poldas75

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej.

Polecane posty

Arturmen4    0

a normalnie jak masz? jak to jest z tym wentylatorem?? Piszesz że sie włacza wentylator.. ja mam nową forterre i jak zapalałem z 3 tyg temu to od samego początku chodził wentylator,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Wentylator kręci cały czas, ale jak dochodzi do żółtego to dostaje jakiegoś speeda i w moment spada temperatura. Prawdę mówiąc odkryłem to na wiosnę przy uprawie pod buraki - jak dochodziło do żółtego to zatrzymywałem się bo nie wiedziałem co jest grane, aż w końcu wkurzyłem się powiedziałem "nowy jesteś to WIO!!!" i po chwili włączył się ten wentylatorek i było wszystko jasne.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

To jest po prostu zwykle działanie sprzęgła wiskotycznego, normalnie ma mniejsze obroty, a kiedy silnik łapie większą temperaturę, wisko zaczyna pracowac i zbija temperaturę. Pytanie ile wiskoza w zetorach ma pracowac, po jakim czasie jest przewidziana do wymiany??? I czy to jest kosztowne.... W autach, czy ciezarowkach to nie jest tania sprawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wymiana żelu w sprzęgle nie powinna być kosztowna i jest to dość trwały napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem posiadaczem forterry 115 od pazdziernika, i tak samo wchodzi mi na zolte i pozno szybko spada na zielone , asz mnie to wk-ia, powinno trzymac caly czas taka sama temperature, ale oczywiscie na serwisie mowia ze jest ok


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

A ja miałem w tym tygodniu 2 przegląd i wymienili mi termostat dobrze dogadałem sie z serwisantem i mi zmienili na gwarancji ze niby tamten jest popsuty ;) założyli mi od starszych Forter (te co miały te kremowe koła ) bo tamte termostaty szybciej działały i ma być podobno duża różnica zobaczymy latem :P Ale też miałem tak że temperatura jak coś robiłem to skakała mi prawie na połowie żółtego a potem momentalnie spadała na zielone i nie widziałem co jest i dopiero potem pogadałem z mechanikami i mi powiedzieli że tak jest i najlepszy bedzie ten termostat od starszych Forterów to siedogadałem z nimi i mam taki nowy termostacik na gwarancji od starszej Forterry :D zobaczymy czy coś to zmieni ale niby ma pomóc :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

jest to denerwujące bo sam miałem przyjemność posmakować tego chleba latem ale może mamy źle wyskalowane zegary;/ lub po prostu jest zwykłe działanie sprzęgła wiskotycznego...jak mawiają serwisanci tak musi być aczkolwiek nie wyplynie to dobrze na długa prace silnika...mozliwe ze wymiana termostatu na starszy typ bedzie trafna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A czy w tym całym zabiegu nie chodzi czasami o uzyskanie wyższej normy spalin Tier III ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

tez ktoś jzu tak myslał...i pisał na forum hm mozliwe bardzo...ale czemu w taki sposob kosztem zywotnosci silnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moryc    0

Witam, OD RAZU PISZE, ŻE: sama wymiana termostatu nic nie da, nie dajcie się omamić!!!! Termostat otworzy się wcześniej i puści, ale wentylator z wizkozy nie załączy się, bo temp. sprzęgła wynosi około 100 stopni cencjusza, więc zwiększymy tylko czas oczekiwania na zagrzanie się traktora. Traktorzysta nie jest po to, aby cały czas pracując ZETOREM patrzeć się na wskaźnik temp. cieczy chłodzącej. Dawniej w starszych zetorach nie było śmigła z wizkozy tylko zwykłe potem weszło wisko o temp. około 85 cencjusza termostat 87 i to jest najbezpieczniejsza opcja dla tego silnika wzrośnie spalanie ale coś za coś ale RADA NA SAMYM DOLE JEST NAJLEPSZA. Zaczęło się wszystko od EURO III. Zetor niestety firma, która z silnika 80 km zrobiła 110 spełniając przy tym wszystkie normy emisji spalin :) najłatwiej było podnieść temperaturę silnika, aby spełnić EURO III zapomnieli celowo, że ciągniki mogą być używane do orki a nie tylko do kościoła :D . RADZE OD RAZU PO ZAKUPIE NOWEGO ZETORA POPROSIĆ O WYMINĘ ŚMIGŁA I TERMOSTAU, ALBO ZWRÓCIĆ UWAGĘ JAKIE SPRZĘTY SĄ POKAZYWANE NA AGROSHOW i tam kupić bo te już żadnej normy się spełniają, bez turbo dziury.

 

RADA DO WSZYSKICH KTÓRYM ZETORY FORTTERA SIĘ GRZEJĄ PODAJĘ NR ZESTAWU KATALOGOWEGO TO 93.942.906 tym zestawem za niecałe 100zł zamieniamy śmigło wiskozy na zwykłe i silnik spokojnie nakręci nam 7000 mtg.

 

Pozdrawiam Moryc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

U u mnie w Zetorze Proxima Power 85 w ciężkiej robocie to woda 85 stopni cały czas jest wyżej nie podchodzi. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam050588    0

Witam, OD RAZU PISZE, ŻE: sama wymiana termostatu nic nie da, nie dajcie się omamić!!!! Termostat otworzy się wcześniej i puści, ale wentylator z wizkozy nie załączy się, bo temp. sprzęgła wynosi około 100 stopni cencjusza, więc zwiększymy tylko czas oczekiwania na zagrzanie się traktora. Traktorzysta nie jest po to, aby cały czas pracując ZETOREM patrzeć się na wskaźnik temp. cieczy chłodzącej. Dawniej w starszych zetorach nie było śmigła z wizkozy tylko zwykłe potem weszło wisko o temp. około 85 cencjusza termostat 87 i to jest najbezpieczniejsza opcja dla tego silnika wzrośnie spalanie ale coś za coś ale RADA NA SAMYM DOLE JEST NAJLEPSZA. Zaczęło się wszystko od EURO III. Zetor niestety firma, która z silnika 80 km zrobiła 110 spełniając przy tym wszystkie normy emisji spalin B) najłatwiej było podnieść temperaturę silnika, aby spełnić EURO III zapomnieli celowo, że ciągniki mogą być używane do orki a nie tylko do kościoła B) . RADZE OD RAZU PO ZAKUPIE NOWEGO ZETORA POPROSIĆ O WYMINĘ ŚMIGŁA I TERMOSTAU, ALBO ZWRÓCIĆ UWAGĘ JAKIE SPRZĘTY SĄ POKAZYWANE NA AGROSHOW i tam kupić bo te już żadnej normy się spełniają, bez turbo dziury.

 

RADA DO WSZYSKICH KTÓRYM ZETORY FORTTERA SIĘ GRZEJĄ PODAJĘ NR ZESTAWU KATALOGOWEGO TO 93.942.906 tym zestawem za niecałe 100zł zamieniamy śmigło wiskozy na zwykłe i silnik spokojnie nakręci nam 7000 mtg.

 

Pozdrawiam Moryc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Teraz moge stwierdzić po wymianie termostata na taki jak w starszych modelach że temperatura w pracach co zawsze było 105 stopni jest teraz a raczej dochodzi do 80 góra DO 85 i tyle czyli mi to pomogło a z tym smigłem wentylatora nie próbowałem B)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam050588    0

to wiskoze z wentylatorem się wywala i się zakłada zwykly wentylator jak w starszych ciągnikach który chodzi szybciej jak dodamy gazu a jak zablokowac tan płyn co wpływał przetem do wiskozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moryc    0

śmigło zostaje, wizkoze demontujemy i na jej miejsce wchodzi zestaw opisany w poprzednim poście pewnie można zrobić to chałupniczo, ale nie próbowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

pytanie czy twoja forterka ma wiskoze bo jeżeli tak to zbyt puźno załącza wentylator albo termostat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

śmigło zostaje, wizkoze demontujemy i na jej miejsce wchodzi zestaw opisany w poprzednim poście pewnie można zrobić to chałupniczo, ale nie próbowałem

a termostat tez wymienic czy nie ma sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Rozmawiałem z mechanikiem serwisu Zetora, wystarczy wymienic termostat. Nawet w gorących temp. i ciężkiej pracy ma sobie poradzic, już to robili nie raz i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

no i po wymianie termostatu ten silnik pewnie nie spelnia juz normy euro 3 ,ciekawe jakie termostaty zalozy zetor przy normie euro 4 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

specjalnie dali termostaty o pozniejszym otwarciu zeby zwiekszyc temperature spalania ,jasne jest ze nie samym termostatem zrobili norme euro 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

@mekiss, napisz jak sie u ciebie to odbylo, i jakie spostrzeżenia masz oprocz temperatury oczywiscie, jak ze spalaniem? tylko nie pisz na zasadzie efektu placebo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj