Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilc017    30
4 godziny temu, mocher napisał:

Witam da sie to jakimś środkiem zwalczyć w rzepaku, bo mi zawaliło to coś 3 ha i nie wiem co robić, czy orać czy pryskać czymś. (zdjęcie podglądowe)

chwast.jpg

Ale co ty chcesz zwlaczać? I skąd masz takie zdjęcie że taki Rzepak leży na łuszczynach rzepaku?

ovi    34
jeżeli już kwitnie na żółto to rzodkiew świrzepa, u mnie też tego troche jest, podobno nawet lekki przymrozek ją załatwi

20CBR12    47
16 godzin temu, ovi napisał:

jeżeli już kwitnie na żółto to rzodkiew świrzepa, u mnie też tego troche jest, podobno nawet lekki przymrozek ją załatwi

No napewno nie będzie jej wiosną 100% wymarznie. Swoją drogą u mnie zawsze jesienią było żółto na polu od tego chwasty a w tym roku nie ma go nigdzie u mnie... 

Wiadomość z agroFakt.pl

mocher    8

Dnia 6.11.2017 o 15:05, kamilc017 napisał:

Ale co ty chcesz zwlaczać? I skąd masz takie zdjęcie że taki Rzepak leży na łuszczynach rzepaku?

Pisałem że to zdjęcie podglądowe z internetu ma się rozumieć. Oryginał to takie bo wcześniej nie miałem zdjęcia. Z tego co pytałem to prawdopodobnie salsa ma to wziąść ale narazie nie mają w sklepach

chwast 1.jpg

chwast 2.jpg

maatiik    0

mam słaby rzepak, obgryziony przez sarny można jeszcze wjechac z jakimiś mikroelementami czy czekać do wiosny??

mocher    8

jeszcze maja mi ściągnąć salse tylko pytanie czy  weźmie ten chwast, obecnie sie wstrzymuję z opryskiem bo i tak zimno, czekam na lepsze warunki

loquito    14

Czy ktoś z Was w tym sezonie, chodzi mi o wiosnę zastosował Tilmor i chciałby się podzielić spostrzeżeniami, czy był z zabiegu zadowolony. 

mocher    8
Dnia 9.11.2017 o 18:44, Zapracowany napisał:

Salsa skuteczna tylko w fazie liscieni ognichy czy tam świerzapy, teraz szkoda kasy.

Dzięki za sugestie ;) , a wiesz może czy jest szansa że to dziadostwo wymarznie do wiosny ?

d4rek    16

co roku to jest na polach, przepadnie jak zły koszmar możesz spać spokojnie ;)

Majster96    0

Panowie oglądałem wczoraj rzepak i zauważyłem chowacza w korzeniu, jest sens jeszcze czymś to teraz pryskać czy czekać do wiosny? Może przez zimę wymarznie?

Czy raczej na wiosnę już nic nie będzie?

Wyciągnąłem dwa krzaki i w tych dwóch był. Dzisiaj popatrze jeszcze na innych polach

IMAG0530.jpg

Slomek    184
Macie jakiś sprawdzony patent na zwalczenie tasznika w rzepaku oz na wiosnę ? Wyszedł mi wokół pola pas szerokości 4-5m muszę poprawić bo jest tego dość dużo...

Kula07    137
Napisano (edytowany)

Ja u siebie poprawiłem na jednym polu Navigatorem bo w mokrych miejscach powychodził ale dawno tam nie byłem i nie wiem jakijest efekt. Wiosną bym go już odpuścił, jest to roślina niskiego piętra a zbyt duże ryzyko zrobienia sobie kuku, aczkolwiek pewnie trochę zasyfi pole. 

Edytowano przez Kula07

mraukot    23
Masz na myśli wiosenny oprysk Navigatorem ? u mnie na jednej z działek 2,8 ha, masowo pojawił się mak. Pryskane po siewie chlomazonem + metazachlor. Jest jakaś opcja, żeby wiosną unicestwić ten mak ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się