Skocz do zawartości
zetor

rekordy w rolnictwie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BOKSKOZLOW    0

oni na to uwagi nie zwracajom bo rekord jest tylko jeden a wklasach mocy to by prawie kazda firma miała swój rekord a tak to w każdej dziedzinie jest jeden

piotrek99    0

Moze to nie jest jakiś prestiżowy rekord ale ja z ojcem na zmianę jednym ciągnikiem pracowaliśmy 30h. w ciągu tego czau ciągnik zaorał 6ha na kukurydze bo doorywaliśmy na wiosnę no i sieliśmy zborze z zastosowaniem agregatu uprawowo- siewnego.

Wiadomość z agroFakt.pl

Miki7211    5

Ja z moich ostatnich prywatnych rekordów to mam krówkę która podczas kontroli z polskiej federacji bydła dała w ciagu dnia 43 l mleka :) Oczywiście wszystko odnotowane w papierach :)

Miki7211    5

Sam się mile zdziwiłem widziałem że daje dużo mleka ale nigdy dokładnie nie ważyłem ile dopiero podczas kontroli sie okazało dokładnie ile :) . Co do wydajności jestem zadowolony bo od zeszłego roku niezle wydajność poszła do góry :) Ale dobra koniec OT o krowach pogadamy w odpowiednim temacie :)

garek    67

18 ton ziemniaków wsypałem do worków trzydziestek i poukładaliśmy w pryzme w 10 godzine we dwóch (gablami) rekord sypania 3,8 tony przez godzine do trzydziestek worki trzymało dwóch ludzi na zmiane, jeden worek jeden a następny już drugi nie było żadnych przestojów.

przemek11441    132

Mój wuja jak miał jeszcze Vistule to ha jęczmienia ozimego kosił 5 dni.Co wyjechał w pole coś nawaliło i tak w kółko ,a za rok miał już Bizona ZO56 :rolleyes:

st220    12
Mój U 3512 ma rekord wsi w liczbie mtg nikt niema po 10 latach 6tys

Znajomy ojca ma rekord koszeniu kombajnem pod wpływem alkoholu 3 promile

Ostatnio był u mnie Nh T5050 10-cio miesięczny z przebiegiem 2100mth, znajomy z wioski ma w 3 letniego jd5820 i 4100mth.

mój rekord zakraglowanie 25 ha kukurydzy ciapkiem kragiel 2.10 z wałkiem . w 10 kawałkach.czs pracy 32 godziny . bez gaszenia ciągnika . rano wyjechałem to na trzeci dzień wieczorem wróciłem. 150litrów paliwa. gdyż było twardo i ciapek tak kopcił jak batory, nie dałem mu złapać odddechu.wypiłem w sumie 20 piw i wypaliłem 2 paczki aresów .schudłem 3 kilo . w tym roku też się nastawiam na pobicie tego rekordu bo kukurydzy mam 27 i troche po zbożu jeszcze będzie . a ciapek po remoncie to bedzie ziemie rwał

GABBER85    2

@ rolnik199019lat, remont silnika ma sie wprost proporcjonalnie do zmniejszenia zuzycia paliwa i odwrotnie proporcjonalnie do spozycia napojów alkoholowych

PS. pomysl tez o dodatkowej paczce fajek...

Power    1

Ostatnio wykładowca powiedział taką ciekawostke że zbiór zboża z 1ha pola wyniósł 18 ton !! SZOK

Lecz nie pamietam w jakim państwie to było.

milanreal1    290

U mnie Pani profesor mówiła że w USA krowa w ciągu laktacji dała 30tys litrów mleka :blink:

maxiben    14

skad miala dane ta twoja profesor mi sie wydaje ze ta krowa tyle wody wypila a nie mleka dala mojego tescia maciora miala 406 kg widzialem sztuke

lukaczmarek    265

Tez o tym gdzieś czytałem że prawie 30 tyś litrów w laktacji. W Polsce rekord to prawie 20 tys litrów w laktacji

Stachux    6

W sąsiedniej wiosce jeden facet uzyskał od krowy przeszło 15tyś.l w laktacji i to było najwięcej w 2010r. według PFHBiPM...

Challenger    3

@Duzy1 gdzie to wyczytałeś?Jeśli to możliwe to tylko z kukurydzy która jest modyfikowana genetycznie ;[

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Duzy1    8

Jakieś 2-3 lata temu w gazecie rolniczej ale w jakiej to nie pamiętam i też tam pisało że jest to rekord w księdze Guinnessa

była tam opisana cała technologia uprawy

Aru    0
Big Bud 747, 900 KM , waga do 59 ton :)

Jakieś 50 skib by pociągnął :) .

900 KM, ciekawe jakie spalanie :)

Taki ciągnik to musi mieć co ciągać bo szkoda paliwa, jakby 5 skibowy pług ciągał :D

Edytowano przez Aru

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html