Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panczo1922    68

czym planujecie robić poprawkę na robaki?

jest spory nalot chowacza i pryszczarka...

planuję jutro, może nawet dzisiaj poprawić...

ogar118    62

Teraz wjechać w raps (nie karzeł) to desykacja murowana  :wacko:

Właśnie wjechać by pasowało tylko jak?

Mam 186 cm wzrostu jak wyciągnę rękę to może 220-230 cm będzie i z rzepakiem piątkę mogę przybić a lance przy opryskiwaczu na 190 maks uniosę...

Wiadomość z agroFakt.pl

macko25    5

kiedy planujecie pryskać na szkodniki łuszczynowe???????już po opadaniu płatków i pierwsze łuszczyny ?????????u mnie już jest dużo na młodych łuszczynach glistów 

Sadek    449

Właśnie wjechać by pasowało tylko jak?

Mam 186 cm wzrostu jak wyciągnę rękę to może 220-230 cm będzie i z rzepakiem piątkę mogę przybić a lance przy opryskiwaczu na 190 maks uniosę...

Rzepak nie skracany?

Mój ma z 190 cm a lance na ok. 220.

Toras82    1

No to jak jest, to pryskaj. Będziesz czekał aż ci wszystko robale wsuną? :D

asmodan28    7

Ja dwa dni temu Domnic + Mondatak+ poprawka na robak...i koniec z zabiegami. Teraz Ew. Desykacja

warchest    46

a luszczyn nie dostal ci rzepak ze dopiero 2 dni temu robiles na grzyba na rzepak bo u mnie to juz luszczyny sie poksztalcily czyli za pozno na pryskanie od grzyba

Można.

jednak nie bedziemy pryskac rzepaku od grzyba kiedys sie nie pryskalo i bylo dobrze na tym polu rzepaku bardzo dawno nie bylo wiec grzyb nie powinien mocno atakowac a pozatym caryx byl 2 razy dawany

Kula07    139

A co ma Caryx do ochrony płatka?

wolny77    2

To dobrze że był płodozmian ale moim zdaniem to trochę nierozsądne by nie robić jeszcze zabiegu na płatek. Zwłaszcza w tym roku jednak.. Ja już większosc swojego popryskałem amistar xtra i spodziewam się w tym roku fajnego plonu.  Oby tylko żadnych gradobić nagle nie było..

Radek88    0

Witam

Mam pytanie do speców od chemii, przedstawię moją ochronę i proszę o komentarz czy jest ok czy może coś zmienić na przyszłość:

Jesień tebu 1l

Wiosna

T1 Caryx 0.7 + Tebu 0.7

T2 Amistar xtra 0.6 + Tenore 0.6

Rzepak uprawiam 5 rok zawsze dawałem podobnie jak powyżej tylko na t2 szedł drugi raz tebu 1l, w tym roku raz ze rzepak ładniejszy, a dwa pogoda to i ochrona lepsza.

Pozdrawiam

panczo1922    68

Wczoraj robiona poprawka na robala ( pokazało się dużo chowacza)
Teraz czekam na desykacje.
Rzepak zapowiada się dobrze, zobaczymy co z ceną!

Piotrekxc21    1

Koledzy ponawiam pytanie co stosujecie na desykacje i czy ktoś z Was przetrzymywal rzepak do zimy i w jakich warunkach to robił??

miwigos    84

Wczoraj robiona poprawka na robala ( pokazało się dużo chowacza)

Teraz czekam na desykacje.

Rzepak zapowiada się dobrze, zobaczymy co z ceną!

Na ścieżkach leży plackiem?

waldeko    1

Mój też na ścieżkach leży. Ma około 170/180 cm. Aż serce boli. Ale trzeba było wybrać mniejsze zło.

Sadek    449

Koledzy ponawiam pytanie co stosujecie na desykacje i czy ktoś z Was przetrzymywal rzepak do zimy i w jakich warunkach to robił??

Rzepaku nie dysykujemy, jeżeli ma ok. 8 % spokojnie przelerzy, my przetrzymujemy i raz leżał dwa lata i nic się nie działo, trzymamy na tzw. klepisku.

Rzepaku nie dysykujemy, jeżeli ma ok. 8 % spokojnie przelerzy, my przetrzymujemy i raz leżał dwa lata i nic się nie działo, trzymamy na tzw. klepisku.

tzn. Leży na betonowej posadżce i jakie warunki panują w magazynie? A może lepiej na przyczepie lub w big bagach?

konio1011    12

Panowie rzepak pryskany 2 razy proteusem jednak nadal sporo chowacza i pryszczarek sie pojawia. Warto jeszcze w niego wjezdzac? Aktualnie do konca kwitnienia pewnie jeszcze ponad tydzien. Mospilan bylby dobry? Warto dodac jakies nawozy do oprysku?

slonju77    12

U mnie taka sama sytuacja,też pryskane 2 razy proteusem z tym że rzepak praktycznie już przekwitł ale jest troche chowacza ,czy warto jeszcze truć?

masa24    55

CZY ASAhi dane przed kwitnieniem albo dolistny nawoz npk mogl zaszkodzic na kwitnienie rzepaku? dziwny mam ten rzepak . nie kwitnie intensywnie tylko tak jakby placowo. mialem z nim klopot bo byl bardzo maly i nie rowno rosl. do tego w zime sarny na nim buszowaly. i tak sie zastanawiam jaka moze byc przyczyna takiego malo intensywnego kwitniecia. moze jakis oprysk zaszkodzil

d4rek    16

Tam fdzie sarny pozniej kwitnie

roLnik_pk    0

witam. przez pogodę nie mogłem opryskać rzepaku na opadanie płatka fungicydem. teraz rzepak prawie całkowicie zrzucił kwiat. pryskać go jeszcze proteusem i fungicydem?

Kolego możesz pryskac. Tylko jest parę minusów tak opoznionego oprysku przede wszystkim dorzo uszkodzisz na przejazdach fungi będzie działać słabo na inne choroby oprócz czerni krzyżowych na robala podziała na luszczynowe szkodniki.raczej więcej plusów niz minusów.Ale decyzja należy do Ciebie.

knoro93    167

Nie chodzi o plusy i minusy tylko czy oprysk wyjdzie finansowo uzasadniony w tej fazie. Mi sie wydaje że ze względu na duże straty spowodawne przez ciągnik oprysk będzie nie opłacalny. Owady tez już pewnie złego narobiły czego się nie da cofnąć jedynie kolejne straty wyeliminowac. Ja bym odpuścił. Kiedy tez nie opryskalismy rzepaku na płatek mimo małego nawożenie i słabej ochrony rzepak oddał 3 tony. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?