News
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondzio55    41
Rzepak przetrwal w 97%, liście zostawił ale obsada mnie martwi. Jest 60szt na m2,jest 30szt ale sa miejsca ze jest 10sztuk i rzepak ma ponad 12 liści. Chce go skrócić porzadnie aby sie rozgalezil, ale nie mam pomysłu co dac. Aktualnie dostał 60N.

losktos    282

Toprex lub Tilmor i konkretna dawka azotu

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Daro844    5

u mnie toprex zawsze na wiosne bardzo dobrze skraca. teraz przy kupieniu jego 5l można dostać 1l amistara.

Wiadomość z AgroFoto.pl

Radek88    12

Na jesień poszedł caryx, na wiosnę miał być toprex, ale został mi caryx i mam tebu. Widziałem że procam Tak właśnie proponuje co o tym myślicie?

losktos    282

osobiście na wiosnę wole toprex, ale rozwiązanie caryx + tebu tez moze być. To jest opcja bardziej regulacyjna niż fungicydowa, nie schodź zbytnio z dawką tebukonazolu

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

SOKAN    13

Ktoś próbował stosować tiofanat metylowy na pierwszy zabieg wczesnowiosenny? Ewentualnie prochloraz. I z jakim skutkiem?

20CBR12    209
34 minuty temu, luki2016 napisał:

Planuje w tym roku Caryx 0,5L + Porter 0,5L.   Co o tym myślicie?

Mieszkasz w Polsce? Wyjrzyj za okno mróz jest! O.o

• Haha 2

luki2016    2

Umiesz czytać  20VBR12 ? :6_smile: Napisałem że planuje, a nie że dzisiaj albo jutro będę pryskał:10_wink: 

20CBR12    209
10 minut temu, luki2016 napisał:

Umiesz czytać  20VBR12 ? :6_smile: Napisałem że planuje, a nie że dzisiaj albo jutro będę pryskał:10_wink: 

U... Rzeczywiście przepraszam, źle przeczytałem posta, dla mnie to był taki szok że jakoś sam sobie odpowiedziałem że dzisiaj chcesz jechać! 

thug    235
Dnia 20.03.2018 o 14:43, luki2016 napisał:

Planuje w tym roku Caryx 0,5L + Porter 0,5L.   Co o tym myślicie?

bardzo dobre rozwiązanie difenokonazol subst z toprexu super grzybowo  nie reguluje podciągnąłbym caryx na 0.7 , albo zamiast caryxu dał sam mepik chlorek mepikwatu

Thug

Gość   
Gość

Jesteś pewien, że difenokonazol głównie działa jako grzybówka? Paklobutrazol w Toprex głównie skraca?

tomek73    377

Difenokonazol to jest grzubówka i to bardzo dobra, Paklobutrazol  skraca, miałem te środki solo i ta też przyskalem.

Edytowano przez tomek73

loquito    172

@tomek73 A czy według Ciebie, wystarczy np. Porter 0,5L + Mepik 0,5L, czy lepiej było by zamiast Mepiku wstawić Caryx 0,5L? Troche mniej substancji regulującej ale dochodzi trochę metkonazolu. 

monix    29

a w jakim srodku wystepuje sam Paklobutrazol   bo się nie spotkałem solo

tomek73    377

Porteru spokojnie tak starczy, ja chcę  Mepiku dać 0,6   ale mam mocny rzepak.

Ktoś mi palko przywiuzł z 5 lat temu solo, nie pamiętam kto.

thug    235

ja osobiście robię  tak difenokonazol 0.5 l plus tebukonazol 500 0.3l plus mepik 0.4l i jest bdb

• Like 1

Thug

Mareg    49

bedziecie pryskac caryx em na wiosne ? czy można go zastapic jakimis innymy srodkami ? ( toprex byl na jesien ) pytam poniewaz zawsze na wiosne uzywaywałem caryx i jestem ciekaw czy mozna stworzyc cos lepszego lub o takim samym dzialaniu za mniejsze pieniadze :)

Przem00    13

U mnie leciało 0,3 toprexu jesienią i teraz na wiosne też go planuję w dawce 0,5l/ha.

tomek73    377
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

Ja jadę Caryx w pełnej dawce. 

1,2 l/ha

panRys87    1

Dzień dobry. Zalecana dawka Toprexu to 0,5l/ha. Co będzie gdy dam 0,4 i do tego trochę tebu? Regulator zadziała wystarczająco? Mam do opryskania 2,3 ha a nie uśmiecha mi się kupować 2l. Z 1 l na 2,3 ha wychodzi jakieś 0,4l/ha

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Kamilek1
      witam, stosowal ktos z was ten makuch ? niby tam jest lepsza przyswajalnosc bialka od zwyklego itp cena to ok 1500 zł netto tona, wiec sporo drozej, pytanie czy warto. ?

https://www.agrolok.pl/surowce-paszowe/amirap-standard-33-7-non-gmo-1000kg.htm (mozna tam pobrac etykiete i dane)
      Czy sprawdzi sie to w zywieniu opasow? czy lepiej zamaist makuchu zwykla sruta rzepakowa?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj