Bodzio110

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

Polecane posty

Gość   
Gość

Wejdzie,mi 650 wchodzi w 44 V&N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja oralem 650 w 40 cm i tez wchodzilo, ale jak ruszylem d*pa z ciagnika to zobaczylem ile ziemi zostaje ugniecione. w 50 cm tez sie nie miesci i ugniata 12 cm z moich pomiarow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Mam ibisa 5 obrotówke szerokosc lemiesza ok 60 cm. Czy waszym zdaniem nie bedzie problemu z przykryciem bruzdy za kołem 650 ? :mellow:


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

witam, bede mial case'a jxu tyl 480, jak mam dobierac plug obrotowy 3skibowy zeby koło mieściło sie spokojnie w bruzde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Również myślę jeszcze jakie pługi wybrać ciągnik 112KM tylna opona 540. Jaką szerokość roboczą najlepiej wybrać??!! na co zwrócić uwagę żeby było można dobrze te pługi ustawić za tyn ciągnikiem??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Sprawiłem sobie Pronara 1025 wraz z pługiem 4x35 (grudziądz) - samego ciągnika nie mogłem kupić. Napiszcie czy da radę tym zestawem - opony 520/70R34 - w miarę normalnie orać (chociaż na początek). Poprzedni właściciel tak orał i twierdził, że było OK - ale to dość dziwny człowiek. Przeczytałem cały temat i wynika z niego, że przy szerokości 40cm na korpus byłoby w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Agrotron K420 480 R24 / 540 R34 i zastanawia mnie czy nie będzię problemów z przygniataniem w pługu Zetor Sukov zagodnowy na 4x40


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Mam renówkę zoponami 18,4-38 i ładny pług unii grudziadz 5x35 i mi przygniata zostaje pasek i muszę sprzedac bo taka orka denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A właśnie panowie jak to u mnie będzie mam stare trójki grudziądzkie zawsze było orane c355 a w tamtym roku kupiłem new holland z oponami 480mm ( na pługi już nie starczyło) jak myślicie można podpinać? Orał już ktoś takim zestawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

Ja w tamtym roku orałem takimi pługami a opony w ciągniku 520 ,gniotło prawie całą skibę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Reno82 Więc uważasz że nie ma sensu próbować? Tak myślałem dlatego w tamtym roku c355 wszystko obskoczyła ale natknołem się na temat więc zapytałem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

Myślę ze dasz radę ,delikatnie może gnieść,ale podkręcisz na cięgle i będzie zasypywać ,z tego co wiem to niedaleko mnie koleś takim hollandem orze takimi pługami tylko ze 4x35 juz od kilku lat i nie narzeka ze ugniata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu652    3

Witam. Czy belarus na oponach 18.4 R34 będzie gniótł skibę od pługa 3 + 1 grudziądzkiego? To taka trójka od C 360 z dospawaną skibą, nie wiem tam chyba jest szerokość 35 cm, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Jak myślicie będzie gnieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

witam jaką szerokość skiby będzie pasować do opony 580/70??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Witam!

Zamierzam kupić ciągnik DF o mocy 127km ogumienie przód 600/60r28 i tył 650/60r38 i mam pługi uni 4+1*35 i czy ciagnik nie bedzie gniótł ziemi zaoranej bo sie w bruździe nie zmieści? Mam Agrofarma 100 z oguminiem 480/70/r34 i jest jeszcze troche zapasu ale niewiele i nie wiem czy nie bede musiał kupic pługów 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Po co Ci takie szerokie opony ?

:P

 

No oponka 650 napewno się nie zmieści, będziesz musiał pokombinować albo wymienić pług :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

gnieść na pewno bedzie, ja bym o mniejszej szerokości skiby niz 50 cm nawet nie myslal

 

taki temat juz zresztą jest, wystarczyło tam zapytać a właściwie to nawet i przeczytać to co zostało juz wcześniej napisane - http://www.agrofoto.pl/forum/topic/9510-szerokosc-skibya-szerokosc-opony-ciagnika/page__st__100


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie chodzi u ugniatanie gleby tylko o to że opona nie mieści się w bruździe. Gniecie skibę i w czasie orania pierwsza odkładnie nie jest wstanie tego zakryć. Pole wygląda jak wielkie rządki. Każdy przejazd policzysz bo jest rowek.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Można by do pługa doczepić włóke lub kolczatke, żeby to równał tylko nie wiadomo jak jak to zda egzamin :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No można. Ale jeden przejazd brony i tak tego nie wygładzi jedno a druga sprawa to co z orką zimową?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qwerty123
      Witam szanowne grono rolników.
      Mam problem z powyższą oponą.Problem polega na tym że nie mogę jej dostać nigdzie za godziwą cenę.Nie ma też używek.Jedyne znalazłem na allegro ale facet chce 500zł za opone z płutnem na wierzchu.Czy ktoś wie gdzie można taką oponę dostać używaną w miarę dobrym stanie?Myślałem też żeby zakupić dwie pod tą felge (20) ale o innym rozmiarze i rodzaju,jednak nie wiem która by pasowała.Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez nik23
      Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:
      Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?
      Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)
      Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?
      Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.
    • Przez damiano20000
      Witam ,orientuje się ktoś może jakich wymiarów powinien być błotnik z tworzywa pasujący na oponę 12.4x24?
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj