Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają!

galeria
Rzepak Sherlock
seremiak    1

Ja jutro jade Toprexem +Pyrinex+odżywki, Przedstawiciele Syngenty mówili mi żeby bryskać rzepak jak najszybciej zaraz po ruszeniu wegetacji wtedy daje to najlepszy efekty

wyrebski1    35

u mnie też przedstawiciel innej firmy mówił, że pryskać zaraz jak będzie temp dwucyfrowa nie patrząc nawet na żółte naczynia. Może coś w tym jest, może taki rok.

Zenonim    47

wy tu pitu pitu o chowaczach a u nas dopiero od jutra z nawozami będzie można wjeżdżać.

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

Przyłączam sie do pytania, dodatkowo zapytam czy ktoś będzie poprawiać samosiewy zbóż? Jeśli tak to czym? Mam trochę uraz do Fusilade i zastanawiam się nad Targą 10 lub Labradorem. Zabieg Fusilade przy górnej dawce to koszt ok 100zł a Labradorem 50zł :/ Teraz pytanie czy droższe znaczy lepsze.

@sławek2209: jesteś pewien odnośnie terminu stosowania Toprexu? Etykieta wyraźnie mówi że stosować go zaraz po ruszeniu wegetacji. Z ciekawości obejrzałem

http://www.youtube.com/watch?v=jJ-pxoCEbG8

gdzie panowie pewnie mieli z góry narzucone teksty od firmy Syngenta ale każdy mówi że na wiosnę stosować jak najwcześniej. Możliwe że i ja sie pokuszę żeby nie dublować Caryxa. Zastanawiałem się bo mi z zeszłego roku zostało trochę Tebu (tebukonazol) i nawet on formuje łan ale chyba zostawię go sobie na płatka.

toprex stosuje od poczatku jak się pojawil.spece od chemi zalecali go poczatkowo przy wysokosci 30cm.pozniej zmienili zdanie ze 15-20 cm i to moim zdaniem dobry termin na toprex.widac ze lepiej skraca jak rzepak jest nizszy podczas zabiegu. kazdy ma inne zdanie co do fazy w jakiej go nalezy stosowac Edytowano przez slawek2209

globus512    17

Ja też zastanawiam się co zastosować na samosiewy bez uszczerbku na rzepaku. Środek na samosiewy można połączyć z odżywkami, borem, stymulatorem i dursbandem ? czy na samosiewy popryskać osobno i za jakieś 3 dni z resztą wjechać?

Tomek90    196

Samosiewy to jesienią się zwalcza kolego. Stymulator w jakim celu, masz uszkodzenia po zimie??

major_89    35

Do gramicydu najlepiej nic nie dodawać. No chyba że Lontler lub Galere jeśli masz problem z chwastami dwuliściennymi. Wiosną na same samosiewy zbóż wystarczy 0,5 l Agil lub Fusilade. Po prawdzie wiosną samosiewy zbóż nie są mocno groźne dla rzepaku( no chyba że jest ich bardzo dużo) , rzepak powinien je szybko zadusić. Więc czy jest sens generować niepotrzebnie koszty ?

jacek472    16

przed chwilą przeszłem się po rzepaku i zauważyłem sporo (chyba) fiołka i tu moje pytanie czy jest sens to czymś pryskać czy rzepak zadusi? na jesień pryskałem metazanex+kalif. Azotu jeszcze nie siałem (błoto) jestem z Lubelskiego, nadawali +17 i słoneczko a tu może z 7 jest i 100% chmur

major_89    35

Jeśli występuje sam fiołek to sądze że nie warto pryskać. Rzepak sobie poradzi. Fiołek to chwast z reguły niki dorastający do 50cm wysokości. Więc przez rzepak nie przerośnie. A ilość zielonej masy którą wytwarza nie utrudni znacząsco zbioru. Oczywiście konkurencję stanowić będzie. A nawet jeśli zastosujesz galere nic nie powiedziane że go należycie zwalczy. Ponieważ w tym przypadku to chwast średnio wrażliwy.

globus512    17

na jesień nie pryskałem na samosiewy bo nie było takiej potrzeby. Stymulatorem chcę pojechać z tego względu że sporo jest zniszczonego przez sarny aby się szybciej regenerował.

Pawel21990    0

Można łączyć Brasifun (tebukonazol) z Topsinem (tiofanat metylowy) ? Mam Brasifun z zapasów i chcę dać każdego po 0,5l

Borbongo    0

Lada dzień trzeba będzie potraktować chowacza, i planuje przy okazji troche podkarmić rzepak. Co sądzicie o takiej kombinacji:

Dursban 0,6 l/ha+ Ammo super 100 ml/ha+ OSD Bor 2 kg/ha+ siarczan magnezu (siedmiowodny) 7,5 kg/ha+ mocznik 25 kg/ha (nad mocznikiem się jeszcze zastanawiam- warto?)

tomek73    189

W tym roku słyszałem że siarczan magnezu nie można mieszać z borem, bo jedno z drugim reaguję i nie z tego nie ma. Uwsteczniają się substancje i wcale nie jest przyswajalny dla rośliny.

I to od nie jednej osoby słyszałem, doradców z form którzy środkami handlują.

Podobno tylko Intermag produkuję bor który jest mieszalny z siarczanem magnezu.

BARABUS    6

panowie co najlepsze na chabra na wiosnę ? mam tego całkiem sporo... niestety Butisan dal ciała :/ i teraz pytanie, co najpierw, skracanie z owadówką i grzybówką.... czy najpierw chwasty, w jakiej kolejności i w jakich odstepach ?

mucha7    0

Koledzy mam pytanie czy teraz juz pryskać od chowacza i jaki środek polecacie dodam ze pierwszy raz uprawiam rzepak ozimy .

slawek2209    78

Na chabra Lontrel wiosna dawka 0,3-0,4 l.Mozliwie wczesnie aby nie bylo przymrozków.Po kilku dniach skracanie,grzyb i owadobójcze.

tomek73    189

Ja wczoraj leciałem na grzyba, owada, na gady jak sąsiad mówi., stymulatorami,adiuwantami i odżywkami.

matyziak    6

Na grzyba jeżeli dałeś np Caryx czy toprex i wymieszałeś go ze stymulatorem, to Twój rzepak może ogłupiec:p

tespis17    21

@Barabus

Na chabra Lontrel lub Galera i się spiesz.

Strasznie mokro u mnie jest. Wstrzymuję się z opryskami bo nie ujadę z opryskiwaczem.

crimer    0

Panowie mam do was pytanie, mianowicie co wybrać na rzepak aby go dobrze skrócić i zabezpieczyc przed chorobami? na jesieni stosowałem Toprex w dawce 0,33l/ha w fazie 5-6 liści i powiem ze jestem srednio zadowolony z jego działania.sąsiad obok pryskal Oriusem i dał on duzo lepszy efekt. I teraz sie zastanawiam czy zrobic jeszcze raz Toprexem czy moze wziąść Caryx? A może jeszcze całkiem co innego tzn do Oriusa w dawce 1l/ha dodac 0,5l/ha antywylegacza?

Adrenalina    10

Panowie Jaki jest najlepszy środek na chowacza?? Dajcie Jakies rady??i ile na ha trzeba tego dać :)

drugie pytnie jak skracałem na Jesień to czy teraz tez musze??

Dziękuje za Rady

Edytowano przez Adrenalina

slawek2209    78

Na chowacza dursban 0.6 + 0.1 cyperkil.Skrocic trzeba tez wiosna .bedziesz mial rzepak nizszy i ladnie wyrownany

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?