zetor

rekordy w rolnictwie

Polecane posty

BOKSKOZLOW    0

oni na to uwagi nie zwracajom bo rekord jest tylko jeden a wklasach mocy to by prawie kazda firma miała swój rekord a tak to w każdej dziedzinie jest jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

I dobrze że jest jedna kategoria a nie do każdej mocy jedna. Bo tak to by było tysiące rekordów ...


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek99    0

Moze to nie jest jakiś prestiżowy rekord ale ja z ojcem na zmianę jednym ciągnikiem pracowaliśmy 30h. w ciągu tego czau ciągnik zaorał 6ha na kukurydze bo doorywaliśmy na wiosnę no i sieliśmy zborze z zastosowaniem agregatu uprawowo- siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja z moich ostatnich prywatnych rekordów to mam krówkę która podczas kontroli z polskiej federacji bydła dała w ciagu dnia 43 l mleka :) Oczywiście wszystko odnotowane w papierach :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Sam się mile zdziwiłem widziałem że daje dużo mleka ale nigdy dokładnie nie ważyłem ile dopiero podczas kontroli sie okazało dokładnie ile :) . Co do wydajności jestem zadowolony bo od zeszłego roku niezle wydajność poszła do góry :) Ale dobra koniec OT o krowach pogadamy w odpowiednim temacie :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego to 12 ha/9h. Tak napisał w którymś temacie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

18 ton ziemniaków wsypałem do worków trzydziestek i poukładaliśmy w pryzme w 10 godzine we dwóch (gablami) rekord sypania 3,8 tony przez godzine do trzydziestek worki trzymało dwóch ludzi na zmiane, jeden worek jeden a następny już drugi nie było żadnych przestojów.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

Mój wuja jak miał jeszcze Vistule to ha jęczmienia ozimego kosił 5 dni.Co wyjechał w pole coś nawaliło i tak w kółko ,a za rok miał już Bizona ZO56 :rolleyes:


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Mój U 3512 ma rekord wsi w liczbie mtg nikt niema po 10 latach 6tys

Znajomy ojca ma rekord koszeniu kombajnem pod wpływem alkoholu 3 promile

 

 

Ostatnio był u mnie Nh T5050 10-cio miesięczny z przebiegiem 2100mth, znajomy z wioski ma w 3 letniego jd5820 i 4100mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój rekord zakraglowanie 25 ha kukurydzy ciapkiem kragiel 2.10 z wałkiem . w 10 kawałkach.czs pracy 32 godziny . bez gaszenia ciągnika . rano wyjechałem to na trzeci dzień wieczorem wróciłem. 150litrów paliwa. gdyż było twardo i ciapek tak kopcił jak batory, nie dałem mu złapać odddechu.wypiłem w sumie 20 piw i wypaliłem 2 paczki aresów .schudłem 3 kilo . w tym roku też się nastawiam na pobicie tego rekordu bo kukurydzy mam 27 i troche po zbożu jeszcze będzie . a ciapek po remoncie to bedzie ziemie rwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1302

@ rolnik199019lat, remont silnika ma sie wprost proporcjonalnie do zmniejszenia zuzycia paliwa i odwrotnie proporcjonalnie do spozycia napojów alkoholowych

PS. pomysl tez o dodatkowej paczce fajek...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Ostatnio wykładowca powiedział taką ciekawostke że zbiór zboża z 1ha pola wyniósł 18 ton !! SZOK

Lecz nie pamietam w jakim państwie to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie Pani profesor mówiła że w USA krowa w ciągu laktacji dała 30tys litrów mleka :blink:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

skad miala dane ta twoja profesor mi sie wydaje ze ta krowa tyle wody wypila a nie mleka dala mojego tescia maciora miala 406 kg widzialem sztuke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Tez o tym gdzieś czytałem że prawie 30 tyś litrów w laktacji. W Polsce rekord to prawie 20 tys litrów w laktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

W sąsiedniej wiosce jeden facet uzyskał od krowy przeszło 15tyś.l w laktacji i to było najwięcej w 2010r. według PFHBiPM...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

@Duzy1 gdzie to wyczytałeś?Jeśli to możliwe to tylko z kukurydzy która jest modyfikowana genetycznie ;[

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jakieś 2-3 lata temu w gazecie rolniczej ale w jakiej to nie pamiętam i też tam pisało że jest to rekord w księdze Guinnessa

była tam opisana cała technologia uprawy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0
Big Bud 747, 900 KM , waga do 59 ton :)

Jakieś 50 skib by pociągnął :) .

 

 

900 KM, ciekawe jakie spalanie :)

Taki ciągnik to musi mieć co ciągać bo szkoda paliwa, jakby 5 skibowy pług ciągał :D

Edytowano przez Aru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj