Krisek

CETA - Zagrożenie Polskiej Gospodarki ?

Polecane posty

Krisek    15

Witam, chciałbym poruszyć temat który ma wiele wspólnego z nami rolnikami. CETA czyli kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa pomiędzy UE a Kanadą  Duża cześć społeczeństwa twierdzi że napłyną miliardy ton modyfikowanej żywności do UE. Co czeka nasze regionalne produkty ,które i tak już są sprzedawane za grosze... my jako rolnicy nic nie możemy w tej sprawę już powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ciekawy artykuł. dziwnie podejrzane jest to ze zbiegło się w czasie podpisanie tej umowy razem z wykupem Monsanto przez Bayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Co do CETA to nie wolny handel jest zagrożeniem tylko zapisy w tej umowie stwarzające wyjątki dla korporacji.

Umowa powinna powinna brzmieć:

1. Od dnia tego i tego wprowadza się wolny handel pomiędzy UE i Kanadą

2. Nie ma punktu 3

 

Co do taniego zboża z Ukrainy to nie te zboże jest zagrożeniem, tylko polski rząd, który dorzyna gospodarkę w rezultacie nie możemy produkować taniej niż Ukraina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta cała CETA jak i TTIP to jedno wielkie gówno zaleje nas tanim towarem z ameryk, który jest nafaszerowany chemią w dodatku nie będzie można nawet powiedzieć ze te środki ochrony roślin są nie dozwolone Bo gigantyczne kary zostaną nałożone ze blokuje my im rynek zbytu Ktoś tam obliczył ze polska zyska ale to są bardzo małe zyski graniczace z błędem statystycznym
moim zdaniem to już lepiej z Rosją handlować
A zboże z Ukrainy to pikuś w porównaniu do CETA I TTIP
CETA: Jak korporacje pozywają państwa (i wygrywają)
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-ceta/tylko-w-interii/news-ceta-jak-korporacje-pozywaja-panstwa-i-wygrywaja,nId,2285990

To jest dobre tylko dla dużych korporacji nie dla nas małych (nawet Ci duzi w Polsce są mali w porównaniu z tymi z ameryk)
A dlaczego tak bardzo unia nas ukierunkowuje na produkcję tylko jednego produktu Bo się bardziej opłaca?
Moim zdaniem dlatego ze rolnicy wtedy przestaną być samowystrczalni A samowystarczalni rolnicy to źli rolnicy Przecież trzrba być od kogoś uzależnionym bo wtedy nie mają nad Tobą takiej władzy Ale to moje zdanie
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Zachęcam do podpisania petycji przeciwko CETA:

 

https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/rolnictwo?utm_campaign=film_nafta23.08.2016&utm_medium=film&utm_source=akcja

 

Dla takiego typu umów można już wyciągnąć wnioski na przykładzie innych krajów np. Meksyku który na coś takiego się zgodził. Polecam ciekawy artykuł:

http://wolnemedia.net/co-przyniesie-nam-ceta/

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Wczoraj u Pospieszalskiego o tym rozmawiali. Mnie ciekawi najbardziej, dlaczego cicho bylo o tym, gdy byly negocjowane warunki. Teraz to już chyba niewiele sie w tej sprawie zrobi, tym bardziej ze po wypowiedziach polityków PiS i Nowoczesnej, którzy min byli gośćmi, wynikali ze są nastawieni na tak dla tej umowy. Wiec pewnie będą chcieli ja ratyfikować. W jednym momencie pokazana byka analiza skutków wprowadzenis NAFTy- w Meksyku upadek 58% gospodarstw indywidualnych. Politycy w większości przekonywali oczywiście, ze nie ma żadnych zagrozen, ze Polska na dodatni bilans handlowy z Kanada, wiec po wprowadzeniu sytuacja jeszcze sie polepszy, ale o sytuacji rolnictwa nie byli skorzy mówić, poza ogolnikami ze nowy rynek zbytu itd(tylko jeden z MR mial odmienne zdanie).
Coraz bardziej sie cieszę, ze rolnictwo nie jest moim glownym zrodlem utrzymania, bo sytuacja dla malych gospodarstw raczej się nie poprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

 Mnie ciekawi najbardziej, dlaczego cicho bylo o tym, gdy byly negocjowane warunki. 

 

Może dlatego że trzeba było przedyskutować pełen emocji temat aborcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Ustalenia mialy miejsce jednak troche wcześniej. Jak PiS to klepnie, to jak dla mnie troche kompromitacja w oczach rolników, o których wzgledy tak zabiegali. Tyle gadania o tym jak to będą wyrównywać względem starej unii, a tu taki strzal w stope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Panowie leżymy tyle moge powiedzieć na ten temat Kanada jak i USA nas zgniotą Niemcy i Francja PRZETRWA a nas nie będzie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

To jest dobre tylko dla dużych korporacji nie dla nas małych (nawet Ci duzi w Polsce są mali w porównaniu z tymi z ameryk)

 

 

w Polsce gospodarstwo rolne, które należy do jednego właściciela (nie jest spółdzielnią) to gospodarstwo braci Romanowskich z Bartoszyc w woj. warmińsko-mazurskim: Romana, Marka i Bogdana, którzy od 1978 roku z półhektarowego zagonu doszli do około 12 tys. ha, z czego ponad 8 tys. jest ich własnością. Resztę dzierżawią od Agencji Nieruchomości Rolnych  Kolejno Agrofirma Witkowo koło Stargardu Szczecińskiego. Spółdzielnia gospodaruje na obszarze ponad 13,2 tys. hektarów. Grunty położone są w 10. Zakładach Rolnych Nastepnie   Poldanor - Spółka gospodaruje na ponad 15 tys. ha w okolicy Człuchowa w województwie pomorskim czy  Kombinat Rolny Kietrz który obsługuję 8582 ha. Średni gospodarz w kanadzie posiada 100-200 tyś hektarów  Największy ponad 930 tys. hektarów po co to piszę? a no po to żeby zobrazować z czym my możemy do nich wyskoczyć.... Poniżej kopanie ziemniaka GMO....  https://www.youtube.com/watch?v=q0eCIZle-Uc

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Jedyna nadzieja w zwyklych ludziach ktorzy poprostu wybiora to co polskie bo na rzad polski a tym bardziej uni nie ma co liczyc, takie jest moje zdanie . Niby jestem mlody i otwarty na nowosci ale gmo do mnie nie przemawia


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko skąd będą wiedzieć że to Polskie Juz teraz odchodzi się od kraju prudukcji tylko pisze wyprodukowane w europie Po kodzie kreskowym trzeba sprawdzać. Dzięki komorowskiemu nie ma oznaczenia co jest z GMO a i juz teraz supermarkety (nie wiem już jakie )wniosły skargę do tym matolow z eu ze Polacy wybierają Polskie produkty a nie Europejskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ale to wszystko wina polskiego rządu ze na to pozwala . 4 rozbiór polski dobiega końca. najpierw sprzedali co się da a teraz jeszcze ludzi zrobią niewolnikami korporacji. brakuje tylko zoombi i mamy resident evil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Co byśmy nie zrobili i tak zadecydowali za nas rolników ,kosztem konsumentów  ,

w kampaniach wyborczych wszyscy bija się o głosy ,a dochodząc do władzy niezależnie od partii szukaja ,zysku dla siebie , a po wyborach -----minie kadęcja i ci najbardziej życzliwi stają się prezesami w spółkach które należą do  korporacji która nas niszczy my cierpimy a oni się śmieją .

Społeczeństwo , Naród Polski się nie liczy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

O tym samym pomyślałem juz wczoraj. niestety widać ze ogólnie większość tu to gimbusy do których nie można mieć o to pretensji im tylko jedno w głowie i to jest zrozumiałe ale gdzie są inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Też jestem ciekaw ,w końcu przegladając forum starych użytkowników jest sporo, a zdania w temacie nie zabierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własne ja też to samo myślałem temat naprawdę ważny dla nas rolników jak małych przedsiębiorców A zainteresowania brak a szkoda Pozdrawiam
i proponuje produkować dla siebie żywność bo na chemi ze sklepu to długo nie pożyjemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Rację masz tylko sam sobie wyprodukujesz ok. trochę sprzedasz na ""czarnym rynku "",po znajomych ,któży znaja sytuację ,a reszta kupi w markecie bo taniej

mamy takie przepisy a nie inne że na nic nie pozwalaja  , a co z reszta oddamy za bezcen przy naplywie towarów z tak intesywnej produkcji Genetyka to jedno zło a zalanie nas produktami to drugie ,ja nie wierze że będzie odwrotnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale w Małopolsce czarny rynek jest dość duży to wydaje mi się można by na tym zarabiać jak bu mieć oczywiste odbiorców którzy cenią jakość A teraz takich jest coraz więcej Bo ludzi już maja dość chemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Chemia jest wszędzie. Nawet w przypadku własnej produkcji. Wiadomo, ze nieporównywalnie mniej niż w produktach ze sklepu, ale jednak jest i się od tego nie ucieknie. Koncentraty, pasze, nawozy, odzywki,zaprawy, od zielska-oprysk, od grzyba-oprysk, na skrocenie-oprysk, żeby nie wylegalo-oprysk. Czy masz krowy, świnie, zboże, truskawki, ziemniaki, od chemii się nie ucieknie. Wiadomo, ze kielbasa ze swojej swini, ktora rosla 7czy 9msc na owsiance to nie to co napompowana woda z marketu, czy truskawki ze swojego pola, ktora widzialo jeden oprysk od zielska, raz od grzyba i dostalo troche nawozu tylko, to nie to co w koszyczku z marketu, ktore stoja tydzień i zero plesni. Ostatnio wujek byl w reichu na truskawkach to mowil ze kosmos-oprysk za opryskiem, słońce 35st-oprysk, pada deszcz-oprysk, mowil ze nie szło wziąć tego do ust. Inny znajomy pracuje w dość dużej masarni na podlasiu, to opowiadał, ze jak przyjeżdżają poltusze z Danii to smród niesamowity. oNiestety jest jednak stosunkowo mało klientów, którzy chcieliby zapłacić za jakość. Przynajmniej to gdzie ja mieszkam. Cześć jest świadoma różnicy miedzy swojskim a sklepowym, ale dla masy liczy się tylko to, ze w sklepie za 15zl kupią kielbase i wydaje im się, ze już dużo wydali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Moim zdaniem CETA a tym bardziej TTIP nic dobrego nie wniesie dla naszego Polskiego rolnictwa jak i Europejskiego bo niestety ludzi co mają dużo kasy jest mało a ci co jej nie mają to dla nich podstawowym odnośnikiem jest cena(czyli nasza dobra zdrowa żywnosć ma wyższe koszty produkcji i cena będzie wyższa) a my jak i inne Europejskie rolnictwa nie mamy szans przebić cenowo Kanady czy USA bo oni działają na wielką skale .Kolejna sprawa to GMO które faktycznie nie wiemy jak wpływa na zdrowie ludzi którzy je spożywają i za 50-100 lat może się okazać ze jest gorsze niż obecna chemia w produktach spożywczych a co najgorsze niema tam takich obostrzeń dotyczących środków chemicznych i co za tym idzie jest na pewno więcej chemii w Kanadyjskich jak i USA produktach rolnych czyli spożywanie ich prowadzi do gorszych chorób .Następna kwestia ze w  USA jak i Kanadzie stosują antybiotyki jak i przyspieszacze wzrostu dla zwierząt na szeroka skale i może ktoś powie ze w EU też tylko na pewno nie na taką skale a jakość tego mięsa pozostawia wiele do życzenia i spożywanie go to loteria .Puenta jest taka ze jesli CETA i TTIP będą ratyfikowane to Europejskie Rolnictwo upadnie  i oczywiście nie w ciągu roku tylko kilkunasty czy kilkudziesieciu lat i zdrowie Europejczyków się pogorszy z biegiem lat więc lepiej żeby Rządy Europiejskie się opamiętały ale dopóki nie zaczną Narody Europejskie protestować to się nie zmieni bo gdyby nie determinacja ludzi to ACTA by obowiązywało więc wszystko w naszych rekach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Szkoda że takim ważnym dla nas rolników tematem mało kto się interesuje... Jeżdżę po ludziach codziennie (inseminacja) i niektórzy nie słyszeli o CECie co wydaje mi się śmieszne, ale tak naprawdę w żadnej praktycznie prasie, TV czy radiu o tym się nie mówi albo tak mało że nikt nie zwraca na to uwagi... Zostało raptem kilka dni na jej wprowadzenie a wszędzie cisza... Temat aborcji ostatnio był na pierwszym miejscu... Rząd z nas rolników nic sobie nie robi mimo że dzięki rolnikom wygrali - a każdy liczył że będzie lepiej... Niestety jest co raz to gorzej... Nawet na Młodego Rolnika u nas w powiecie złożyła wniosek jedna osoba! Tak jedna! Bo każdy się boi co będzie dalej. Wszystko idzie do upadłości... Sprzedaż maszyn dno totalne, ceny za płody rolne niskie, mleko nisko świnie idą w dół. Z tych moich klientów kto coś się dowiedział o CECie mówi że można się już powoli pakować.. A co do chemii brak słów, u nas w PL jeszcze jakoś to idzie ale byłem w tym roku i w Anglii i w DE to mało co jest tam jadalne (dobrze że są polskie sklepy bo angielskie jedzenie świeci w ciemnościach), ale podobnie jest u Nas w marketach np. Kauflandzie gdzie markowane produkty z logo sklepu są nie jadalne... i co z tego że tańsze? Jeżeli ruszy import z Kanady to jesteśmy pogrzebani... Zamiast grać z Rosją to politycy szukają nie wiadomo czego, zacytuję mojego kolegę "szukają miodu w d**** " ... Nic dobrego to wszystko nie wróży i rządzącym bokiem to wyjdzie bo jak na razie tylko słyszy się o wprowadzaniu durnych przepisów, programów itp... A tą UE i tak za kilka lat szlak strzeli... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj