News
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Zapracowany    156
10 minut temu, yacenty napisał:

musze sobie coś podobnego wstawić na belkę, bo co z tego że do przodu widzę jak nie widzę końca belki :(

do przodu mam taki widok

Oświetlenie belki to u mnie dwa halogeny na samej górze opryskiwacze, widoczne na zdjęciu Koło siłownika od poziomowania belki. Jasno jak w dzień, tylko belka połowę krótsza.

yacenty    1075

no własnie te metry robią różnice. idę w kierunku niebieskich ledów, 2 halogeny ale umieszczone pod belką - troszkę z tyłu - tak jak to pokazywał @Mich9

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Wiadomość z AgroFoto.pl

yacenty    1075

co ci po dobrze założonej ścieżce jak masz słupy na polu? albo na samym obrzeżu pola drzewa czy inne krzaki?
Jak w takiej sytuacji "dobrze zakładać ścieżki"?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów

Mich9    468
yacenty napisał:

no własnie te metry robią różnice. idę w kierunku niebieskich ledów, 2 halogeny ale umieszczone pod belką - troszkę z tyłu - tak jak to pokazywał @Mich9

Raczej ten drugi, słaby wymyśliłem nick a teraz już go nie zmienię

Kobek    74
11 godzin temu, Zapracowany napisał:

Halogeny po 40 zł ale robią robotę 

20190507_215219.jpg

Jakie to halogeny? Możesz podesłać jakiegoś linka?

Kobek    74

Właśnie takie myślę kupić. Tylko ja na allegro widziałem takie po dwadzieścia kilka złoty. Czyli ogólnie jesteś zadowolony?

miwigos    295

Najlepsze niebieskie dwa ledy kierunkowe ,podświetlona każda dysza,idalnie widać

• Like 2

Bartek933    3707

Zamawiałem takie jak kolega zapracowany do c360 i Zetora 9540 który ciąga hardiego z 21m lancą i naprawdę ładnie widać pracę rozpylaczy 

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

piozz    51

Masz zdjęcie albo link gdzie zamówiłem?

Bartek933    3707

Ja jedne w hurtowni agrorami a drugie z mizaru i są identyczne. 16led rozproszone

piozz    51

A jakaś nazwa czy cus?

https://sklep.mizar.com.pl/halogen-owalny-2-led-16w-blue-niebieska-do-belki-opryskiwacza-e9-r10-p-30100.html Takie coś

Bartek933    3707

Będę przy komputerze to wrzucę foto i link

Bartek933    3707

knoro93    206
8 godzin temu, yacenty napisał:

co ci po dobrze założonej ścieżce jak masz słupy na polu? albo na samym obrzeżu pola drzewa czy inne krzaki?
Jak w takiej sytuacji "dobrze zakładać ścieżki"?

to widać że utrudniasz sobie życie i ścieżki masz źle pozakładane. Ja mam tak pozakładane że nie musze składać opryskiwacza tylko objeżdżam słupy i nie dopryskuje tego koło słupa.

Przymroki wcześniej dzisiaj nie wyraźna pogoda na pędzie głównym już po 5 nawet wiecej łuszczyn kiedy jest powiedzmy ostateczny moment na zabieg 0,3 pictor 0,5 prochloraz? Zawsze sie pryskało w terminie dlatego nie mam doświadczenia z taka sytuacja.

yacenty    1075

A ja ścieżki robię po Bożemu a później opryskiwaczem mijam tak żeby rozsiewaczem jechać po ścieżce

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

agrof    3

Witam. planuje dać 0,65 azoksystrobiny + 0,7 tebukonazolu. Niestety puki co pogoda uniemożliwia wjechanie, a rzepak już powinien być kilka dobrych dni temu zrobiony więc rozważam 0,8 tebukonazolu, aby wzmocnić działanie interwencyjne. Jak się na to zapatrujecie ?
W zeszłym dałem na bogato bo oba po 0,8 bo akurat tak mi z opakowań pasowało (koszt około 100zł),  sypnęło ponad 4,5t

Roxer    30

Jak tam u was z rosą w rzepaku?

Wyczekiwałem warunków na płatka ale po jednym opryskiwaczu odpuściłem, po przejściu kilkunastu metrów byłem cały mokry :/ pryskacie mimo rosy?

kamilc017    123

Kolega dopiero pisał że rosa jakby deszcz spadł, pryskał rzepak a czy nadal go pryska to nie wiem, jak myślicie czy przy sporej rosie zabieg insektycydem będzie skuteczny?

marian_machler    324

Zawsze była rosa i się jechało. W tym roku pryskałem dwa dni temu bez rosy, w temp. ok. 9-10°C, jako jedyny we wsi. Rozmawiałem z kolegami, to każdemu było "za zimno" i czekają na lepsze warunki. Wygląda na to, że jeszcze sobie poczekają bo od wczoraj przepaduje i prognozy na najbliższy tydzień wróżą tak samo. Dodam, że u na na Śląsku pierwsze płatki zaczęły opadać jakiś tydzień temu...

Audi213    51
Napisano (edytowany)
44 minuty temu, marian_machler napisał:

Zawsze była rosa i się jechało. W tym roku pryskałem dwa dni temu bez rosy, w temp. ok. 9-10°C, jako jedyny we wsi. Rozmawiałem z kolegami, to każdemu było "za zimno" i czekają na lepsze warunki. Wygląda na to, że jeszcze sobie poczekają bo od wczoraj przepaduje i prognozy na najbliższy tydzień wróżą tak samo. Dodam, że u na na Śląsku pierwsze płatki zaczęły opadać jakiś tydzień temu...

U mnie to samo. Ja byłem nie zdecydowany i pytałem jeszcze na forum i każdy odradzał bo nic z tego nie będzie a teraz płacz bo nie można wyjechać. Dobrze że oprzytomniałem i nie posłuchałem.

Edytowano przez Audi213

Adam86    29
13 godzin temu, knoro93 napisał:

to widać że utrudniasz sobie życie i ścieżki masz źle pozakładane. Ja mam tak pozakładane że nie musze składać opryskiwacza tylko objeżdżam słupy i nie dopryskuje tego koło słupa.

Przymroki wcześniej dzisiaj nie wyraźna pogoda na pędzie głównym już po 5 nawet wiecej łuszczyn kiedy jest powiedzmy ostateczny moment na zabieg 0,3 pictor 0,5 prochloraz? Zawsze sie pryskało w terminie dlatego nie mam doświadczenia z taka sytuacja.

Jakim opryskiwaczem pryskasz?

Tomek90    459

A co to ma za znaczenie? Czy belka 10 czy 30m masz do wyboru skladanie przy słupie albo rondo i tyle. Krzaki na obrzeżu zostawie bez komentarza. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Kamilek1
      witam, stosowal ktos z was ten makuch ? niby tam jest lepsza przyswajalnosc bialka od zwyklego itp cena to ok 1500 zł netto tona, wiec sporo drozej, pytanie czy warto. ?

https://www.agrolok.pl/surowce-paszowe/amirap-standard-33-7-non-gmo-1000kg.htm (mozna tam pobrac etykiete i dane)
      Czy sprawdzi sie to w zywieniu opasow? czy lepiej zamaist makuchu zwykla sruta rzepakowa?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj