Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jack83    14

na pierwszy dam Caryx0,6+orius0,6

a na płatek pojade Amistaremxtra

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam :)

bialy2005    193

nie dawałem siarki chyba ze liczyc ta w lubofosie i dolistnie siarczan magnezu ze 3-4 razy :) Dodam ze rzepak pierwszy raz był u mnie wiec z opini innych zasobnosc jest na odpowednim poziomie po zbożach . Ale w tym roku załatwiłęm saletrosan wiec licze na lepszy plon :)

Edytowano przez bialy2005

Wiadomość z agroFakt.pl

rafto    29

@bialy2005 ile w tym roku planujesz dać tego saletrosanu i po ile go kupowałeś ??

slawek2209    78

ciekawym rozwiazaniem na opadanie platkow bedzie propulse.cenowo podobnie jak pictor i amistar xtra.propulse zawiera flopyram substancje nie stosowana do tej pory w rzepaku i protiokonazol

aro1975    114

@bialy2005 ile w tym roku planujesz dać tego saletrosanu i po ile go kupowałeś ??

ja zamierzam dać 350kg saletronsanu na ha, kupiony po 1300 za tonę

bialy2005    193

Ja mam dac około 385kg/ha kupiony po 1320 drogo ale małą ilość i można powiedziec specjalnie dla mnie sprowadzany przez pewnie 3 pośredników :(.

koniu    77

ja na jesień daje tebukonazol Orius czy tam Syrius. A na wiosnę jade toprexem. W sumie w tamtym roku zrobiłem doświadczenie i na gorszej glebie dałem tebukonazol jesienią i wiosną toprex i plon 4,8t gleba IV klasa. A na II klasie dałem toprex jesienią i wiosną i plon 4,3t. Nawożenie te same, nawozy dolistne też te same... Odległość pól jedno od drugiego około 5km. Podejrzewam że pogoda zrobiła tj. mróz i mniej śniegu. Nie mam pojęcia, ale nie narzekam bo sumie kupiłem ten gorszy kawałek 26 ha i od razu w pierwszym roku miła niespodzianka :)

rafto    29

U mnie podobna cena i żeby dać 100 N w pierwszej dawce potrzeba rzucić ok 400 kg na ha :/ czyli tak jak robisz . Tylko wtedy cenowo wyjdzie 530 zł dając to samo w saletrze i siarczanie wyjdzie ok. 370 zł czyli ja wole przejechać dwa razy tym bardziej że ścieżki są co 12 m i nie ma problemów z rozsianiem siarczanu ;)

koniu    77

wszystko stosowane wg zaleceń na etykiecie. Na opadanie dawałem pictora.

koniu    77

dałem 400kg Polifoski 4 pod korzeń. Później zabieg jesienny Syrius/Orius + Ekosol wysokoborowy. Na wiosne na start saletra 34% w ilości 250kg/ha i za 7-10 dni Polifoska 21 w ilości 150-180kg. Na wiosnę Toprex 0,5l + odżywka jakiś ekosol z borem. No i na opadanie płatków Pictor + odżywki. No i wiadomo na insekty kilka razy pryskane + odżywki do każdego zabiegu.

Edytowano przez koniu

Tomek90    196

Na zboża ponad 200N rzucasz, a na raps czemu tak ubogo?? Siarkę lepiej na pierwszy rzut dać tylko polifoska 21 z swoimi formami N się nie nadaje.

koniu    77

Polifoske 21 daje na drugi rzut bo niby ładniej i dłużej kwitnie i jak to mówią pomaga uzyskać większy plon. Każdy robi inaczej.

malkolm    23

to dłuższe kwitnięcie nie jest zbyt dobre, masz dużo zielonego i problem z wilgotnością , chyba że desykujesz

Tomek90    196

Z tym kwitnięciem to różnie piszą raz że jak długo to większy plon a raz że mniejszy, no ale panowie pracajmy do oprysków co jeszcze na opadanie płatka oprócz Pictor/Mospilan/Yamato?

magnum123    47

chowacz nie ta pora a pryszczarek jak łuszczyn nie ma to najwyżej jak się zawiążą, choć ten szkodnik atakuje tylko obrzeża pola i wystarczy opryskać pole do okola na pol lancy po co nabijać koszty

koniu    77

Amistar, Amistar Xtra podobno nowość, chyba Reveller też jest w rzepaku. Nie powiem bo wyjątkowo przed żniwami pictor schodził. A co do wysokiej wilgotności od dłuższego kwitnienia to w tym roku kosiłem taki z wilgotnością 10-12% i lepiej na tym wyszedłem jak Ci co desykowali i czekali aż wyschnie, a cena z dnia na dzień spadała. Fakt potrącenia jakieś tam były ale przeliczając to byłem do przodu 100zł jeśli bym czekał te prawie 2 tygodnie aż doschnie. A wiadomo że jak rzepak skoszony to człowiek inaczej śpi ;)

Tomek90    196

z czym pomyliłem?

No niewiem ja mówie o podobniku a jego zwalczanie jak dobrze pamietam jest od opadania pierwszych płatków do tworzenia łuszczyn jakieś 30%

@koniu 10-12% to słabo, my jak zajechaliśmy na skup to wykazało 18% :D a pierwszy zbiornik był niecałe 8% :o

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?