Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Naskom    10

Witam! Panowie sprawa wygląda następująco. Na jednym kawałku muszę poprawić rzepak Galera i tutaj kieruje do was moje pytanie czy mogę zrobić mix herbicyd+insektycyd+fungicyd, lub herbicyd i insektycyd? Za odpowiedz serdecznie dziękuje.

nhfan    1

Ten Twój mix to chyba za duże stężenie ale insekt plus fungi jak najlepsze :)

Wiadomość z agroFakt.pl

darolee    3

A po co Ci miedź i cynk w rzepaku?

Rzepak dość sporo pobiera cynku, a przy wysokim nawożeniu azotowym należy zastosować miedz.

No to ciekawe co napisałeś z tą miedzią. Fakt, że rzepak pobiera mniej więcej tyle samo cynku co pszenica czyli 150g/ha. Ciekawi mnie ta miedź. Masz gdzieś artykuł na ten temat w necie?

rafto    29

Laver u mnie już leży ten środek na chowacza ale narazie go nie ma ;)

Edytowano przez rafto

Lukaszjarm    4

witam dzis pryskalem pszenice cynkiem i siarczanem magnezu i planuje opryskac tak samo rzepak z dodatkiem boru ile mozna dac cynku na ha rzepaku w pszenicy dawalem 2L a o rzpeaku nic nie jest napisane na etykiecie

darolee    3

Rzepak cynku potrzebuje tyle co pszenica, więc pewnie tyle co na pszenicę :)

Poza tym, jak widać z wcześniejszych postów robale bardzo różnie atakują. Jak wam się nie chce misek wystawiać, to choć proponuję śledzić http://piorin.gov.pl/sygn/start.php

Edytowano przez darolee

patrykDF    4

No to ciekawe co napisałeś z tą miedzią. Fakt, że rzepak pobiera mniej więcej tyle samo cynku co pszenica czyli 150g/ha. Ciekawi mnie ta miedź. Masz gdzieś artykuł na ten temat w necie?

Postaram się znaleźć. Ogólnie jest to związane z przemianami azotu.

Panowie czy jest sens Cyrax-em pryskać rzepak w fazie zielonego pąka?? Przez pogodę nie dałem rady wcześniej jak nie mrozy to deszcze.

redek    47

Nie ma sensu, nie podziała na skracanie, bo już jest za późno, a myślę, że może uszkodzić pąki (widziałem rzepak uszkodzony przez zbyt późno zastosowaną Carambę)

silva    18

redek uwierz że w polsce są bardzo różne rzepaki zależnie od regionu. a do tego później sie daje na grzyba i nic ni uszkadza

farmermf    78

kolego bajki prawisz z tym uszkodzeniem.

Mój ma 15cm to może za tydzień pojade z grzyboregulatorem. :D Uszkodzenia po carambie były bo opryskiwacz po randapie nie umyty był. ;)

redek    47

ten rzepak widziałem z okna domu, więc raczej wiem , co mówię

a to, że przyczyną uszkodzeń był zbyt późno wykonany zabieg stwierdzili przedstawiciele BASF wezwani na reklamację

Najwcześniejsze odmiany, najbardziej rozwinięte, praktycznie nie zakwitły, nie było po co wjeżdżać kombajnem.

@Silva , wiem, że są różne rzepaki, ale etykieta określa termin zabiegu na fazę 30-35, jak dzwoniłem do BASF, powiedzieli mi, że można przeciągnąć do fazy 50 bez obaw, ale później lepiej nie dawać

Każdy zrobi, jak uważa, ja wolałbym nie ryzykować i dać jakiś fungicyd nie działający jako regulator wzrostu

silva    18

Alert Topsin. Ja polecam Alert na DuPoncie nigdy sie nie zawiodłem.

Edytowano przez silva

Laver    4

Zauważyłem, że rzepak ma poskręcane liscie oraz na ich spodniej stronie blaszka lisciowa jest jakbby wygryźona tzn. sa takie zielensze plamki(plamki sa na niektórych lisciach). Co to może być?

brutus44    5

kupiłem caryx,orius,tytanit,siarczan magnezu,asahi sl,dursban ultra-chciałem tym popryskac rzepaczek-ale jak na niego spojrzałem ...to podpiąłem pług i go zaorałem...nie będzie mi psuć krajobrazu i nastroju...a opryski na drugi rok się przydadzą.Tylko zazdroszczę tym co mieli śnieg w mrozy-życzę wysokich plonów bo cena na pewno będzie ;) -ja się w tym roku już poddałem

brutus44    5

Ten Caryx trzeba było dać jesienią .

dałem fungi jesienią i to 2 razy+bor+nawozy dolistne=suma to przetrzymały i była jako taka obsada tylko rzepak nie wybijał w pęd ,rośliny zielone a w środku czarne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?