ORION1

Pronar 1221 A II kontra Zetor 12441 FORTERRA

Polecane posty

ORION1    1

ERH piekna sprawa. Nurtuje mnie jedno( Sprzęgło uruchamiane i wspomagane hydraulicznie

Typ cierne, tarczowe, suche, jednostopniowe uruchamiane i wspomagane hydraulicznie

Liczba tarcz 2 szt) o co chodzi z tym wspomaganiem hydraulicznym ??? jesli ktoś może niech mi wyjaśń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

nie wiem jaki był tan zetor, zle nie wyglądał (to był traktor mojego znajomego) moze i masz racje ze pompe miał zjechana juz-bo w mojej okolicy czesto spotykam sie ursusami i zetorami z pompami do d...ale co jak co, zetorem (tym starym) nie ma co podjezdzac do pługa obrotowego bo by go chyba z 5 minut obracał :D a co do spalania to dalej podtrzymuje swoje zdanie ze zetor spali wiecej od pronara, w tej kwestii duzo tez zalezy od samego traktorzysty bo przy nie umiejetnej pracy zuzycie paliwa moze drastycznie wzrosnąć, nigdy nie spotkałem sie tez ze zdaniem ze pronar duzo pali ale o zetorze czesto słysze takie opinie, wiec cos w tym musi chyba byc, no chyba ze mojej okolicy wszyscy maja np: wtryskiwacze rozwalone :D...a co do sprzegła dzieki wspomaganiu hydraulicznym chodzi bardzo lekko i nie ma problemu z wysprzegalniem biegow. EHR to super rzecz, juz nigdy nie kupie ciągnika bez EHRu bo praca jest proprostu wyodniejsza, przyjemniejsza i wydajniejsza dzieki regulacji elektronicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

za pronarem przemawia tylko jedno SILNIK 6 GARÓW !!!!, ale i tak bym wybrał zetora


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ale z czym się nie zgodzisz czy z tym że 6 garów mtz jest lepsze niż wyśrubowany do granic możliwości silnik rodem z 80-tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Z tym że za pronarem przemawia nie tylko silnik, ale tez wiele innych plusow ktorych zetorowi brak...ogolnie nie wachalbym sie przy wyborze midzy Zetorem a Pronarem bo decyzja jest jesna ze PRONAR B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
(...) wyśrubowany do granic możliwości silnik rodem z 80-tki.

Po czym wnosisz że silnik jest wyśrubowany do granic możliwości? Projektowałeś go? B) Ehh, silnik ten napewno zdolny jest znieść jeszcze większą moc bo każdy jego element ma pewien zapas wytrzymałości, nikt nie wypuści silnika "na granicy", ani Zetor ani Pronar. W procesie projektowania bierze sie pod uwage pewne założenia + zapas wytrzymałości (szczególnie jeśli chodzi o układ korbowo-tłokowy) i jeżeli projekt ich nie spełni to nigdy nie trafi do seryjnej produkcji, dlatego poprawki nanosi sie już na papierze/komputerze a nie dopiero gdy coś pęknie na hamowni podczas testów :)

 

Nie wiem czemu służyć ma przywara że jest to silnik oparty na tym z osiemdziesiątki. Sprawdzoną konstrukcje przeprojektowano tak aby spełniała nowe wymagania, także nie widze w tym nic złego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

czy ktos moze podac mi doklane info co zmienili w forterach na 2008 r? bo jak narazie to zauwazylem nowe lampy i felgi w innym kolorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystkie spełniają normę emisji spalin EURO III i akumulator został przeniesiony pod prawe schodki w kabinie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

a jak z poziomem halasu?

kiedys chyba Ferdek pisal ze obnizyli o pare db ale on czesto pisze dziwne rzeczy wiec nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@grzesio31 - W proximach plus to wiem że o 3dB obniżyli poziom hałasu... ale czy w forrterze... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

przekonam sie za jakis miesiac bo znajomy zamowil 12441 (120 km ale nie pamietam symbolu) + ladowacz 260...

co powiecie o takim zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Każdy z tych ciągniczków ma swoje zalety i wady, atutem forrter jest na pewno nowsza skrzynia (40km/h fajny do transportu) w Pronarku jest 35km/h (choć niektórzy twierdza, że pojedzie więcej) i skrzynia jest starsza. W kwestii wyglądu i komfortu nie dyskutuje, bo to kwestia gustu (zależy, co komu się podoba), choć siedziałem w Pronarku i jest całkiem przyjemnie (fajnie rozplanowana kabinka). A teraz najważniejsze silnik forrtera ma 4 cylindry o pojemności 4,1dm3 (miej niż pronary 80KM bo maja 4,7dm3) turbodoładowany z intercoolerem moc 120KM i moment 480Nm a Pronar silnik 6 cylindrów (7,1 dm3) turbodoładowany tez z intercoolerem moc 130KM i moment 560Nm. Wiem, że wersja 1221 I była oszczędna a skro w tym przez dołożenie intercoolera nie zwiększyli mocy wiec spadło jeszcze spalanie. I jeszcze jedno żywotność silnika 6 cylindrowego jest na pewno większą od 4 cylindrów. Wiec ja stawiam zdecydowanie na Pronara a właściwe to już postawiłem i się przekonam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Hehe no wkoncu poządna wypowiedz popierająca moje zdanie dotyczące niezaprzeczalnego prymu PRONARA nad zetorem ;) moment obrotowy i pojemność silnika dają bardzo dużo...mogę to u siebie zaowazyc o wiele trudniej jest trudniej zadusic ciągnik o wiekszej pojemności i wyszym momencie obrotowym :) no a poza tym Pronar jest zywotniejszy...moim zdaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
o wiele trudniej jest trudniej zadusic ciągnik o wiekszej pojemności i wyszym momencie obrotowym

Nie ma reguły, wszystko zależy od przebiegu krzywej momentu obrotowego. Postaw przy MMZ D-260.2S2 silnik Cumminsa B6T-590 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz12244    0

Bierz Pronara !!!!!!! 6 garów to nie to co 4. Zetor zbyt dużo chce uzyskać ze swoich 4 cylindrów.

A co do komfortu, to chyba dużo się nieróżni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxpiotrek111    13

Po pierwsza jak w poprzednich komentarzach pisze, że pronar 1221II ma silnik dentuz, a to nie prawda, bo to jest silnik konstrukcji ZSRR produkowany na Białorusi MMZ , krótko jest to silnik od MTZ 82 + 2 gary, a jestem właścicielem Pronara 1221A, czyli jedynki, dwie wady hydraulika i elektryka do dupya reszta jprosta jak w starym MTZ82. W okoliczynym bylym PGR maja belarusa 1221 i pronara 1221 II pronbar psuje sie od nowości, a belarus miał drobną usterke po 5 latach pracy. Natomiast sąsiad miał zetora forterre, ktorego sprzedał po 3 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admin5211    0

hmm moim zdaniem zetor

 

A moim zdaniem brak uzasadnienia - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin145    0

ja bym polecił pronarka waży 8 ton i udziwig podnośnika ma 4500 kg jest długi dobry będzie do ciężkiego sprzętu tak jest moim zdaniem nie posiadam go ale myśle nad jego kupnem w 100% i niewybrał bym innego ciągnika i kabinka jak dlamnie jest komfortowa sam mam mtz 820 w wersj exportowej i jestem z nie go bardzo zadowolony co do zetora nic niemam choć słyszałem że dużo chlają u mnie sąsiad ma 120 koni forterre i nie ma z nim broblemu teraz jeszcze wzioł małą forterre 80KM i mu ładnie chodzą i ktoś napisam że pronar waży 5600kg to bzdura bo jest o wiele większy i dłuższy bo muj belarek waży 4500kg więc z całął pewnościa wzioł bym pronarka :D

 

dodam jeszcze że kolega ma pronara 1025 i obrabja nim co rocznie 50ha i jest z niego bardzo zadowolony muwi że za taką ceno co go kupił to nie potrzeba mu nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

heheh ja sie zabawie w archeologa i odpisze w tym temacie mam pronara 1221A z 2009 roku z grudnia przjechane 750- mth psuje sie w nim wszystko 6 pomp hydraulicznych juz zmienilem jutro czeka mnie wymiana kolejnej ktora wytrzymala miesiac rozdzielacze tez sa nowe i chlodnica oleju dodatkowa

hydraulika w nim nie dziala ,nie pomaga zmiana oleju hydraulicznego na aral czy agrol podnosi jedynie koszty uzupelniana w razie wycieku

reszta awarii to spalone hamulce , ciagle wycieki , problemy z instalacja elektryczna , cieknaca chlodnica , pekniety przewod smarowania turbiny , tuleja turbiny pekla , cieknacy przedni most urwana koncowka od skretu , urywa sie zabezpieczenie swozna przedniego mostu , padly 2 rozdzileacze hydrauliczne jest to taki zlom ze mam ochote polac paliwem i podpalic ale mam nadzieje ze po zakonczonym siewie zbnajdzie sie jakis kretyn i go odkupi odemnie .oczywiscie na serwisie mowia ze mam za ciezki sprzet ale skoro mala proxima sobie z tym radzi to pronar powinien tymbardziej . chyba ze zmienie na sprzet od c-330

dla porownania mam roczna proxime 100 plus ktora przepracowalem w rok 640 mth bezawaryjnie oczywiscie wiec nie trzeba tu porownywac co lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Też troche odkopie i odpisze. Tu jest mowa o pronarze 3 generacji a ty masz 1. W 3 generacji jest hydraulika bosha sprzęgło hydrauliczne wzmocniony podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj