Pavel

Odpalanie na zaciąg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pavel    12

to stały obraz polskiej wsi Władimirce zostawione na noc na piwnicach :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1
Jak już mówicie o od pałaniu to mogę potwierdzić to odpalanie z górki, bo jeden koleś tak robił ze swoim 902. Ja sam pamiętam jak w wakacje u wuja 360 odpalałem widłami, kluczem i raz śrubokrętem ale za bardzo się przypalił (sos było z rozrusznikiem i na guzik nie odpalał ale jest już dobrze).

 

 

u mnie niedaleko jest taki kolo, co ZAWSZE stawia ciagnik na kupce zuzlu na podworku. o ile sie nie myle to jest mf-255. ciagniczek praktycznie nie wie co to rozrusznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Tata mi mówił że też kiedyś naszego T-25 przez WOM odpalali, ale trzeba było naprawde mocny silnik bo byle jaki to nie ukręci. Uważajcie z Samostartem jak przesadzicie z ilością to wam zawory rozreguluje... czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
Tata mi mówił że też kiedyś naszego T-25 przez WOM odpalali, ale trzeba było naprawde mocny silnik bo byle jaki to nie ukręci. Uważajcie z Samostartem jak przesadzicie z ilością to wam zawory rozreguluje... czy coś takiego

 

zróbcie sobie urządzenie rozruchowe z prostownika lub spawarki (wystarczy do tego kawałek drutu izolowanego i jakaś książka z elektrotechniki) ... super sprawa chwila moment i ciągnik odpalony nawet przy maxymalnie rozładowanym akumulatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

my do odpalania używamy akumulatora od jelcza. ale kolega odpala c330 za pomocą silnika elektrycznego. wkłada pręt zakończony kołem pod maskę zakłada pasek klinowy i ogień. (zasada podobna jak przy odpalaniu żuka na korbę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja dt75 odpalam na zaciąg niekiedy nawet i c330 :wacko: daje rade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja odpalam u1014 na zaciąg codziennie rano bo ma coś nie tak z pompą i żeby nie męczyć rozrusznika pociągnę go c360 i po kłopocie... Jak już rano go odpalę to później pali z rozrusznika bez problemu


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktok    0

a ja mam zawsze problem jak w spycharce pradu nie wylacze to potem zdziwko bo na zagiag nie pali jak silnik nie chodzi to tez jest caly czas na luzie (hydrauliczne sprzeglo) i czekac az sie naladuje ale kto nie ma w glowie... he he pozdro. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a ja kiedys z wojem c-360 z nocy odpalilismy na popych (wlana byla ciepla woda)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Jak ktoś posiada prostownik spawalniczy BESTER to morze bezproblemowo nią odpalać silniki,idzie jak diabli :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

ja zawsze rano odpalam mojego forsthtitta(czy jakoś tam) bo jest zimny i kręci i nie chce zapalić wię na pociąg go i nic mu nie jest nawet kiedyś jak akumulatory się stare zrobiły i u mechanika był to u niego nawet na pociąg zapalaliśmy nic mu nie jest :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Jak jest zima to c360 po 12godzinach ladowania akumulatora nie odpali dopiero na zaciąg. Teraz raz ojciec wszedł do garażu i ciągnik na dotyk zapalił :lol: . Tyle razy już był brany na zaciąg i nic mu nie jest. Raz tylko miałem 3/4 podwórka porytego jak niechcial zapalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip09    0
Ja 330 M przez 8 lat zaciągałem i nic jej nie jest. Teraz na szczęście mam akumulator.

 

Ja też swojego chyba tyle już ciągam i ma w dodatku turta :lol:


John Deere 7430,6620,8200; MF 255; Manitou MLT 725
.................John Deere 1550 WTS.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mojego wujaszka 3 na 4 ciagniki nie pamietaja kiedy ostatni raz byly odpalone z rozrusznika. Wujaszek pewnie zreszta tez.:D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Generalnie to:

Jak się ma sprawne akumulatory (na zimę sa sciągane i formowane) oraz rozrusznik co jakiś czas sprawdzony tj czyszczenie wirnika z nalotu szczotek oraz wymienione tulejki wirnika oraz dobry stan kabli połaczeniowych to naprawdę niema bata aby był problem ,do tego wlanie ciepłej wody w zimie i odczekanie ok 5 minut...a jeszcze dobrym sprawdzonym sposobem jest maszynka elektryczna pod miske olejową aby podgrzac olej ....no i dobre paliwo ,co do płynów SAMOSTART nie zawsze pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmnk217    0

A co możecie powiedzieć na ten temat bo ja w nowszym JD (nie wiem czy ma kompa) zgasł mi na drodze i nie chciał zapalic bo słaby akumulator był i na zaciąg to w ogóle nie szarpnęło nim(tak jak by był bez biegu) później jak dowiozłem akumulator to odpalił ale kontrolka olejowa się paliła i jakoś nierówno chodził o co chodzi panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

JA w zimie to największe problemy mam z T25 sam nigdy nie zapali a nawet na line nie chce palić jak go się szarpnie pochodzi 10minut i gaśnie ten ciągnik to w zimie jest tragedia z odpaleniem a w lecie też nie jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

U mnie 330 idzie na zaciąg.I w lecie i w zimie(mechanik tak podłączył nowy aku że zamiast go ładować to go rozładowywało)Na wiosnę trzeba będzie pomyśleć nad nowym aku. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
U mnie 330 idzie na zaciąg.I w lecie i w zimie(mechanik tak podłączył nowy aku że zamiast go ładować to go rozładowywało)Na wiosnę trzeba będzie pomyśleć nad nowym aku. :angry:

 

U nas to ciapka rzadko odpalamy na zaciąg już częściej sie zdarza zetora stary akumulator


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
U nas to ciapka rzadko odpalamy na zaciąg już częściej sie zdarza zetora stary akumulator

 

To lepiej kup do zetorka nowy akumulator... ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
To lepiej kup do zetorka nowy akumulator... ;) ;)

 

trzba będzie kupić ;)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
JA w zimie to największe problemy mam z T25 sam nigdy nie zapali a nawet na line nie chce palić jak go się szarpnie pochodzi 10minut i gaśnie ten ciągnik to w zimie jest tragedia z odpaleniem a w lecie też nie jest lepiej

 

Sprawdż szczelność układu paliwowego i najlepiej przerób tak żeby przewód paliwowy podłączony był z dołu zbiornika i problem powinien zniknąć. U mnie przynajmniej tak było.

 

Ps. Odradzam urzywania spawarek lub innych urządzeń rozruchowych bo one zagotowują elektrolit w akumulatorach i przez to akumulatory szybko siadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Wszystkie wężyki były wymieniane na lato i tak nie chciał palić jak zapalił to pochodził kilka minut i zaraz gasł a jak się rozchodził to chodził zapalało się i gasiło i wszystko było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj