Bodzio110

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

Polecane posty

qqq    19

ja mam w JD opony z tyłu 650 i orze ibisem 5 obrót i nie ma problemu z ugniataniem , prędkość orki ok. 11km/h


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja oralem axionem z opona 650 plugiem rozstawionym na 40 cm z wezszym lemieszem i co prawda plug dorzucal, ale opona ciagnela bokami i gdybym takim plugiem mial zamiar dalej orac, zainwestowalbym w poszerzacz bruzdy, na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnezyt    0

A co sadzicie o tym jak w axionie jest opona przód 48 cm i tyl 58cm a skiba ustawiona na 40 cm albo na 45 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Mam dylemat czy przy szerokości skiby w 35x4 Unia Grudziądz i szerokości opony 540 pług będzie dorzucał ??? a jeśli nie to gdzie mógłbym dostać poszerzacz bruzdy do takiego pługa jak znacie podajcie stronkę ???


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

Co myślicie, a może ktoś praktykuje kombinację: Zetor Forterra 122KM (przód 420, tył 520) i pług obracalny IBIS LS 3+1, szerokość na skibę max 42cm. Czy tu nie będzie problemu z przygniataniem orki w bruździe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Orałem na kołach 650 teraz 710 i bruzde zakrywa ale pług kverneland. zakrywa nawet jak ustawie na 31cm. Musisz mieć pług dobrze ustawiony do takich kół. Przednia skiba szeroka 8-9km/h i musi dorzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie chodzi, ze nie dorzucisz, poza tym to nie zawody, a predkosc 9 km/h dla orki nie jest optymalna. opona powinna wypelniac szczelnie bruzde, ale ma ciagnac bieznikiem, a nie bokami. moim zdaniem przy 650/710 powinny byc juz uzywane poszerzacze bruzdy. ten element jest tak latwy do zrobienia nawet samemu, ze troszke sie dziwie oraczom, co tego nie stosuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Orałem na kołach 650 teraz 710 i bruzde zakrywa ale pług kverneland. zakrywa nawet jak ustawie na 31cm. Musisz mieć pług dobrze ustawiony do takich kół. Przednia skiba szeroka 8-9km/h i musi dorzucić :)

To nie jest4*31 tylko 1*55+3*31.A nie ma potem fali na polu?

Wszystkie skiby powinne być tej samej szerokości i każdy korpus identycznie obciążony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

szczerze mówiąc to nie widziałem takiego poszerzacza bruzdy. W naszych stronach nikt tego nie stosuje.

Mam pług vario i mogę zmieniać szerokość skib więc nie ma żadnego 1*55+3*31,wszystkie skiby ustawiają się równo. Ale nawet przy najmniejszej szerokości nie mam problemów żeby równo orać nie pozostawiając bruzd czy dołków. 710 troszeczkę przygniata ziemię ale nieznacznie bo mam wersje kvernelanda z długimi odkładnicami. :)

a ciągnik u mnie nie ciągnie bokami tak jak pisałeś. Będę orał to zrobię ci zdjęcie bruzdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Więc jeśli złożysz vario to przednia skiba też będzie miała 31cm czy więcej? Napiasłeś że "przednia skiba szeroka" więc musi być na tyle szeroka aby zakryć bruzdę i przygniecioną skibę i chociaż go zwęźisz to bruzda po ostatnim korpusie jest zawsze tej samej szerokośći a korpusy będą miały 31cm roboczej.Pole optycznie może wyglądać na równo zaorane ale co czwarta powiedzmy skiba jest przygnieciona i przykryta następną normalną skibą. Jak to osiądzie będzie widać ilo skibowym pługiem było orane pole. Jeśli się mylę to popraw mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

więc tak. szerokość przedniej skiby jest ustawiana śrubą. system vario przestawia pozostałe skiby a przednią tylko nieznacznie. Najczęściej orze 45cm na skibę, tak też jest ustawiona przednia. kiedy zwęrze pług przednia skiba ma więcej ziemi i dorzuci do ostatniego przejazdu. A i koło nie przygniata skiby tak ja ty piszesz.powtarzam po raz kolejny że mam długie odkładnice które robią szeroką bruzdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jeśli to jest kverneland to szerokośc pierwszej skiby zawsze zostaje taka sama mimo uzycia syatemu vario - pierwszy korpus płuzny jest przytwierdzony do korpusy głowicy obrotoweJ, a pozostałe do ramy która zmienia szerokość. Czyli takie vario nie do końca :).

 

Np: vogel noot ma wszystkie korpusy przestawialne przy vario bo wszystkie korpusy są przytwierdzone do ramy głównej.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Czyli jak najbardziej jest możliwa sytuacja 1*55+3*31. To w końcu jaką masz nastawioną tą szerokość pierwszej skiby? szeroka na 45cm czy więcej? I napisz mi jaka szeroka jest bruzda a jaka opona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

no faktycznie jest możliwa. mój błąd.opona ma 710mm a bruzda nie wiem? Za 3 tygodnie będę orał to ci dokładnie napisze ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a ciągnik u mnie nie ciągnie bokami tak jak pisałeś. Będę orał to zrobię ci zdjęcie bruzdy :)

no popatrz, a wiesz ze tego nie da sie ocenic golym okiem?? zmysly ludzkie nie sa tak niezawodne jak ci sie wydaje. opona na 1000% nie ciagnie prawidlowo bieznikiem. pomysl logicznie to nie boli, po co by w ogole ludzie robili taki pierd.lnik jak poszerzacz bruzdy gdyby nie byl potrzebny?? przeciez to nie jest dla opon o szerokosci 800, 900, czy 1050, bo te w ogole sie nie zmieszcza, tylko wlasnie dla 650/710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

nie rozumiesz że to zależy od pługa? poczekaj na zdjęcia a nie się burzysz. Jak chcesz to załóż sobie opony 420 jak ci szersza ciągnie bokami, mnie to gówn'o obchodzi. Ale nie wmawiaj mi że u mnie jest źle ja nie widziałeś jak orze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

no i to są standartowe odkładnice. Ja mam drugi rodzaj,http: //www.agrofoto.pl/forum/uploads/1254168377/gallery_11797_68_68264.jpg

są dłuższe i robią szerszą bruzdę i po co się spierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to sa odkladnie polsrubowe, takie same jak twoje, czlowieku o co ci chodzi??

poza tym rodzaj odkladni nie ma za wiele wspolnego z szerokoscia bruzdy, dla wiekszych szerokosci sa stosowane dluzsze lemiesze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Co ty piepszysz że takie same jak są inne. Dłuższe. popatrz sobie to znajdziesz różnice, chyba że jesteś ślepy. Zastanów się i dopiero mów że długość odkładnicy nie ma znaczenia. Im dłuższa tym dalej następuje odwrócenie ziemi a co za tym idzie bruzda jest szersza. Ale widzę że chyba nie jesteś w stanie tego zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jest troche inaczej uformowana bruzda, dla odkladni cylindrycznych bedzie troche krotsza, ale bez przesady. z reszta i tak nie wiesz o co chodzi, wiec po co mam ci cokolwiek tlumaczyc.

 

powiedz jaki dokladnie masz rodzaj odkladni, bo dluga to nie jest poprawnie technicznie okreslenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 dla korpusu 40cm, jaka może być maksymalna szerokość opony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qwerty123
      Witam szanowne grono rolników.
      Mam problem z powyższą oponą.Problem polega na tym że nie mogę jej dostać nigdzie za godziwą cenę.Nie ma też używek.Jedyne znalazłem na allegro ale facet chce 500zł za opone z płutnem na wierzchu.Czy ktoś wie gdzie można taką oponę dostać używaną w miarę dobrym stanie?Myślałem też żeby zakupić dwie pod tą felge (20) ale o innym rozmiarze i rodzaju,jednak nie wiem która by pasowała.Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez nik23
      Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:
      Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?
      Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)
      Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?
      Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.
    • Przez damiano20000
      Witam ,orientuje się ktoś może jakich wymiarów powinien być błotnik z tworzywa pasujący na oponę 12.4x24?
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj