Zaloguj się, aby obserwować  
Tobiasz912

Zefir czy ursus

Polecane posty

qazi    61

ile masz godzin w tym pronarze i ile masz już w zetorkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a tak się zapytam z jakich podzespołów jest składany ten Zefir, jaki silnik, skrzynia?? chodzi mi o producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piontas    0

Powiem ci co usłyszałem o silniku Zefira od człowieka z pronaru: "Włoski silnik na angielskiej licencji produkowany w chinach", co do niedopracowania to ci powiem tak znam 2 przykłady ludzi którzy kupili zefira jeden co chwile ma cos z spzegłem i nei schodzi z serwisu drugi ma zrąbany podnośnik, mało tego ja miałem okazje prowadzic zefira ( z racji mojej pracy) i powiem i tak tam wszystko drzy i stuka kabina jest od pronara i jest dosyc głośna ja bym wolął wziąśc ursusa albo farmtraca


Nic na siłę, podaj młotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jeździłeś ursusem ??

jest tam ciszej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
a tak się zapytam z jakich podzespołów jest składany ten Zefir, jaki silnik, skrzynia?? chodzi mi o producentów

zefir sie wzial ztad http://www.yto.co.nz/ jest tam napisana ta sama sciema ktora wciskaja u nas ze jest na brytyjskich i wloskich podzespolach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piontas    0

Ursusem jeździłem jest troszkę mniejsza kabina ale na mój słuch URSUSIK jest cichszy no i wykonanie moim skromnym zdaniem jest lepsze jest lepsze u ursusa i wogóle zamienność części jest większa mało tego jak ci sie coś stanie z ursusem to to naprawi każdy mechanik a zefirem będzie gorzej:)


Nic na siłę, podaj młotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

ja bym wolał zefira bo chyba jest tańszy, niedawno mialem okazje go ogladac i moge powiedziec ,że wcale fajny ciągnik, skrzynia zsynch, klima, tuz z przodu . a co do ursusa i techniki w nim stosowanej to sie nie wypowiadam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Ja osobiście o Pronarze nie mam dobrego zdania.Sam nie posiadam owego ciągnika ale posiada go mój sąsiad(82SA).Przeklął go.Psuło się w nim już wszystko.Na nieszczęście założył do niego jeszcze tura.Dwa razy do roku rozpaławia go i robi sprzęgło.Najśmieszniejszą rzeczą było to że kanały olejowe w bloku nie zgrywały się z kanałami w głowicy i bez przerwy wywalało uszczelkę.Drugi znajomy w czerwcu kupił 105 konnego.Nie jest zadowolony .Jest z ładowaczem czołowym.Jak ładował piach urwało mu się prawe przednie koło ,do tego przecieki i inne drobne awarie. Przyszły do mnie na wieś w tym roku też dwa Zefiry Ale jeden Też narzeka ,nie dopieszczony, przecieki tu coś poluzuje tam się coś odkręci. I nie dostały jeszcze w d... Bo pracują jeden na 10 ha gospodarstwie a drugi na 15 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

jeżeli z tych 2 to ursus odlewany w brazylii lub tym podobnych ale nie w chinach. A nie lepiej jakiegoś mf-ka to samo prawie co ursus ale lepsze silniki ponieważ gorsze wyrzucali do ursusa . A może kupić ursusa 934 moc będzie nie za niska a ciągnik już nowego pokolenia cena za używanego to około 60-50 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

trzeba być patryjotą i takich wynalazków jak zefir z pronaru czy foton z warfamy nie kupować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No dokładnie, tylko kolor i naklejki na masce zmienione.... Silniki chyba też są te same???

 

A odpowiedników zefira i YTO to chyba jeszcze dwóch by sie znalazło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Zefir nie jest dziełem polaków lecz jest składany w Polsce i jesli chodzi o ten patriotyzm to pomijajac walory przetu raczej powinno sie kupować pronar bo to on daje prace polakom i rozwija sie w przeciwieństwie do ursusa ktory wciaż sie stacza. I nie ma co gadać ze pronar składa ciagniki których Polak nie wymysłił bo Ursus poza c 330 nie skonstruował zadnego. Co do tematu uważam że wybor jednego i drugiego nie jest rozsadny ponieważ do nowego ursusa ktorych obecnie wychodzi pare sztuk a do tego cześci sa wytwarzane na drugim koncu swiata jak i zefira za 10 czy 15 lat nie bedzie tak łatwo dostać cześci a jesli beda robione to raczej drogie. Lepiej wybrać bardziej popularny ciagnik ale 5314 jest raczej dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Postawił bym na, ponieważ ursus posiada wypracowaną opinie i nie jest ciągnikiem skomplikowanym.Co prawda nie ma ''szału'' w wyposażeniu ,ale jest prostym ciągnikiem i w razie jakiejkolwiek awarii nie ma problemu z naprawą i przede wszystkim częściami.Zefir jak na razie jest ciągnikiem ''egzotycznym ''na naszym rynku i nie ma o nim opinii no i nie wiadomo jak z częściami i z ich ceną?. :)


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

A ja bym był za farmtrackiem dobra solidna konstrukcja na podzespołach znanych producentów po za tym ma rewers ekonomiczny motor, nowoczesna konstrukcja, przyzwoita cena...

 

Po za tym nie spotkałem się z negatywną opinią


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

lepszy bedzie ursus ,zefir jak chińszczyzna to lepiej nie brac

 

Fachowa odpowiedź zasługująca na ostrzeżenie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Tak tak ursus przeważa zefira. A tych zefirów to chyba nikt nie chce bo z dealerem jednym gadałem,że mu zefiry najgorzej idą ze wszystkich pronarków i pronar konkurs zrobił z zefirem jako nagroda główna,żeby zapromować zefirki. Ale on powiedział,że rezygnuje i nie będzie zefirów sprzedawał bo to promowanie i tak nikogo nie skłoni do kupowania.

A nie myślałeś na większym ursusem bo 5314 ma 72 KM a zefir 81 KM więc może ursusa tęż coś koło 81? 5714 ma 79 KM i fajnie na żywca wygląda,lepiej niż 5314 no i lepszy jest i mocniejszy. A cena nie wiele wyższa.

 

I jeszcze dodam, Zefiry są podobno awaryjne,bardziej awaryjne niż ursus ale nie wiem dokładnie jak bardzo.

 

Ostrzeżenie za pisanie posta pod postem!! Edytuj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Mam Zefira prawie dwa lata i nic nie nawaliło więc chyba mam bardzo udany model,dodam że tarpę go w turze i w innych pracach, pracuję codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

To też zależy jak nim jeździsz czy szanujesz i jak na to patrzysz.

Bo znam gościa,który kupił nowego NH 115 KM i nażekał,że mu dużo palił jak na swą moc więc kupił też używanego fahra 110 KM i mu fahr mniej palił ale za to często mu się psuł no i siedział jak na drewnianym krześle w porównaniu do NH. Więc sprzedał fahra i chociaż ubolewa,że dużo na ropę wydaje bo mu holland dużo pali to i tak woli wygodę i mniejszą awaryjność. Oczywiście to był jakiś 15 letni fahr więc nie bardzo porównłem.

Ale np wujo ma farmera 82 konnego na silniku john deera i mu już drugi raz w ciągu dwóch lat skrzynia siadła, a jego kolega ma rocznego farmera też z silnikiem john deera i jeszcze mu nic nie siadło oprócz jakieś pęknięcia szlałfiku od paliwa. Więc są wyjątki,w końcu to nie klony,tylko kolejny ciągnik.

Trzeba chyba kupować ciągniki robione przed wypłatą pracowników,wtedy się bardziej przyłożą do produkcji i lepiej im wyjdzie dany ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

W farmerze pisali o gościu który ma Zefira od pół roku ma nabite 250mtg i popsuła się w nim pompa od wspomagania ale serwis szybko zaragował i zabrali zefirka do fabryki zrobić gruntowny przegląd także że gość jest zadowolony dodam że użytkuje go z turem. Podobno jest ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1
No dokładnie, tylko kolor i naklejki na masce zmienione.... Silniki chyba też są te same???

 

A odpowiedników zefira i YTO to chyba jeszcze dwóch by sie znalazło :)

Z chińskimi to jest tak że są takie same pod względem wyglądu, drobne elementy je odróżniają np. lampy,

np.chińskie ciągniki, skutery.Yto oglądałem jak byłem oglądać MF i powiem szczerze tandeta i tyle,było widać u niego cieknący olej ze zwolnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A ja bym jednak zaryzykował i wybrał zefira. Ma go gość w sąsiedniej miejscowości i sporo nim robi i ......... jeszcze go nie rozwalił, nic nie uszkodził itp.

 

A 5314 to owszem sprawdzona konstrukcja ale nie jest to przypadkiem zmodyfikowany 4514? Wyższa moc, wydajniejsza pompa?

A 4514 i 4512 to przecież postlicencyjne MF'y chyba, te z czasów mf 235/255 czyli z końca lat siedemdziesiątych (mf zanim sprzedał licencje ursusowi to sam robił je przed 1980 rokiem bo patrząc po allegro jest tam pełno perkinsów 47 KM z końca lat siedemdziesiątych).

 

Reasumując - sprawdzona i stara konstrukcja ursusa czy jakiś nowy i wygodny twór z chin? Ja wybieram to ostatnie bo mało kto ma a ten kto ma to go chwali i jest to sprzęt dosyć nowy a nie oszukujmy się panowie i panie gospodarstwo to nie hobby a biznes i bez banków i kredytów sie nie obejdzie a w banku jak idzie o szybki kredyt na większą kwotę to przyda sie ciągnik nie starszy niż 4-5 lat w zastaw.

Cenowo nie wiem czy za nowego zefirka da się kupić nowego 5314.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

ja bym ci radził kupic sobie 2 5314 z 97 roku albo 5314 i jakąs 1614 praca bez porównania a i mniej awaryjne będą te ciągniki niż te nowe srusrusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj