Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie jak mieszac siarczan magnezu z borem bo w tamtym roku robilem taka mieszanke siarczan mg,bor,mocznik,mospilan i zabijalo mi dysze?

Senator    44

W tym roku bor + siarczan mg bez problemowo szedł. Może z Mospilanem coś było nie tak?

chomik111    18

według mnie może zawinił mocznik... ja dzisiaj zmieszałem siarczan magnezu, bor, mangan, plonwit R, tytanit, fury, pyrinex, i toprex opryskałem 20 ha i nic się nie zważyło. Najpierw dobrze rozpuść siarczan później bor i inne odżywki najlepiej jak masz rozwadniacz a dopiero później środki ochrony roślin

Wiadomość z agroFakt.pl

chomik111    18

jeśli miał jednowodny (czyli w papierowych) to masz racje mogło się to zrobić bo ciężki do rozpuszczenia jest, dlatego ja zawsze biorę siedmiowodny.

Holi    0

Witam,

Dziś słodyszek pojawił się średnio po 1 szt, a miejscami nawet 2 i 3 szt, pod wieczór potraktowałem rzepak Proteustem + mocznik. Co mnie ciekawi:

Produent podaje, że środek działa systemicznie, ale już nie podaje okresu działania środka, a dalej:

"W przypadku konieczności wykonania większej liczby zabiegów, stosować przemiennie z insektycydami z innych grup chemicznych. Minimalny odstęp między zabiegami: 5-7 dni." ....coś mi się wydaje, że słaba ta systemiczność.....

więc, co polecacie na drugie podejście przeciw słodyszkowi...jeśli oczywiście się pojawi?

PS. Pod koniec kwitnięcia planuje dać: Konker 415 SC + Karate Zeon 100 CS....a co z tego wyjdzie czas pokaże

pozdr.

Pandanus    1

panowie a jaką dawkę nowego Alertu stosujecie ?

jesienią rzepak potraktowalem Horizonem 0,6 l

na kwiat pójdzie pictor 0.4 i teraz pytanie jaką dawkę Alertu zastosować teraz ?

na etykiecie jest 1l na ha ale od początku fazy kwitnienia do opadania płatków

nie ma nic o stosowaniu w obecnej fazie roślin tzn wybijanie pędów kwiatowych

rzepak ma ok 30 cm (półkarłowy PR5 )

colorado    3

Witam, pryskałem Leopardem na samosiewy zbóż. Jak długo odczekać, żeby można prysnąć nawozem dolistnym z mikroelementmi?

16HDR008    0

Witam,

Dziś słodyszek pojawił się średnio po 1 szt, a miejscami nawet 2 i 3 szt, pod wieczór potraktowałem rzepak Proteustem + mocznik. Co mnie ciekawi:

Produent podaje, że środek działa systemicznie, ale już nie podaje okresu działania środka, a dalej:

"W przypadku konieczności wykonania większej liczby zabiegów, stosować przemiennie z insektycydami z innych grup chemicznych. Minimalny odstęp między zabiegami: 5-7 dni." ....coś mi się wydaje, że słaba ta systemiczność.....

więc, co polecacie na drugie podejście przeciw słodyszkowi...jeśli oczywiście się pojawi?

PS. Pod koniec kwitnięcia planuje dać: Konker 415 SC + Karate Zeon 100 CS....a co z tego wyjdzie czas pokaże

pozdr.

Dzwoniłem kiedyś do doradcy od producenta. Proteus działa do 9-ciu. Kiedy przestanie działać rzepak będzie kwitł i słodyszek będzie już szkodnikiem pożytecznym.

Matteo    0

Witam,

pozdr.

Kolego proteus działa około 14 dni ale to też zależy od pogody i temperatury na drugi zabieg może być mospilan albo mavrik jako kontaktowo

Witam, pryskałem Leopardem na samosiewy zbóż. Jak długo odczekać, żeby można prysnąć nawozem dolistnym z mikroelementmi?

Dlaczego nie zmieszałeś wydaje mi się że to zmniejszyło by stres rzepakowi, po wchłonięciu się leoparda możesz dać odżywkę

massey2645    0

Witam mam pytanko czy mogę dać taką mieszankę na rzepak który już ruszył w pęd ok 25cm ,

Tarcza łan 1l/ha + 4% roztwór mocznika i siarczanu + 1,5 ekosolu R

lukaszbor    0

Nie wiem co robić 10 kwietnia pryskałem na słodyszka dursban + sumi alfa i byłem dzisiaj i jest ich znowu dość sporo pryskać znowu czy juz poczekac jak zakwitnie i mospilanem przeleciec dodam ze rzepak juz prawie kwitnie

silva    18

Robal to robal. Wg mnie mimo wszystko pryskać. Bo później możesz nie mieć co.

SAME100    0

Panowie jezeli tydzien temu pryskałem na słodyszka mospilanem to czy musze jechac znowu? bo zauwazyłem znow ze jest go sporo, rzekomo mospilan miał zabezpieczyc rzepak na 2 tyg.

banan575    104

Ja tez ostatnio robilam opryski na chwasty. Ale jak sie nazywal ten preparat to niewiem.

kubatedi    0

Przed wiosennym siewem na polu było dużo perzu ale skultuwatorowałem i zasiałem ale proble jest w czym innym .CZY OPRYSK NA PERZ POWINNO SIE WYKONYWAĆ PO CZY PRZED PODORYWKĄ ? ( jesli po podorywce to oczywiście poczekam aż nowy wyrosńie) także czekam na rady ??????

Edytowano przez kubatedi

mlodyK    0

Witam!

Miałem dzisiaj wykonywać zabieg na robaka ale wczoraj i dzisiaj przegonił mnie deszcz. Jeśli zrobi się ciepło prysne pyrinexem 0,5 l oraz jakimś kontaktowym 0,1 fury lub fastac. pod koniec kwietnia prysne jakims kompocikiem typu: tarcza łan (1,0 l), solubor (1-2 kg), jakiś nawóz dolistny typu perfektmikro, może trochę siarczanu magnezu jednowodnego. Chcę również dodać fylloton, bo ponoć ostatnio po tym biostymulatorze nie było wogóle porażenia pryszczarkiem w rzepaku. Ostatnio też przeczytałem o tym w naszej roli

Kamilll    0

Witam.Moje doświadczenie z rzepakiem zaczęło się w tym roku.I mam takie pytanie.Jak pryskałem rzepak od grzyba na jesieni to i na wiosnę też trzeba, tak?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie , w srode pryskalem rzepak maximus pk 5-15-35 2kg/ha+mikro,siarczan mg 5kg/ha,bormax 1lha oraz tebu 1l/ha i rzepak zaczyna mi bladnąć po oprysku , tam gdzie nie bylo opryskane rzepak jest taki bardzo zielony , opryskiwacz byl dobrze wymyty , co to moze byc ;/?

silva    18

A temperatura za dnia i w nocy? Jaką porą był robiony zabieg? Jaki jest rzepak?

Moge mieszać Galere z Bormaxem 1L?

Edytowano przez silva

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Temp ok 14 stopni niebo zachmurzone, zabieg wykonywalem o godzinie cos 18-19 w nocy 6 stopni bylo, rzepak powoli pokazuje zielone paki , ojciec pryskal godzine przed tym attributem pszenice i moze opryskiwacz zle domyl :/ rzepak stanol tak jakby bo tu gdzie nie opryskane to rzepak jest wiekszy i zieloniutki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?