Bodzio110

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ziel    115

NIe powinno się ale możesz trochę odciągnąć go od bruzdy stabilizatorem cięgna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pług to zwykła grudziacka 4:) Uaa az tyle ;) A ja sie obawiam kupic obrotowke na 110 :)

Dokładnie 4 x 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marins21    1

Witam! Panowie jak myślicie? Mam pług Krone Mustang 120/3 kupiłem ciągnik 110km opony przód o szerokości 420 a tył 520 myśle że maksymalne nastawienie pługo to będzie około 40cm na odkładnie. jak myślicie będzie ta orka takim zestawem możliwa? Wymiana pługa narazie nie wchodzi w grę jedynie mogę dołożyc czwartą odkładnię.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

jak mam opony przód 540 i tył 600 to pług musi mieć odkładnie  20" czy może być 16"? Mowa o pługach Kverneland

 

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marins21    1

Ponawiam pytanie. Mam Krone mustanga 120/3 i laczki 420 przód i 520 tył. Robił ktoś podobnym zestawem? da rade to ustawić żeby nie gniotło? 

 

 

Edytowano przez marins21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Patrząc na filmy z tym pługiem na YT przy głębokiej orce bruzdę robi pod max 18,4. A to ledwo opona 460.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Witam forumowiczów :)

Mam takie pytanie przy oponach  tył  520 a przód 420  odkładnice  14 cali , ile powinna wynosić szerokość orki pierwszego korpusu ?

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tyle samo co następnych. Wszystkie korpusy mają brać tak samo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

pierwsza 14 cali +kilka cm żeby wyrównać pole po przygnieceniu skiby kołem szer. 52cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Ja mam z tyłu 600 plug mam ustawiony ciut więcej jak 16 cali i nic nie gniecie pług to kv AB 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam pług Agro-masz 4x40 zagonowy i orzę Fendem opony z tyłu 600/65 R 38 i przód 520/65 R24 i nie wiem jak już ustawić pług aby pole było równe, najrówniejsze jest gdy łącznik jest skręcony lecz wtedy pierwsza skiba idzie na 35cm głębokości a tylnia na 10 cm a tak nie może być a jak ustawię pług w poziomie to bardzo widać każdy przejazd co polecacie z tym zrobić czy może zmienić pług na obrotowy 4x45-50 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Witam,

 

Panowie proszę o radę - mianowicie stoję przed zakupem ciągnika NH T6.125, który w standarcie ma opony 600/65R38. Można również je zamienić na mniejsze - myślę o 540/65R38. Które opony z wymienionych będą lepsze do pługa Unia Ibis LS 4x40 z możliwością pracy max 4x45?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Opon do ciągnika nie dobiera się tylko i wyłącznie na potrzeby pługa. Proponuję zatem wybór szerszych, czyli 600/65R38*.

Jeśli jednak posiadasz kilka ciągników, zaś ten (NH T6.125) będzie współpracował niemal zawsze ze wspomnianym pługiem możesz pokusić się o zakup z mniejszymi oponami (540/65R38), ale tylko i wyłącznie pod takim warunkiem.

 

*600/65R38 - opona ta, jeśli jest standardowa będzie bardziej optymalna, gdyż to pod nią ustawiony jest komputer/sterownik ciągnika.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jaki pług i jaka prędkość jazdy?

Sąsiad ma 45 na skibę i po oponach 600 nie ma śladu, ja mam 48cm i po 650 nie ma śladu.

W teście topagrar wszystkie pługi były rozstawione na 45cm, opony w ciągniku 650 i żaden pług nie miał problemu z pokryciem śladu opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W kwestii wyjaśnienia, abyśmy mówili jednym językiem i o tym samym:

Czym innym jest zakrycie śladu po przejeździe opony a czym innym gniecenie przez oponę części skiby (ze względu na zbyt wąską bruzdę).

Jest możliwe zakrycie śladu po oponie „600…” przez pług UG z lemieszem 30 cm przy odpowiednim ustawieniu pługa. Jest możliwe, ale taka orka jest jakościowo słaba, nieodpowiednia i nie do przyjęcia, choć wizualnie będzie wyglądać pięknie.

 

Czy ktoś wie: jaka jest szerokość (teoretyczna i zmierzona) dna bruzdy dla poszczególnych pługów, choćby tych z testu?

Jeśli ktoś zna odpowiedź będzie wiedział na czym polega różnica między zakryciem śladu a gnieceniem skiby i co za tym idzie odpowie sobie na pytanie: Czy opona „600…” nadaje się do pługa „tego lub innego”?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Szerokość dna bruzdy wg. TAP:

agromasz 30,6cm

Gregułar 36,8cm,

Kuhn 37,6cm

Maschio 36,9cm

Overum 40,4cm

Pottinger 34,1cm

Rabe 33,9cm

Unia 35,6cm.

 

Pługi były ustawione na 45cm na skibę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak, czysto formalnie:

Szerokość dna bruzdy to płaska powierzchnia ziemi utworzona po przejeździe korpusu pługa (płozy, lemiesza i odkładnicy), inaczej mówiąc to odległość od pionowej krawędzi bruzdy powstałej po przejściu czuba lemiesza i płozy do ziemi usypanej przez odkładnicę. Szerokość dna bruzdy mierzona jest przed przejazdem koła dla ostatniego korpusu pługa.

 

Dane podane przez TAP są uśrednione.

Co z tego wynika? Niech każdy sam wyciągnie wnioski: Czy opona 600 nadaje się do jego pługa?!

Nadmienię tylko, że opona o szerokości 600 ugniata niemalże połowę skiby dla wszystkich pługów, dla Agromasz PO 4 dokładnie połowę, gdyż zmierzona szerokość dna bruzdy wynosiła jedynie 30 cm. Tylko dla pługa Overum CX 41080 H można wcisnąć oponę 420, choć będzie to także naciągane (ale 2 cm to nie 30 cm).

 

Można osiągnąć dużo lepsze wyniki, wszystko zależy m.in.: od rodzaju gleby, jej wilgotności oraz kształtu korpusu, szczególnie odkładnicy. Przykładowo podam, jakie maksymalne szerokości dna bruzdy osiągnąłem przy glebie zwięzłej o dużej wilgotności. Aby dane można było do czegoś porównać, podam dla kilku pługów wybranych z tego testu:

Agromasz PO 4 38,2 cm

Kuhn Multi-Master 123 NSH 42,3 cm

Pottinger Servo 35 Nova 42,7 cm

Overum CX 41080 H 45,1 cm

(max szerokości dna bruzdy dla ustawienia 45cm na korpus, test wykonany 28 listopada 2016 roku)

 

Żeby było bardziej ciekawie, teoretyczne szerokości bruzdy mogą być i są jeszcze większe. Nie podaję ich, bo i tak dość mocno się rozpisałem.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

No to w takim razie trochę lepiej jednak do pługa 45 cm wziąć oponę 540/65r38 niż 600/65r38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Podepne się pod temat. Koła z tyłu 520 odleglosc miedzy wewnetrzna stroną opon 130cm. Czy pług 16" nie będzie za wąski?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qwerty123
      Witam szanowne grono rolników.
      Mam problem z powyższą oponą.Problem polega na tym że nie mogę jej dostać nigdzie za godziwą cenę.Nie ma też używek.Jedyne znalazłem na allegro ale facet chce 500zł za opone z płutnem na wierzchu.Czy ktoś wie gdzie można taką oponę dostać używaną w miarę dobrym stanie?Myślałem też żeby zakupić dwie pod tą felge (20) ale o innym rozmiarze i rodzaju,jednak nie wiem która by pasowała.Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez nik23
      Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:
      Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?
      Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)
      Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?
      Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.
    • Przez damiano20000
      Witam ,orientuje się ktoś może jakich wymiarów powinien być błotnik z tworzywa pasujący na oponę 12.4x24?
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj