Skocz do zawartości
poldas75

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Temperatura

darecki037    0

śmigło zostaje, wizkoze demontujemy i na jej miejsce wchodzi zestaw opisany w poprzednim poście pewnie można zrobić to chałupniczo, ale nie próbowałem

Witam.Wizkoze można podregulować i będzie się włączać wczesniej. Zrobiłem to w swojej forterce ,ale jeszcze nie wypróbowałem.Wymieniłem też termostat na 77 stopni.Jak wyjdę w pole to się przekonam jak to chodzi.

ZF9641    16

Byłem wczoraj na wystawie w Zarzeczewie i rozmawiałem z o nowych proximach ,nie mają wiskozy tylko wentylator przykręcony jest do plastikowej tulei i obraca się zgodnie z obrotami silnika, a nie jak we wcześniejszych zgodnie z temperaturą.Wyrzucenie wiskozy i założenie tej tulei kosztuje 100 zł.

Wiadomość z agroFakt.pl

maseey    76

czy ktoś z was miał taki przypadek podczas wymiany płynu chłodniczego weszło jedynie 10l? w książce piszę że mieści się około 20l i też około tylko zleciało z niego , ciągnik rozgrzewałem do 80 stopni i nic tak jak by krążenia nie było . Ciągnik to proxima 8441 

Sadek    448

Poluzuj jakąś opaskę na przewodzie i zdejmując przewód zobaczysz czy nie ma powietrza, może nagrzewnica jest zapowietrzona nie ma żadnych odpowietrzników?

maseey    76

już kiedyś wymieniałem ale było normalnie weszło tyle  ile potrzeba było a teraz taka sytuacja . Nie mam pojęcia czy jest odpowietrznik musiał bym dach do górny podnosić , spróbuje poluzować któryś przewód :)

DarekD    56

nie wiem jak w Proximach,ale w mniejszej serii Zetorów w termostacie był malutki otwór odpowietrzający , który jak się zabił to efekt po wymianie płynu był jak u Ciebie .

W w forterrach są odpowietrzniki układu chłodzenia tylko  na intercoolerze  ale ile razy zalewałem pusty układ nie było problemów z zapowietrzeniem nawet bez ruszania tych odpowietrzników.

Jeśli jest tak ,że spuściłeś 20 a wchodzi tylko 10 to nie ryzykuj grzania silnika do tak wysokiej temperatury bo gdzieś w środku są elementy do których ciecz nie dochodzi !

Edytowano przez DarekD

maseey    76

serwisant mi poradził żeby ciągnik przez około 10 min pochodził i go zgasić i ciecz powinna pójść ale to nic nie skutkuje , a gdzie ten odpowietrznik jest ? w książce nic nie mogę znaleźć  próbowałem poluzować przewody ale równiez zbytnio nie pomogło doszło jeszcze 5l ale to jest jeszcze mało to niego mieści się 20.5l a mi tylko weszło 15. Próbować nim pracować czy szukać innego rozwiązania ? 

krzysiek1979    36

Ja ostatnio spuszczalem ze swojej 11441 i z niecale 10 l mi zostalo i bardzo pomalutku obnizal sie poziom w zbiorniczku .Dolewalem przez 2 dni zanim wszystko weszlo .

DarekD    56

nie wiem jaki Masz intercooler - starszego typu w rodzaju chłodniczki  z przepływającym płynem czy powietrzny ?

Jak ten pierwszy to na górze tejże chłodniczki -dwie śrubki.

6,5 litra to stosunkowo dużo brakuje wszystko  zależy  od tego gdzie ten bąbel powietrza się zrobił . W instrukcji nie ma wskazówek ?

U mnie jest tak ( odpowietrzniki czerwonym kółkiem) :post-7673-0-58958100-1450889767_thumb.jpg

Edytowano przez DarekD

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez COUNTRYSERVICE
      Mam problem ze wspomaganiem (ciągnik na gwarancji, serwis się tym zajmie, ale może ktoś wie co to). Czasem przy bardzo wolnej jeździe nie da sie skręcać, jest duży opór, zatrzymuję sie sprawdzam co sie dzieje i koła stoją w miejscu, ale kierownicą można pomało skręcać. Podobnie jest w "trasie" : wyjeżdżam z domu, kierownica przy kołach na wprost jest ustawiona prosto, po 10 kilometrach przy kołach na wprost kierownica jest przekręcona o 45 stopni, a wkażdym zakręcie muszę "dokręcać", żeby sie w nim zmieścić. Krótko mówiąć kierownica swoje, koła swoje....
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez tomi382
      Czy ma ktoś informacje co do nowych modeli proximy odnośnie chip tuningu? Nowe Proxy mają pompę wtryskową sterowaną elektronicznie więc wydaje mi się że można poprawić program podnosząc moc o 20-30%.
    • Przez roberti
      Witam Panowie mam taki problem z zetorem forterra hsx 120. 2013r. zaczął rozłączac rewers. na wyswietlaczu Literka ,,N'' myga gdy chce go zapalic. tak jak myga f. dzieje sie tak jak jest gorąco. gdy schłodze cały rewers okładami z lodu wtedy jest na jakis czas spokój az się znów nie nagrzeje i znów rozłącza i nie da się jechać. a jak zgaszę to juz ie można zapalic. nie wiem co zrobic a nowy kosztuje ok. 1500zł