodze się tu z Tobą, ile razy słysze ,,ale ma Ciągnik a płacze że mu do 1-wszego nie starcza i że nie opłaca się robić w tym'' ale prawda jest taka że większość maszyn w polce jest brana na kredyt bo mało kogo stać żeby kupić sobie nowy traktor za 150-250 Tyś tak od sobie i musi spłacać kredyty przez 5 lat albo i czasem dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zgadza się nawet na ogromnych gospodarstwach wszystko brane jest na kredyt bo nikogo za gotówkę na nowe maszyny nie stać... Ale jest jeszcze jedna kwestia kolega mi opowiadał że jego wujek w 2004 roku przed wejściem do UE kupował ciagnik 95KM Case albo NH i zapłacił wtedy za niego 90tyś brutto teraz taki ciagnik ile kosztuje? Pewnie gdzieś koło 200 tyś zł. Czyli skąd nagle po wejściu do UE doszło ze 100 tyś zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja nie dyskutuję z takimi na takie tematy ,mam swoje zdanie ,i mówie im jak jest tak dobrze to niech przyjdzie i pracuje na gospodarstwie . Chciałem tylko zwrócić uwage na to jaka jest polityka i jakie mamy poparcie w mieście ,niestety żadne ,pozostajemy sami i my musimy się z tymi problemami męczyć  bo o walce nie ma mowy, nie mamy nikogo kto nas poprze i zewrze do kupy aby się sprzeciwić  :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

12 lat temu tez polskie rolnictwo mialo upac a jakos stoi, kto pamieta dlaczego- weszlismy do unii. popatrzcie na ceny zboza, miesa czy mleka na gieldzie w chicago[to usa ale nie chcialo mi sie szukac jakiej kanadyjskiej] -drozej niz w polsce. kanada ma 35 mln mieszkancow wiec jakim sposobem ma zniszczyc 505 milionowa unie ????. polska eksportuje do kanady 7 razy wiecej niz sprowadza.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

a no takim że kanada jest 32 razy wieksza od polski a ludnosci ma mniej niz polska  i pomysl gdzie pojdzie wyprodukowana zywnosc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zainteresowani tematem wiedzą, co nas może czekać. Teraz pytanie, czy da się to jakoś zatrzymać? Protesty, strajki? Czy ktoś to zorganizuje? A może już się nie da nic zrobić i wszyscy jesteśmy głęboko w ***?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No raczej już wszystko zapadło bo skoro jesteśmy w uni to muszą podpisać inaczej korporacje wymierzą karę krajowi sprzeciwiającemu się za blokadę sprzedaży i spadki zysku. Coś za coś, przecież popatrzcie co tu za logika dawać kase na MGR obszar A,B,C na budowę chlewni a teraz wnioski na ograniczenie produukcjii mleka no bezsens totalnyy debile tym rządzą....Za parę lat new hollandy i john deery w pokrzywach będą stać... nawet już stoją..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

12 lat temu tez polskie rolnictwo mialo upac a jakos stoi, kto pamieta dlaczego- weszlismy do unii. popatrzcie na ceny zboza, miesa czy mleka na gieldzie w chicago[to usa ale nie chcialo mi sie szukac jakiej kanadyjskiej] -drozej niz w polsce. kanada ma 35 mln mieszkancow wiec jakim sposobem ma zniszczyc 505 milionowa unie ????. polska eksportuje do kanady 7 razy wiecej niz sprowadza.

Tak mówią w telewizji. Po co Nam 30mln partner jesli mamy ponad 500mln ludzi w UE? Dla kogo bedziemy to sprzedawać? Od 2004r do teraz upadło 250tyś. Gospodarst mlecznych a zostało tylko 65tyś. Teraz bedzie podobnie tak jak w Meksyku 20 lat temu -1.5mln gospodarzy bez niczego a ziemia za grosze bo sie nie oplaca.

Po co nam partner który nas zdominuje i wprowadzi nowe prawo? Dodatkowe prawo wspolnej UE o tym co można a czego nie.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

Zgadzam się z Fireseba. Istnieje ryzyko, że bedzie powtórka z otwartej umowy handlowej między USA-Kanada-Meksyk. Dobrze wiemy jak skończyło się to dla Meksyku, bankructwem ich rolnictwa.

 

Jeśli chodzi o CETE, bardziej obawiam się tego ich arbitrażu, niż wolnego handlu. Jak to może być, że każda korporacja będzie mogła zaskarżyć praktycznie każdy zapis w prawie, mający wpływ na ich przychody? Mało tego, osądzać będą nie sądy Państw czy komisja Europejska, a niezależne twory arbitrażowe, to jest przerażające. Rządzić będą korporacje a nie faktycznie rządy.

Edytowano przez matiuss

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Powiem tyle ze jeśli rządy 28 Krajów UE wyrażą zgodę na CETA to będzie znaczyło ze nie służą swoim Narodom tylko tym KORPORACJOM i działają na szkodę swoich obywateli co skłania do zadania pytania czy my(naród) na pewno jesteśmy suwerenem ??  Z tego co czytałem ta umowa jest bardzo szkodliwa i nie dość ze korzyści będzie miała Kanada(35mln ludności , rolnictwo intensywne a wręcz fabryki żywności które produkują tańszą i gorszej jakości żywność która zwiększa zachorowalność na różne choroby) . Korporacje które chcą pozbawić Narody kolejnej już części  suwerenności  które będą mogły zaskarżyć prawo któregoś kraju ze tracą pieniądze przez dany przepis lub ustawę np.gdy sejm będzie chciał podnieść płace minimalną to wtedy będą mogły Korporacje zaskarzyć państwo ze przez nich tracą zyski a tzw.sądy arbitrażowe które nic z sądami nie mają wspólnego będą o tym decydowały.Sąd arbitrażowy będzie się składał z  osób z Kanady i UE i jak myślicie na czyją korzyść będą orzekać ?? bo moje obawy są takie ze Państwa są na straconej pozycji  .Kolejna kwestia każdy Kraj ma swoje sądy a co za tym idzie one powinny o tym decydować a nie jakieś arbitraże .Teraz coś śmiesznego bo jeśli te arbitraże takie dobre to zlikwidujmy sądy i niech one rozstrzygają o naszych sprawach(żart) .Ja jestem całkowicie przeciw takim arbitrażom i tej umowie CETA bo to nas prowadzi do tego ze Korporacje będą rządziły i decydowały co można a czego nie.Powiedzcie mi jakie korzyści będzie miała UE licząca 28 krajów i 507mnl ludności na tle Kanady która ma 35mln ludności ?? kto do kogo będzie eksportował ??? Na tym tylko zyska Kanada i Korporacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj