Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

FisKars    3

Co mam najpierw zastosować odżywki ekolist mocznik itp. czy leoparda?

Jeśli najpierw zastosuję odżywki (same odżywki bez grzyba) to po ilu dniach mogę pryskać leopardem ?

FisKars    3

Ogólnie to nie mieszam nic z herbicydem. Odżywki dawałem zawsze ze środkiem na grzyba ale teraz chciałbym szybciej prysnąć odżywkami na KOLUMBA do grzybowego też dodam odżywki

Ale tak myślę że najpierw zwalczę samosiewy a po tygodniu od zabiegu pojadę same odżywki czy taki odstęp między zabiegami będzie odpowiedni??

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    189

Leopard jest gramicydem.

Ja pryskałem dinadin, tebu, ccc, z 3 rodzaje odzywek, biostymulator i supero, to samo co leopard. Nie ma problemu z takim połączeniem w jednym oprysku.

|I po trzech dniach po oprysku herbicydem na chwasty.

bialy2005    193

Wczoraj opryskałem visbiego tebu 0,75l/ha + odzywki na nizinach jest zaj.... na górkach słabszy ( susza). Jak teraz czytam to obawiam sie czy samo tebu da sobie rade z mieszańcem ? Jakies doswiadczenia w praktyce? W ubiegłym sezonie miałem populacje LG ladoga i tebu wystrczyło, ogólnie byłem zadowolony z rzepaku.

rafto    29

Czy dodawał ktoś do oriusa CCC jesienią ?? Albo dawał większą dawkę tebu niż zalecane ?? ile dajecie wody przy fungicydach??

WyDaB    0

Ma ktoś jakieś doświadczenie w stosowaniu FOXa460 w rzepaku? Wczoraj prysłem nim w dawce 0,65l/ha,bo zauważyłem sporo fiołka.Jest to bardzo kontrowersyjny środek ,ale tani!

przemas1989    0

czy nie jest za pozno na toprex jak rzepak ma ok 7 lisci?? nie wyrobilem sie wczesniej i czy mozna mieszac z borem i mikro?? czy lepiej osobno zeby lepiej podziałał??

metiu20    13

Tak śmiało można mieszać, możesz też np. siarczanu magnezu dodać tak jak my to zrobiliśmy. My tez pryskaliśmy wczoraj i rzepak ma w większości 6 liści. U niektórych roślin pojawia się już nawet ósmy, ale lepiej późno jak wcale to jest bezapelacyjnie oczywiste

Edytowano przez metiu20

MarcinPykuS    62

Witam. Mam kilka pytań. Pryskałem rzepak przedwschodowo środkiem Kilof 480EC z Navigatorem 360SL. Na jednym kawałku dałem za dużo i wystąpiły przebarwienia :( . Znikną?

Dzisiaj opryskałem wszystko Wuxal-em TOP N 5l/ha+Tilmor 0,8l/ha+Decis 2,5 EC 0,25l/ha (tylko tyle ile mi starczyło).

Niestety nie wyrobiłem się z zabiegiem na samosiewy (środek Fusilade Forte). Pryskać nim za kilka dni? Dodatkowo muszę jeszcze opryskać Wuxal-em Folibor. Może spróbować to zmieszać i wykonać jeden zabieg?

goodkat    1

Stosuje już 2 rok caryx w dawce 1l/h i nie zauważył problemu braku pędu głównego może po prostu przemarzł stożek wzrostu a nie za duża dawka caryxu. On działa bardzo dobrze jako regulator wzrostu ale trochę za słabo jako fungicyd. Dlatego w tym sezonie rozbiłem mieszankę z tebukonazolem.

w jakich proporcjach stosowałeś tebu i caryx?

atomik    145

ja zapodaje jak tylko wiatr pozwoli toprex 0,3 misibor 1kg i siarczan mag. Mn nie mogę dostać u mnie

BASF    19

Nie ma sensu miesazanie Caryxu z tebukonazolem w takich dawkach ponieważ nie poprawia się ani działania regulującego wzrost ani fungicydowego. Ten sam efekt można uzyskać przy 0,7-0,8 Caryxu solo.

thug    196

a ja tam daję sobie spokój z samosiewami nie jest ich wiele i zima załatwi sprawę bo to bo jarych po drugie po co mi koszty i regulować wzrostu też nie mam zamiaru jak przyjdzie taka zima jak tegoroczna to nic nie pomoże ani caryx toprex i inne rzeczy a ile sie jest w plecy mój sąsiad od lat nic nie stosuje jesienią wszystkiego pilnuje wiosną i ma plony ok ja w zeszłym roku latałe po polach caryxem odzywkami środkami na jednoliścienne i wszystko padło a on na jesieni nic nie robił i miał lepszy rzepak od mojego odmiana ta sama bellvue on sie śmiał że po co ja tyle ładuje na jesieni w ten rzepak i mówi lepiej go dobrze ubezpiecz a resztę zrobisz na wiosnę i miał rację ale każdy robi jak chce

tomek73    189

thug ja reż mam takiego sąsiada że nic nie robił na jesieni. Nawet nie pryskał od chwastów. Przynajmniej jak zaorał to tylko nasiona policzył.

A ja specjalnie nie dbałem, dałem prawie wszystko, ale nie zbyt dopilnowałem terminów i wazy rozwojowej rzepaku. Ukosiłem po 2,5 tony i jeszcze ubezpieczenie dostałem..Teraz pilnuję terminów i jak się zbliża to jadę w pole.

Wszystko jak się uda, nie ma reguły.

atomik MN poszukaj w gogle, mi przysłali z pod Poznania a firma chyba z Torunia. Caldena odżywki Agravita. Dużo taniej niż mam na miejscu. Doszło do połowy ceny niż koło mnie. Zwłaszcza że wysoka zawartość % w litrze.

bialy2005    193

koledzy mam problem w rzepaku pryskany zaraz po siewnie metazanex 1,5 + kilof 0,15 no i przepusciło mi to komose !!!!!! jest teraz wielkosci rzepaku a przeciez jest na liscie wrazliwych metaznaexu. Smiech na sali rzepak mijscami mi łapie białych lisciu a chwastów nie wzieło :( Czym to mozna poprawic ?

tomek73    189

Rz miałem też problem z komosą. Miałem jej więcej niż rzepaku.Tak z 40 ar. Nic nie robiłem sama zmarzła w zimie. Tak mi doradca polecił.

aro1975    114

biały2005 pryskałem identycznym zestawem na wilgotną glebę 10.08. potem 12.08 zaczeło lać i lało cały tydzień i było ok. nie widziałem pola od tygodnia sprawdzę w sobotę i dam znać. dużo zasiałeś? pytam ponieważ pola mamy niedaleko.

patrykDF    4

Nie ma sensu miesazanie Caryxu z tebukonazolem w takich dawkach ponieważ nie poprawia się ani działania regulującego wzrost ani fungicydowego. Ten sam efekt można uzyskać przy 0,7-0,8 Caryxu solo.

W jakich polecasz proporcjach bo solo to grzybki rzepak zjedza? To jezeli tebukonaloz niepoprawi działania fungicydowego to moze lepiej w odwrotnej 0,7 tebukonazol + 0,3 caryx

Edytowano przez patrykDF

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?