Bodzio110

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

Polecane posty

seweryn20    825

W pługu 50x możesz zawęzić szerokość pracy na 40x a w 40x nie poszerzysz na 50x. W 50x4 możesz odkręcić słupicę a w 50x3 czwartej nie dokręcisz bo nie masz.

Myślę że dobrze to wytłumaczyłem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

45 cięcia na skibe wystarczy spokojnie, najwyżej prędkością dorzucisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

ja kupilbym plug z regulacja szerokosci w zakresie do co najmniej 50cm na skibe a pozniej to juz sobie w praktyce ustawisz w zaleznosci od mozliwosci ciagnika i jednoczesnie uwzgledniając szerokosc opony

a zawsze mozesz kupic plug 3x60 ale to juz duze koszty...


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurtopony    1

Jak bedziecie mieli szersze opony przyczepnosc bedzie wieksza ale ugnaitanie mniejsze wezsza opona wiksze ugnaitanie bo wikeszy jednostkowy nacisk opony na glebe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Hurtopony chłopakom nie chodzi o ugniatanie gleby przez wąskie opony tylko o to żeby koło zmieściło się w bruździe. Ameryki nie odkryłeś.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Czemu uważasz, ze 127 KM nie da sobie rady w pługu 4x50 ?

 

Jakie ty masz klasy ziemi ?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

na piachu tez nie uciągnie bo ziemia zbyt sypka i zaparcia nie ma ;)


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Problem rozwiąże się kiedy zamiast 600mm założysz 520mm i spokojnie wystarczy do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

na piachu tez nie uciągnie bo ziemia zbyt sypka i zaparcia nie ma ;)

Co ty za głupoty gadasz. Jak nie uciągnie znajomy 120km ciąga 4x50 jeszcze z wałem zagęszczającym na 3-6 klasie ziemie lekkie po ciężką glinę. Na glinie nie ciągnie tylko bez wału bo za ciężko ale też by dał rade z nim jechać.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13
Napisano (edytowany)

moze i znajomy ciaga ale wiem jak to wyglada na moich ziemiach, tam gdzie ziemia gorsza - piach ciagnik staje i kopie doły bo nie od czego sie odepchnać

 

kris14 tylko tu chodzi o 650 a nie o 600

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

W takim wypadku ciągnik dociążasz wszystkim co pod ręką nawet głupią beczką z wodą/betonem w środku wieszasz na przód i w pole. Taki myk wiele nie kosztuje ale poprawia bardzo wydajność maszyny :)

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

no i tak wieszam i wieszam na przod te "obciązniki" a ciagnik z napedem tylko na tylną oś...


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

a to sorka nie wiedziałem że napęd na 1 oś tylko. To zmienia postać rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

ja mam pługi 35 i ciagam DF z kołami tył 480 i wiem żę 540 też napewno by nie gniotły... (niektórzy się krosiają że ta skiba tylko staje lub maja pługi które słaba kręcą i wtedy sa takie problemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam opony z tyłu 18.4 r34 z przodu 16/70 r20 pług to atlas 4 skibowy traktor to fortschritt 323a. Czy jak zmienię opony z tyłu na 600/65 r34 to bedzie dobrze chodzic z pługiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja mam opony w nh tylnie 450 albo 480 i orałem starymi 3ug 30cm na skibe i normalnie przykrywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Witam mam pytanko. Jestem ciekawy ile moj pług zabiera ;) Gdy pług zabiera równo z ciagnikiem to jaka on ma szerokosc robocza? Ciagnik to zetor 7245 koła standardowe 16,9 r30 ;) Moze ktos wie ;)

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Albo chociaż zdjęcie pługa wstaw bo tak to tylko gdybanie będzie... ale zmierzyć samemu rozstaw między korpusami najlepiej.

O ile nic na rozstaw kół był nie zmieniany to ok 130-140 cm po mojemu będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Pług to zwykła grudziacka 4:) Uaa az tyle ;) A ja sie obawiam kupic obrotowke na 110 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabelo    0

też zmagam sie z tym pytaniem mam NH-140KM rozmiar opon to 520 odkładnica 40 pług  huard zabezpieczenia kołkowe brak regulacji 1 skiby i tu jest problem bo 1 skiba zabiera za mało ziemi jak byscie to rozwiązali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qwerty123
      Witam szanowne grono rolników.
      Mam problem z powyższą oponą.Problem polega na tym że nie mogę jej dostać nigdzie za godziwą cenę.Nie ma też używek.Jedyne znalazłem na allegro ale facet chce 500zł za opone z płutnem na wierzchu.Czy ktoś wie gdzie można taką oponę dostać używaną w miarę dobrym stanie?Myślałem też żeby zakupić dwie pod tą felge (20) ale o innym rozmiarze i rodzaju,jednak nie wiem która by pasowała.Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez nik23
      Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:
      Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?
      Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)
      Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?
      Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.
    • Przez damiano20000
      Witam ,orientuje się ktoś może jakich wymiarów powinien być błotnik z tworzywa pasujący na oponę 12.4x24?
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj