Pavel

Odpalanie na zaciąg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ja kiedys to tez odpalalem przy pomocy spawarki no albo starteru sie troche psiuknelo i tez odrazu odpalil ale teraz to ciagniczki maja nowe akumulatorki to zapalaja bez problemu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jak nie chcą zapalić to najpierw pod prostownik, a później na zaciąg.... ale rzadko się to zdarza, przynajmniej raz do roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

ja tam co chwile zpalam na zaciąg.raz na polu zapalalismy c 360 ja ciąglem c 330,c 360 byla na 5 kilka prub i nic...tylko ze c 360 byla na 5 zredukowanej.Mam podwurko z gurki i se ciągnik u stawie tak ktos popchnie,jak nie chce zapalic to jeszcze troche rozrusznikl puszczam sprzeglo i zapala.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Mam pytanie jak odpalic ciągnik ze spawarki. Nigdy tego nie praktykowałem . W spawarce mam +12V -12V -24V takie przewody jak to podłączyc do akumulatora.Spawarka ma przełącznik na 220V I 380V i regulacje od 60 do 300A. Pytam się jak to podłączyc i czy musze przestawiac na 220 lub 380V i zakres 60- 300A go reguluje czy nie.Następne pytanie czy możliwe jest odpalenie bez akumulatora z spawarki.Z gury dziękuje.

 

odpalasz na 380v ale niemoze byc uszkodzony akumulator i klemy musza miec dobry styk


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Akumulator musi być ze wzgledu na to że po odpaleniu alternator wzbudzi sie a bez odbiornika jakim jest akumulator wywinduje napiecie do takiego stopnia że spali diody. Nawet jesli ktoś był by taki sprytny i właczył wczesniej jakies świeatło jako odbiornik, w tedy to alternator bedzie chodził prawidłowo, ale klema plusowa gdy dotknie do masy spowoduje zwarcie.

 

Co do zakresu pradu na spawarce to 60A bedzie stanowczo za mały. wszystko zalezy od ciagnika jaki chcesz odpalić.

dla ciapka 200A w zupełnosci wystarczy. Ustaw zakres pradu o takiej wartosci jaki maja akumulatory w ciagniku i napewno nic sie nie stanie.

Co do napięcia zasilania to przy 230V moc sapawarki spada a co za tym idzie i prad rozruchowy i juz nie kazdy silnik odpalisz zwłaszcza wiekszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Ja to jak nie miałem ładowania w C-330(prądnica i kable się już zmęczyły) to codziennie 4x prostownik żeby odpalić bo to już była jesiń i zima.A jak się śpieszyło to do sąsiada po T-25 i heja 1m i Ciapek już pyka.Zamontowałem altek to teraz na odwrót ja odpalam sąsiadowi T-25 hehe :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Generalnie jak ciągnik ma rewers lub półbiegi załączane hydraulicznie, automat, sprzęgło hydrokonetyczne to nawet nie ma sensu próbować palić na zaciąg. Natomiast palenie na zaciąg czy holowanie jest niedopuszczalne w ciągnikach, gdzie skrzynia jest smarowana za pomocą pompy. A to się zdarza w bardziej skomplikowanych skrzyniach dosyć często. Z resztą chyba nawet stare JD z lat 70/80 tak miały.

A odpalanie na zaciąg samochodu podobno może się skończyć przeskoczeniem paska rozrządu - ale ile w tym prawdy to nie wiem bo nigdy się z tym nie spotkałem. Chociaż jak ktoś robi to niezbyt delikatnie to jest mocne szarpnięcie, które na pewno nie jest korzystne dla silnika i całego układu przeniesienia napędu.

A jeśli chodzi o takie proste ciągniki jak ciapek to nie ma problemu. Raz nawet ciągnąłem 30tke po śniegu agrotronem 150 (max prędkość - tak dla jaj) ale trzydziestkę brat ledwo utrzymał na drodze (jeden wielki drift) a ja pękałem ze śmiechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Prawdy w przeskakiwaniu paska jest.Ja byłem świdkiem takiej sytuacji.Samochód nierówno chodzi i mocno dymi.Też bym się chciał tak przejechać :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grid    0

Ja nie mam tych problemów umie wszystkie ciągniki zapalają na akumulator , to słychać kiedy akumulator jest słaby ,jak aku jest słabe to rozrusznik ciężko kręci i w mordę dostaje instalacja i ten przełącznik 12/24 na zimę każdy akumulator jest wyjęty uzupełniony elektrolit załadowany i stoi w pomieszczeniu gdzie jest piec centralnego ogrzewania . A nowe ciągniki tam gdzie się zepsują tam mają stać niewolno ich holować tak pisze w instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co do przeskoczenia paska rozrzadu w silnikach samochodów to może sie zdażyc. Ale robiac to z głowa nic sie nie stanie.

Trzeba właczac wysoki bieg (nie oznacza to że można w tedy szybko go ciagnąc) i powoli puszcac sprzegło. W tedy to silnik kreci sie powoli (prawie z predkością jak rozruch rozrusznikiem) bez szarpnięć. Możliwośc przskoczenia paska jest w tedy bardzo minimalne, wrecz wykluczone. Co innego gdy pasek jest stary i w dodatku lużny.

Co innego jeśli to jest samochód naprawde nowy, w tedy to odpalanie na zaciąg jest odradzane ze wzgledu na to że skoro silnik nie zapala to nie spala paliwa które to zostaje wypchniete do tłumnika - katalizatora. A zanim zaskoczy to troche tego paliwa tam sie zgromadzi i później nastepuje zapłon tego paliwa i uszkodzenie katalizatora, bez którego niektróre samochody nie pojadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

My przez ostatni rok na zaciąg odpalaliśmy c-330 ale teraz ma nowe akumulatory i znowu będą długo służyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

ja ze swojo c 360 nie mam większych problemów przy zapalaniu ponieważ są nowe akumulatory i grzałaka. Czy ktoś mi może powiedzieć czy można brać na zaciąg fenda turbomatik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursusa C360 i C330M często się paliło z zaciągu a jaka wygląda sprawa z paleniem z zaciągu MF6140 można czy nie?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja miałem wczoraj przygodę z moim samochodem. Posiadam peugeota 106 D. Po całym dniu stania na świeżym powietrzu nie chciał wieczoprem odpalic. Szef zaciągał mnie Toyotą Land Cruiser... Odpalił bez najmniejszych problemów. Pasek rozrządu nie przeskoczył...Ale czuje że sprzęgło dostało w d**ę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja dwa tygodnie temu ku mojemu zdziwieniu zapaliłem zetora na zaciąg quadem jeszcze w dodatku na zaśnieżonej kostce brukowej poszło bez problemu :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

sieczkarnia fortschritt- nie zapali na zaciąg


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Ja C-330 jeszcze nigdy na zaciąg nie paliłem jakoś zawsze z akumulatora pale :) Akumulator wyciągam na zimę do piwnicy i uzupełniam poziom elektrolitu i co miesiąc na jedną noc ładuje go prostownikiem i co jakiś czas potraktuje go żarówką żeby uniknąć zasiarczenia :) Aha no i świece żarowe i rozrusznik w dobrym stanie to podstawa :)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ruskie maja super rozwiazanie (chodzi mi o sprzęt wojskowy z przed 30 lat). Są trzy sposoby odpalenia np. czołgu lub BWP-a na rozrusznik, mieszany (rozrusznik i powietrze) lub jak całkiem padnie akumulator to powietrze. Super sprawa przydalo by się takie rozwiązanie w ciągniku który ma ciężko odpalić zimą :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym powietrzem?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To jest spężone powietrze w BWP 150 bar max a w czołgu to coś ponad 200 bar i to sprężone powietrze idzie na tłoki przez rozdzielacz który odpowiednio kieruje na cylindry. Bylem kierowcą BWP to ten myk na powietrze byl 100 razy lepszy od rozrusznika (często rozrusznik nie działał) wystarczyło na odpalenie silnika V6 (330km) tylko 30 bar ale silnik byl podgrzewany przez specjalny podgrzewacz, a ten podgrzewacz to też cwany byl na te lata- i też można by go zamontować w ciągniku (wystarczy troche prądu z akumulatorów- jak ktoś chce moge opisać budowe i zasade działania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie słyszałem nawet o takim sposobie :) Ale numer niezły :)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Fajne rozwiązanie ma dt 75, oddzielny Silnik rozruchowy, bodajże 2 suw benzynowy. Najpierw palisz pomocniczy , a nim główny silnik.

Ja swego ferdka pale na zaciąg jedynie wtedy, gdy wymieniam wkład, filtr paliwa.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja swojego T25 w zime nieraz na zaciąg odpalam ale rusek to rusek byle troche gruntu złapał i chodzi:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj