News
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    158

Może być ciężko z tym Galasówkiem. Wiem, że ludzie próbują mniej legalnych środków.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Wiadomość z AgroFoto.pl

ksys    14

jak ocenicie taką mieszankę fungicydową

Porter     - 0,5 l

Propico  - 0,5 l

plus coś na robaka

ogar118    65

Ja w czwartek zastosowałem Sułtan Top i miks na robala.

Sultan Top wiosną to coś nowego... 

Ja jak żółte naczynia wystawilem i w ciagu 2 dni obserwowalem to chowaczow brak a jak rozchylilem listki rzepaku to odrazu 2 dostrzegłem tak wiec nie zawsze żółte naczynia pomagaja

Audi213    54

A co było dane jesienią?

Dodałbym coś do tego tebu, chociażby 0,5-0,7 CCC jak ma być tanio.

Jesienią zastosowany był Metazanex+Navigator Leopard i Dursban a na ze skracaniem po prostu nie zdążyłem.

Kula07    158

No to klops.

A jak plantacja się prezentuje?

Zapraszam na mój Vlog ;)

mickas092    437

Przejdzie mieszanka Dursban+cyperkill+agil s +caryx+tebu ? Czy lepiej poprawkę na samosiewy robić osobno ?

Audi213    54

Plantacja wbrew pozorom wygląda dość sadysfakcjonująco. Co w takim wypadku byś powiedział o środkach które mam w planie zastosować i czy byś dodał jakiś konkretny środek?

Kula07    158

Dałbym Tilmor, albo Tebu + CCC

Zapraszam na mój Vlog ;)

plapla123    6

Czy w słoneczne dni  z tep.ok.18-20 C można pryskać rzepak mieszanką mocznik , odżywki mokro rzepak , bor, i caryx. Ile procent moczniku jednorazowo można zastosować .

leszek59    2

panowie wracam wlaśnie z obchodu ,znalazlem kilka slodyszków w pąkach choć naczynia byly puste

gomez181    69

dołączam sie do pytanie można w dzień w taka pogode słoneczna pryskac na rzepak na grzyba i robaki?

slawek2209    134

na opadanie lepszy amistar xtra czy pictor ?

trzy ostatnie sezony pryskałem amistarem xtra.Dwa pierwsze w ochronie były dobre.Ostatni już gorszy.Dużo twardzikowej puściło.Z pictorem takich wahań ochrony nie miałem.

Raptus902    40

Czy jak opryskam dursbanem i za jakiś czas przyjdzie deszcz czy będzie on działał dalej czy zostanie spłukany ?

Bo też zauważyłem słodyszka a we wiaderku ani jednego chowacza i słodyszka   :blink:

darolee    4

dla mnie kolejność jakościowa to pictor, amistar, acanto, choć te dwa ostatnie w zasadzie na równi co do strobiluryny.

Edytowano przez darolee

tomek73    371

Jak dla mnie to na pierwszym miejscu jest Alert i karbendazym, niestety już nie można go kupi a są to najlepsze środki na rzepak. Pictor chowa się pod każdym względem.

Ale w tamtym roku stosowałem karbendazym z  stobiluryną i najlepsze kombinacje pobiłem pod względem jakosci i ceny.

loquito    156

A napisał byś jakie ilości  karbendazymu i stobiluryny użyłeś oraz to czy desykowałeś przed zbiorem. 

Kula07    158

A jak oceniacie Propulse?

Zapraszam na mój Vlog ;)

SawekBraczyk    45

Tak zastanawiam się teraz nad Amistar Xtra lub Tazer + Tebu . Nie wiem na co się zdecydować i co by lepiej wyszło .

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Kamilek1
      witam, stosowal ktos z was ten makuch ? niby tam jest lepsza przyswajalnosc bialka od zwyklego itp cena to ok 1500 zł netto tona, wiec sporo drozej, pytanie czy warto. ?

https://www.agrolok.pl/surowce-paszowe/amirap-standard-33-7-non-gmo-1000kg.htm (mozna tam pobrac etykiete i dane)
      Czy sprawdzi sie to w zywieniu opasow? czy lepiej zamaist makuchu zwykla sruta rzepakowa?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj