Zaloguj się, aby obserwować  
JanekM

Fendt 309 Vario - co o nim sądzicie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JanekM    0

Witam. Potrzebuję opinii nt. owego traktora. Możecie napisać, co o nim sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

miałem okazję niedawno troche pojeździć takim i wrazenia całkiem przyjemne :D tylko nie wiem jak wygląda jego cena i jak sie to ma do konkurencji...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanekM    0

Podbijam temat. Potrzebne mi wszystkie opinie nt. Fendta serii 300 Vario, a najlepiej 309.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czy ten ciągnik poradzi sobie z pługiem 4 skibowym o szerokości 160cm i z agregatem uprawowo-siewnym 3metrowym biernym??? cena takiego ciągnika wynosi ok 53tys euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Mój kuzyn ma 309 Ci i radzi sobie z Kvernelandem rozstawionym na 160 cm, pług ciężki, rama 100/200mm. Uważam, że to z aciężko na ten ciągnik, ale on twierdzi, że idzie (prędkość orki ok 7km/h).

 

A co do agregatu biernego 3m to poradzi sobie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ale 309 VARIO ma 95 km maksymalnej i 80 nominalnej co prawda pług ma byc lekki bo rama 100x100 i na zabezpieczeniu kołkowym ale mam pewne obawy co do tego zestawu, co Wy o tym myślicie?? Fendt 309Ci jest chyba sporo mocniejszy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Mnie sie bardzo podoba skrzynia Vario cena w miare niska w kabinie tez fajnie.Bardzo mi sie podoba EHR.Troche lekki w pole ale zostal on stworzony głównie do lekkich prac.Ale można go dociązyc :(


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To zależy od tego jak stroma jest górka-no i czy kierowca kocha życie czy też nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

A on te 40 wyciąga na full gazie czy przy jakiś zmniejszych obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Aha. Bo mi policjant mówił że jechał fendt i na radar sie w walił. Byla prędkość dopuszczalna 40km/h a on jechał 55km/h :( Policjant mówił że koło przednie prawie równe z nim było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDragon    1

@Pronarek82a wierzę ci seria 900 vario ciągnie i więcej ;), a co do tematu postu jest to super maszyna, za mało kilogramów, no i może by rama by si ę przydała, poza tym to jak dla mnie to marzenie ściętej głowy ;)


www.up.poznan.pl/knir/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATIOS85    0
Witam. Potrzebuję opinii nt. owego traktora. Możecie napisać, co o nim sądzicie?

witam.

właśnie zakupiłem taki sprzęt:) i nie ukrywam że jestem z niego dumny. ale tak serio napisze troche o szczególach: bedzie pracował na 40 ha gleby średnie i lekkie, agregat dla niego specjalnie do uprawy pod cebule 3m z wałem crosskill co zawazylo o wyborze mocy, pług kuhn 4*40 obrotowy, najwzniejsze dla mnie jest że z beczka meprozet 10 tyś radzi sobie swietnie pewnie dlatego ze jest na dolny zaczep i zwieksza tym samym uciąg. ergonomia może nie szokuje ale wszystko jest poprawnie zrobione. skrzynia vario spisuje się swietnie choć do ładowacza czołowego poloecałbym f-turbomatik bo mój wuja ma takiego. wcześniej pracowałem na zetor 7341 -80km oraz mtz 82 i przed wyborem fendt-a testowałem wiele ciągników i wysłuchałem wielu opini i fendt mimo ceny wydał mi sie najlepszym rozwiazaniem i nie chodzi tu o owczy pęd do pokazania na co mnie stać ale o dobry wybór.

 

p.s. pewnie stwierdzicie ze troche przesadzilem z tym ciagnikiem na tych kilka ha wiec dodam ze prowadze produkcje szklarniowa i uprawe polowa traktuje jako dodatek i odpoczynek po stresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj