Pavel

Odpalanie na zaciąg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekzet    78

ja swojego zetorka 5340 jeszcze nigdy nie ciagłem, zawsze nawet jak jest straszny mroz to odpala bez problemu, a c 330 to trzeba cały czas ciagnac, pamietam jak raz paliłem go z bratem, wyciagnolem go na górke (ok 70m w doł) i jak go na doł pusciłem to górka sie skonczyła a ciapek nie odpalil ;) dopiero za drugim razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

jak miałem 912 to nawet jak aku były super to czasami w zime przekrecił pare razy i nic dopiero za ktoryms razem zagadał, ale wtedy rozruszniki szybko obr. były rzadkością.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
U mnie 330 idzie na zaciąg.I w lecie i w zimie(mechanik tak podłączył nowy aku że zamiast go ładować to go rozładowywało)Na wiosnę trzeba będzie pomyśleć nad nowym aku. :angry:

 

 

to ty lepiej zmień mechanika zanim jeszcze coś innego żle podłączy!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wie ktoś czy można zaciągać Massey Fergusona ze skrzynią Dynashift? Jak tak to na jakim półbiegu(A czy D) jeśli ma to znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja kiedyś byłem zaciągany (MF 3690 Dynashift), ale nie pamiętam na którym biegu to było, chociaż u mnie praktykuje się że zaciąga się na jak największym przełożeniu [najwyższy bieg], ale dlaczego to nie wiem ;) .

Po zaciągnęciu komputer coś tak nie działał jak należy i trzeba było go restartować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Średnio 4 razy w roku mam "przyjemność" odpalania na zaciąg RS09, nakręciłem z kuzynem i bratem specjalny film instruktarzowy (dla potomnych) - odpalanie zajęło 4 h (pierwsze odpalanie po przeszło roku postoju) i 1 km drogi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pali bez problemu, model to 3645. Po prostu zastanawiam się co jak by trzeba go czasem ściągnąć z pola w razie awarii. Przy zgaszonym silniku nie ma ciśnienia w układzie hydraulicznym skrzyni i nie wiem czy można wtedy ciągnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter123    0

Mam pytanie jak odpalic ciągnik ze spawarki. Nigdy tego nie praktykowałem . W spawarce mam +12V -12V -24V takie przewody jak to podłączyc do akumulatora.Spawarka ma przełącznik na 220V I 380V i regulacje od 60 do 300A. Pytam się jak to podłączyc i czy musze przestawiac na 220 lub 380V i zakres 60- 300A go reguluje czy nie.Następne pytanie czy możliwe jest odpalenie bez akumulatora z spawarki.Z gury dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Mam pytanie jak odpalic ciągnik ze spawarki. Nigdy tego nie praktykowałem . W spawarce mam +12V -12V -24V takie przewody jak to podłączyc do akumulatora.Spawarka ma przełącznik na 220V I 380V i regulacje od 60 do 300A. Pytam się jak to podłączyc i czy musze przestawiac na 220 lub 380V i zakres 60- 300A go reguluje czy nie.Następne pytanie czy możliwe jest odpalenie bez akumulatora z spawarki.Z gury dziękuje.

lepiej tak nie odpalaj bo zagotujesz akumulatory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ciągniki ze starymi 100% mechanicznymi skrzyniami można bez problemu odpalać na zaciąg ale jeśli skrzynia ma hydrauliczne półbiegi, lub hydrokinetyczne sprzęgło to NIE WOLNO odpalać na zaciąg !!

 

W zetorze 7211 mam grzałkę w bloku i szybkobieżny rozrusznik i nigdy nie ma najmniejszego problemu z odpalaniem :( 12145 przy -15-20 trzeba kręcić dłuższą ale odpala na standardowym rozruszniku i akumulatorach, przy -30 olej tak zgęstniał, że rozrusznik nie miał siły kręcić ale godzinka grzania miski olejowej i odpalił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

No tak ja też mam takie małe porównanie... Zetora 8011 ciężko było odpalić, rozrusznik 12V i ledwo co kręcił... Trzeba było mu płyn i mise olejową podgrzewać żeby załapał... Albo z zaciągu... Pytałem się o akumulatory to powinny być najlepiej powyżej 200Ah sztuka żeby dobrze kręcił [a takie 2 sztuki niestety sporo kosztują]... A w Zetorze 12111 nie ma grzałki, rozrusznik 24V i pali bez problemu nawet w duże mrozy... Rozruch na 24V jest zdecydowanie lepszy i mniej akumulatory się męczą...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

Z nowymi to nie bardzo odcinanie paliwa przy zaniku napięcia, a starsze typy to na pewno, tylko co zrobić w polu na przykład w nocy, siąść na miedzy i płkać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

ja jak kiedys mialem slaby aku w c330 (niebylo chwilowo kaski na nowy ) to jak sie go zapalilo to potem tata wiezdzal na taka kupke zuzlu na srodku podworka zostawial na biegu a jak chcielismy odpalic to ktos wsiadal ,wciskal sprzeglo drugi lekko popchnol ciagnik i odpalil :P


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

heh u mnie juz niemusi stac na gorce :( :(


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

U nas tak wladymirca rozpalamy, niestety coraz czesciej no ale wysluzyl sobie te swoje 30 lat a i tak robote zrobi. Ale przy zaciagu to jest jazda bierzemy go ciagniemy i tak z kilka metrow, takie slady pozostawia ze trza potem lopata wyrownac ale troche pobuczy i nareszcie rozpala :(


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

oj slady zostawia zostawia ja wczoraj mtza zapalalem na zaciag to podworze cale zryte i c 330 sie zaczela w jadnym miejscu slizgac to masakra . a musielismy na zaciag bo bylo brak paliwa i odpowietrzylismy ale niechcial zapalic :/


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja posiadam taki naprawde dużyyyyy prostownik posiada on przełącznik na 12v i na 24v i jak w Ursusie 1614 słabe akumulatory to pdłączamy ten prostownik i dajemy przełącznik na 24v i odpala bezproblemu, jak by niebyło aku też by można odpalić. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

My mamy prostownik na 6v 12v 18v 24v i możesz sobie regulować jak chcesz <_<


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

no i c 360 jak ie odpali z popychu czy z pociągu to nic sie nie stanie

ale jak jakiś nowoczesny ciągnik np DF to raczej nie odpali

i to jest druga strona medalu eletroniki, komputeryzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

U nas w okolicy kiedyś jeden gościu Golfem jedynką odpalał Bizona i tak odpalił, że w Golfie spalił sprzęgło. A teraz żeby odpalić Kirowca najpierw odpala Zetora 7211 ciągając go Toyotą Yaris i dopiero Zetorem odpala Kirowca


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
no i c 360 jak ie odpali z popychu czy z pociągu to nic sie nie stanie

ale jak jakiś nowoczesny ciągnik np DF to raczej nie odpali

i to jest druga strona medalu eletroniki, komputeryzacji.

ja z bratem c-360 z popychu zapaliłem -fakt ze rozrusznikiem pomogliśmy sobie <_<

 

 

 

U nas w okolicy kiedyś jeden gościu Golfem jedynką odpalał Bizona i tak odpalił, że w Golfie spalił sprzęgło. A teraz żeby odpalić Kirowca najpierw odpala Zetora 7211 ciągając go Toyotą Yaris i dopiero Zetorem odpala Kirowca

gosp na wysokim poziomie <_< :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj