zetor

rekordy w rolnictwie

Polecane posty

zetor    4

dawajcie tu wszystkie rekordy pobite rolnictwie ;)

na początek dam rekord MF i georgie besson:w 24 godziny zaorali 231ha jest to opisane na stronie korbanków :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

http://www.apra.pl/rpt/archiwum/rpt_041012...e]Potwierdzenia dla jakości swoich siewników poszukiwała także firma Horsch, wystawiając wiosną ubiegłego roku do 24 godzinnego siewu agregat uprawowosiewny Horsch Airseeder 18.35 o szerokości roboczej 18 metrów, którego ciągnął gąsienicowy Challenger AGCO MT 865. Obsiano wtedy 571,9 ha.

W ubiegłym roku, 25 marca, Väderstad ustanowił rekord w siewie 3-metrowym siewnikiem Rapid 300 XL "Pniewy", podczepionym do ciągnika John Deere 6920. Obsiano wtedy 87 ha. Po kolejny rekord siegnął z 8 na 9 września tego roku. Tym razem do walki z czasem stanął siewnik Väderstad Rapid A 600 S o szerokości roboczej 6 metrów, który podczepiono do McCormicka ZTX 280.

 

Nowy rekord w 24-godzinnym maratonie siewu Väderstad został ustanowiony 9 września już przed 4 nad ranem. O godzinie 7.58 obsiana powierzchnia przekroczyła już 200 ha. A po 24 godzinach maraton siewu zakończył się wynikiem 234 ha. Po pobiciu rekordu świata dla siewnika 6-metrowego komputer pokładowy wyświetlił następujące dane:

Średnie zużycie paliwa 5,6 l/ha

Średnia prędkość 16,41 km/h

Średnia wydajność 9,75 ha/h

Średni czas załadunku zbiornika wyniósł 1,18 minuty, a zmierzony łączny czas załadunku 23,68 minuty. 


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Neiwiem czy o tym wiecie ze MF bil rekord jezdzac na okolo nie nakrecal tak jak Case :unsure:

 

A glupie jest w tym ze te orki sa troche naciagane bo oni orza tak jakby ppiasek z ziemia i niech wida w pole po skoszonym zbozy an nie pole ktore mialo juz wykonywane jhaksi zabieg po skoszeniu :(


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

a to mój rekord- presa z279/1 ciągnik u-1222 powierzchnia spresowana -3ha śr prędkość 20km/ha czas presowania 35min :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

z całym szacunkiem dla TOMEK ale jush gdzieś słyszałem jak mówili "presa" :( pewnie jestes z północnych stron od Poznania.... ??? :unsure:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

u mnie tez mało kto mówi prasa tylko presa albo balarka :unsure:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

kupiłem ciągnik pod Rawiczem dokładnie u Chartera w Dębnie Polskim. Nie wiesz czasem [ilovemtz] jak im sie tam powodzi ??


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Troche zeszliscie na off-topic nie sadzicie?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no właśnie off-topic wrócmy do tematu rekordów


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

to ja dołoze coś <_<

 

Rekord wydajności podczas zbioru kukurydzy na Węgrzech. W ciągu 24h kombajnem New Holland CR980 wyposażonym w heder 12 rzędowy

 

z poletka 123,5 ha zebrano 1228 ton ziarna na co zużyto 1474litry paliwa czyli 1,2litra na 1 tone ziarna. Przepustowość maszyny wyniosła 51,2 t/h

co daje średnio zbiornik 8 ton co 7,5 minuty B)

 

źródło: TopAgrar 06/2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUCHY102    4

claas jaguar zebrał z pokosów 2058t/12h zielonki/trawy

niewiem na 100% czy jest to jeszcze wynik aktualny ale nie znalazłem nic nowszego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

CHyab znam nowy rekord orki i ciagnik a w zasadzie ciagniki ktore go pobily. 228 ciagnikow 767ha w 7min. B) <_< B) niezle co? B) ^_^

 

http://img166.imageshack.us/my.php?image=13rn7.jpg

 

http://img406.imageshack.us/my.php?image=14av8.jpg

 

http://img443.imageshack.us/my.php?image=15gi5.jpg

 

http://img356.imageshack.us/img356/3154/16be1.jpg

 

http://img443.imageshack.us/img443/1417/12pj0.jpg

 

Tu sa linki B)


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

A no mas zracje. niezauwazylem tego przecinka. Ale to pole troche mi sie wydaje male jak na 7ha


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

na stronie claas jest filmik z bicia rekordu z cięcią trawy z pokosu


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
dawajcie tu wszystkie rekordy pobite rolnictwie :rolleyes:

na początek dam rekord MF i georgie besson:w 24 godziny zaorali 231ha jest to opisane na stronie korbanków :blink:

Nie 231 tylko 251ha Tu jest film z bicia tego rekordu http://www.youtube.com/watch?v=8HnkAvsg8gU


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

zwróćcie uwagę, że to pole było przygotowane pod bicie rekordu :rolleyes: . miękko tam jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj