Zaloguj się, aby obserwować  
Tobiasz912

Zefir czy ursus

Polecane posty

Tobiasz912    1

który traktor będzie lepszy Zefir 85 czy ursus 5314 na gospodarstwie 40h


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie ten dział :D


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a gdzie masz nowego ursusa 5314? zefir z chińskich odlewni z chińskiej stali na licencji new hollanda napędy jeśli to do ciebie przemawia ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

zefir ?

fajny ale ciekawe jak z jego wytrzymałością

 

ale ursus lepszy znana marka i z cześciami niema problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
ale ursus lepszy znana marka i z czenściami niema problemu

musiałem to zacytować, hehehehe ursus lepszy dobre. dzisiaj od brata z warsztatu wyjechał 2.5 letni z przebiegiem 800mth 5314 w którym skrzynia siadła, wszystko ładnie pięknie tylko że odlewy skrzyni były niedokładnie zrobione i łożyska luźno siedziały, ciekaw jestem ile takich sztuk wyszło z fabryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Zgadzam się z @skrok18

Lepszy URSUS bo tańszy w częściach


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Oj nie wiem czy 5314 jest tyle lepszy, przyjęło się że ciągnik dobry to zawsze musi być Ursus bo sprawdzony itp. Ale teraz ursus już wymieka nawet przy Pronarze więc...... ja był bym za zefirem (no ale ta chińszczyzna też jest niepokojąca)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinka689    24

ja akurat posiadam zefira i może jeszce duzo nim nie pracowałem żebym sie mógł obiektywnie na jego temat wypowiedziec ale wydaje mi sie troszke lepszy niż ten ursus ponieważ z kąfortem to bedzie podobnie ze spalaniem myśle ze tez bedzie podobnie chodz zefir troche silniejszy wiec moze troche więcej łyknąć paliwka.ale zefir ma większa mase i dlatego bedzie miał większy uciąg w polu. z czesciami to bedzie podobna sytuacjia bo do zefira sa dostępne wszystkie czesciu u mnie pompa paliwowa miała wade fabryczna i przyjechali z pronaru w ciagu 2 dni i wymienili na nowa więc czesci sa. a pozatym cena zefira jest troche mniejsza niż ursusa.ale to tylko moje zdanie.ja tez posiadam dwa ursusy 3512 i bym ich nie wymienił na zadne inne ciagniki ale te nowe ursusy to juz inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

"ja tez posiadam dwa ursusy 3512 i bym ich nie wymienił na zadne inne ciagniki ale te nowe ursusy to juz inna sprawa."

- bez urazy ale gdy mf 255 zmienił nazwę na 3512 zaczeły się te "nowe ursusy które to już są inna sprawa" a te całkiem najnowsze chyab się poprawiły, bo ludzie co pokupili 3512 przychodzili i pytali co sie dzieje że roczny 2 letni i tyle awarii!!

 

oglądałem tego zefira, nie mam nie oceniam ale kawał besti chyba jeszcze większy od starego pronara, no ale nie ma się co łudzić skrzynią z new hollanda bo fakt ta technologia ale jakość użytych materiałów jak i ich produkcja made in china, czy będą trwałe nikt nie wie no ale na 100% ciagnik odlewany i klepany z chińskiej stali w chinach,

- jak bym miał wybierać to pronar 82 ale koniecznie wersja II (bardzo fajna i duża kabina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

najgłupsze jest to że wszyscy muwią ze jak klepane w chinach to znaczy że niedobre,skąd wiecie? gadacie tak jakby zefiry były klepane u jakiegoś gościa w warsztacie i uważacie odrazu je za badziew, moim zdaniem o wiele większy badziew to te nowsze ursusy, my za rok prawdopodobnie będziemy kupować ciągnik i kto wie kto wie, może zefir może coś innego, a wasze wypowiedzi w stylu " ursus lepszy" nie mają żadnego uzasadnienia chyba tylko że częsci są , zefiry są od niedawna na rynku i nikt nie wie co lepsze bo potrzeba przynajmniej kilka lat pracy takim ciągnikiem aby stwierdzić jaki jest, zaznaczam ze nie twierdze że zefir jest lepszy bo tego nikt tutaj nie wie ale nie skreślam tego ciągnika mówiąc że to chinszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ja polecam 5314 bo posiadam takowy i jestem zadowolony z niego i jak trzeba ciąga nawet kvernelanda AB100 :) a co do zefia to nie będe się wypowiadał.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piontas    0

Nie bierz Zefira jest niedopracowany i troszkę wadliwy zastanów sie nad Ursusem bądz farmtrackiem tez fajny ciągniczek taki zamiennik ursusa tylko ze bogatszy ma rewers itp:)


Nic na siłę, podaj młotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1
Nie bierz Zefira jest niedopracowany i troszkę wadliwy zastanów sie nad Ursusem bądz farmtrackiem tez fajny ciągniczek taki zamiennik ursusa tylko ze bogatszy ma rewers itp:)

 

O co ci chodzi z tym ,,niedopracowany i troszkę wadliwy,, mógł byś mi to jaśniej wyjaśnić :)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja ci wyjaśnię tyle że na przykładzie Ursusa 5314.

niedawno braciak naprawiał w 2 letnim ursusie 5314 skrzynię bo się sypneła, po rozebraniu i zmierzeniu łożysk i miejsc gdzie te łożyska siedzą okazało się że przy obróbce skrzyni "otwór" pod łożysko został przebrany co skutkowało tym że łożysko luźno siedziało, ewidentnie jest to niedopracowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1
ja ci wyjaśnię tyle że na przykładzie Ursusa 5314.

niedawno braciak naprawiał w 2 letnim ursusie 5314 skrzynię bo się sypneła, po rozebraniu i zmierzeniu łożysk i miejsc gdzie te łożyska siedzą okazało się że przy obróbce skrzyni "otwór" pod łożysko został przebrany co skutkowało tym że łożysko luźno siedziało, ewidentnie jest to niedopracowanie

O tych łożyskach w ursusie 5314 to już pisałeś w poprzednim poście :) Mi chodziło na przykładzie Zefira :)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

widzisz zapomniałem o tym i robę tylko bałagan na forum

ale denerwuje mnie mówienie że coś się nie nadaje bez przykładów (choć sam pewne tak czasem robie)

 

a na przykładzie zefira ci nic nie powiem bo według mnie to bezawaryjna maszyna, bo o żadnych awariach w mnich osobiście nie słyszałem i nie widziałem (pewnie dlatego że nikt takiego ciągnika w mojej okolicy jeszcze nie posiada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

W jakiej są cenie te traktory i jaką mają moc


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIErrraaa    0
Napisano (edytowany)

Ja mam 300ha mam PRONARA 7150 2 zetory proxima plus które bardzo dobrze się sprawdzają New hollanda seri T7000 i Ursusa 1654. Ciągniki nowe, bo niedawno wymieniałem sprzęt. Zastanów się nad kupnem Proximy

 

Często są przeceny modeli z zeszłego roku za 120 000 kupisz dobrą proxime moc w zależności od modelu

 

CZY ktoś ma PRONARA 7150

 

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj!!!!!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj