Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    141

Rzepak intensywnie rośnie. Raczej Proteus już nie działa albo jedzie na oparach.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Mareczek78    1

masz na etykiecie odstęp czasu pomiedzy zabiegami - jak pamiętam to ok 6 dni, czyli czas działania na pewno nie dłuższy

zoxim    6

mam pytanie co do zabiegu na płatek chce zastosować korazzo 0,33 l/ha i 1,66l/ha eminent star taką mieszaninę mi polecono dodam że rzepak ma popękane łodygi , dodać coś do tego

Wiadomość z agroFakt.pl

gomez181    10

ja dzis na wieczór lece z azylem i inzuma na opadnaie płatka plus 10kg mocznika na hektar. czas powoli rzepaki zacząć pryskac dodam ze pozno zaczęły kwitnąć.

Gamzi    0

Planuję dziś dać 0.85 Mondatak + 0.85 Tarcza Łan + 0.125 Mospilan. Tania opcja ale będzie ok?

rudinho11    24

Panowie a co powiecie na taką mieszanine Topsin 0.75 l + Tebukonazol 1 l + proteus na opadanie płatka ?

lukasz222    2370

U mnie rzepak 3 dni po oprysku Proteusem i też chowacza od cholery. Narazie się wstrzymuję z decyzją o poprawce, ale wygląda że najpóźniej w przyszłym tygodniu znów trzeba będzie w ścieżkach buchtować

Witam czy są jacyś koledzy z okolic chelma lubelskie kiedy planujecie oprysk na platek i jakim srodkiem. Czy proteus i Yamato to w miarę rozwiązanie??

post-216021-0-89406000-1495047933_thumb.jpg

aro1975    116

mam pytanie co do zabiegu na płatek chce zastosować korazzo 0,33 l/ha i 1,66l/ha eminent star taką mieszaninę mi polecono dodam że rzepak ma popękane łodygi , dodać coś do tego

korazzo raczej 0,5l/ha

nunu85    82

Witam czy są jacyś koledzy z okolic chelma lubelskie kiedy planujecie oprysk na platek i jakim srodkiem. Czy proteus i Yamato to w miarę rozwiązanie??

patrzac na Twój obrazek to juz czas najwyższy

kamilc017    36

Ja jestem z lubelskiego gmina Wysokie i lecę w piątek/sobotę z Pictorem + Coś na robaka(proteus, inazuma, mospilan) jeszcze nie wiem co wybrać. 

Robroy    5

Już pora pryskać. U siebie jutro zaczynam pryskanie Amistar Xtra + Proteus.

kazik8888    3

Rzepak intensywnie rośnie. Raczej Proteus już nie działa albo jedzie na oparach.

Kiedy planujesz leciec u siebie na platka? Bedzie vlog?

Kula07    141

Właśnie kończę.

Coś nagrałem, zobaczę co z tego wyjdzie.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Ambrilo93    0

Witam Panowie, 

Mam pytanie czy stosował ktoś z Was środek Ambrossio 500SC na ochronę grzybową?

Zakupiłem ten środek z tego względu że w lokalnym sklepie nie było praktycznie innego wyboru.

Na etykiecie wyczytałem z kolei żeby stosować do fazy zielonego pąka.

Proszę o jakąś opinie bo mam mieszane odczucia co do stosowania tego środka

pozdrawiam

mich18    25

Stosowałem wiosną na rzepak tebuknazol czy mogę jeszcze raz zastosować tebuknazol + amistar na opadanie płatka ?

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

nunu85    82
Napisano (edytowany)

wg etykiet nie mozna

ja w zeszłym roku i na jesien i z wiosny skracałem tylko pełną dawką tebu, a na płątek dałem tebu plus acanto (bo za późno sie obudziłem z zakupami i praktycznie nic innego nie było do wzięcia) i nie zauwazyłem nic złego.

Pewnie bardziej chodzi o uodparnianie sie patogenów niz ze miałoby zaszkodzic.

Edytowano przez nunu85

jacek37    3

panowie jakie dawki zamira z tazerem  czy 1 l i 0.5 l wystarczy?

darkoza    8

panowie pryskałem dziś rzepak na płatka ale jest już mało płatków tylko dużo łuszczyn sie zawiązało czy to nie jest juz za puzno pryskałem środkim BUKAT skład tebukonozal PROTEUS i nawozy DR GREEN rzepak jest wysoki i za opryskiwaczem bardzo się kładzie odpuscić dalsze pryskania bo planuje jutro jeszcze pryskać czy ten co leży jeszcze wstanie czy tym pryskaniem zrobie wiecej szkody czy zostawić tak jaki jest i nie pryskać jaki jest wasze zdanie fachowców 

nunu85    82

zdanie jest takie, ze o jakis tydzien opóźniłeś zabieg, a z tego są same minusy.

-połamane rosliny na ścieżkach (i nie, jak sie złamały, a nie tylko pochyliły, to nie ma szans, zeby wstały)

i najważniejsze- oprysk grzybowy nie działa juz tak dobrze jak zrobiony wcześniej.

Na kazdej ulotce pisze, zeby robić jak opadaja pierwsze płatki- czytaj- jak dopiero zaczyna kwitnac.

Wówczas ochrona grzybowa bedzie najlepsza.

Jak opóxnisz na tyle, ze juz bedzie zawiązanych na roslinie po kilka czy kilkanascie łuszczyn, to juz ochrona przeciw wiekszosci chorób zadziała słabo, jedynie przeciw czerni krzyżowych jeszcze bedzie ok.

A czy warto jeszcze pryskać...jako, ze mamy tak mokry rok (przynajmniej w moich stronach), to presja chorób bedzie duza i jak Ci taka czerśń na pole wejdzie, to moze i połowe plony zniszczyc.

Krotko, jak na tym polu nie było nigdy rzepaku, to mozessz zaryzykowac.

Jak siejesz co 3-4 lata, to musowo pryskać.

qba333    9

U mnie ten sam problemOpryskiwacz za niski z 3p a zepak 1.5mwysokosci chociaż skracany caryx i toprex na wiosnę i zastanawiał się czy więcej szkód nie zrobię bo tez o parę luszczyn związanych a wczesniej warunki nie pozwalały na oprysk a amistar i prochloraz czekają na jutro na oprysk

tomek73    196

Lepiej późno niż wcale, a   w tamtym roku opóżniłem specjalnie i to był szczał w  10.Ci co pryskali w terminie to bardzo żałowali. W tym roku będę  pryskał na łuszczynę  jeszcze raz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez Adam07
      Witam.
      Zastanawiam się nad jednym,jeśli posieje się rzepak jary czy jego plon będzie znacznie mniejszy od tego ozimego ?
      Jeśli ktoś wie o tym dużo proszę o informacje .
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?