Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

suffeks    8

w USA rolnik ma tysiace hektarow i myslicie ze czeka na noc zeby pryskac? LOL nie

tam wala w dzien dursban i roundup z samolotow nie wazne w ktora strone wiatr wieje i jak mocno

tu rzepak

Wiadomość z agroFakt.pl

toperz    4

w USA rolnik ma tysiace hektarow i myslicie ze czeka na noc zeby pryskac? LOL nie

tam wala w dzien dursban i roundup z samolotow nie wazne w ktora strone wiatr wieje i jak mocno

tu rzepak

to się wyprowadź do stanów  

nie jesteśmy w USA , 

cała ta dyskusja już mnie irytuje

ETYKIETY SĄ PO TO BY ICH PRZESTRZEGAĆ 

pszczoły są pożyteczne , i trzeba mieć je na uwadze , choć wiadomo że sprawia to problemy 

wszystko róbmy ze zdrowym rozsądkiem , i będzie ok

B3Agro    85

U mnie dzisiaj start:

gdzie rokuje :

-bardzo dobrze - propulse

-dobrze - yamato + tazer

No i oczywiście proteus w dawce 0,8L/ha.

Do tego biostymulatory + zmiękczacz no i niestety około 250 -300 litrów wody w hektar..

toomi30    1

panowie czy u was juz pierwsze płatki opadaja i kiedy zaczynacie wykonywac zabieg na płatka??

Kula07    140

U mnie dzisiaj start:

gdzie rokuje :

-bardzo dobrze - propulse

-dobrze - yamato + tazer

No i oczywiście proteus w dawce 0,8L/ha.

Do tego biostymulatory + zmiękczacz no i niestety około 250 -300 litrów wody w hektar..

Jakie biostymulatory? Dołączę się do pytania o Proteusa.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

B3Agro    85

0,8 z racji tego że widzę dużą presję szkodnika a daję podwyższoną dawkę wody więc niech zadziała dobrze. Doświadczenie z lat ubiegłych pokazało że tam gdzie poszła podwyższona dawka wyeliminowałem szkodniki niemalże w 100%. Tam gdzie dawka zalecana - no niestety nie zadziałało idealnie.

Daję Asahi i jakiś inny wynalazek któy będę testował w tym roku ale nazwy nie pamiętam.

Jarek22B    0

Jadę ok 200g azoksy i ok 380g prochloraz....

Muszę wykonać co najmniej 2 opryskiwacze a jak zwiększę ilość cieczy (kolega miwigos wysunął taką sugestię) to nawet 3 beczki...

Chcę uzyskać optimum ochrony.

azoksystrobina - działa głownie zapobiegawczo więc lepiej zabieg delikatnie przyspieszyć niż go spóźnić

Kula07    140

0,8 z racji tego że widzę dużą presję szkodnika a daję podwyższoną dawkę wody więc niech zadziała dobrze. Doświadczenie z lat ubiegłych pokazało że tam gdzie poszła podwyższona dawka wyeliminowałem szkodniki niemalże w 100%. Tam gdzie dawka zalecana - no niestety nie zadziałało idealnie.

Daję Asahi i jakiś inny wynalazek któy będę testował w tym roku ale nazwy nie pamiętam.

Po zabiegu na płatka miałem wykonać jeszcze jeden dodatkowy zabieg na pryszczarka.

Mam Proteusa i Maverick Supreme. Proteus w podwyższonej dawce będzie działał dłużej?

Zapraszam na mój Vlog ;)

B3Agro    85

U mnie z reguły zabieg na płatka jest ostatnim zabiegiem (nie licząc desykacji). Ciężko powiedzieć czy będzie działał dłużej - jedno co jest pewne to to, że wyższe stęrzenie zadziała lepiej. Ja sugeruję się tym że na płatek daję około 300 L wody a w innych 200L to maksimum. Łatwo sobie poprzeliczać.

Kula07    140

No tak, to jest logiczne, im więcej wody tym stężenie niższe.

Ja będę jechał z Proteusem 0,6l + Propulse 0,9l + 120g Tebu +Lignum Plus 150ml +Agravita Active 70 0,5kg. Na jednej działce 220l/ha a na drugiej 160l + Asystent+ 0,05l/ha (na tej działce zabieg będę robił gdzieś pewnie koło 22 więc liczę na większą rose. Dodatkowo wczoraj podałem Agravite Aktive 40 0,5kg/ha a na kawałku jeszcze Asahi 0,5l/ha na próbę. Rzepaki wyglądają obiecująco. Zobaczymy co z nich wyjdzie.

Zapraszam na mój Vlog ;)

kamilc017    35
Napisano (edytowany)

Jakie dysze będą lepsze eżektorowe jedno strumieniowe niebieskie? Czy zwykłe jedno strumieniowe niebieskie?? Chodzi mi o zabieg na płatek. 300l/ha ciśnienie około 4.5bar,

Edytowano przez kamilc017

TheKrajcek    0
Napisano (edytowany)

Wczoraj opryskałem swoje 10 ha rzepaku proteusem, na przekór niektórym forumowiczom zacząłem o 20tej. Expresion kwitnie a monolit zaczyna. Pojawił się chowacz. Na płatka będzie grisu i inazuma.
Ja pryskam dyszami eżektorowymi 0,3 lechlera wszystko, bo opryskiwacz, który kupiłem takie ma. Myśle że są ok, wg zaleceń producenta do wszystkich zabiegów są dobre lub bardzo dobre

Edytowano przez TheKrajcek

toperz    4

dziwny ten rok , 

rzepak zaczął kwitnąć,  (praktycznie dziś mamy drugi dzień) ,na płatka za wcześnie ,  słodyszka jest od groma  ponad 10 na roslinie, podobnika też  na każdej roślinie  ,  

szczerze to n ie wiem co tu zrobić ???

Jarek22B    0

Jakie dysze będą lepsze eżektorowe jedno strumieniowe niebieskie? Czy zwykłe jedno strumieniowe niebieskie?? Chodzi mi o zabieg na płatek. 300l/ha ciśnienie około 4.5bar,

ja pyliłem na eżektorach ale dwustrumieniowych 0,25

we wcześniejszych sezonach pyliłem na zwykłych jednostrumieniowych 0,3

niestety wnioski będą na koniec sezonu

Kula07    140

dziwny ten rok ,

rzepak zaczął kwitnąć, (praktycznie dziś mamy drugi dzień) ,na płatka za wcześnie , słodyszka jest od groma ponad 10 na roslinie, podobnika też na każdej roślinie ,

Pryskaj.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Jarek22B    0

dziwny ten rok , 

rzepak zaczął kwitnąć,  (praktycznie dziś mamy drugi dzień) ,na płatka za wcześnie ,  słodyszka jest od groma  ponad 10 na roslinie, podobnika też  na każdej roślinie  ,  

na płatka za wcześnie? tylko zależy od tego czym chcesz pylić - u mnie Ci co pryskają Pictorem ruszają wcześnie (fajnie to wygląda bo ścieżki stoją)

Jarek22B    0

A co myślicie o takim środku jak Toben. Warte coś czy szkoda pieniędzy.??

zależy o jakich pieniądzach myślisz?

Toben to jet to samo co Topsin lub Helmtop  czyli tiofantan metylowy

ja w tym sezonie zastosowałem Helmtop w mieszance z azoskrobiną - ale wnioski na koniec sezonu

znam rolników którzy go stosowali na płatka (solo i w mieszance) i opinie były pozytywne (dlatego sam się zdecydowaniem na ten sezon)

U mnie poszedł wcześniej toprex. A teraz na płatek się zastanawiam rzepak pryskalem 1maja proteusem jadę dziś zobaczyć. 8 zaczynał kwitnąc. Toben cenowo tanio wychodzi plus co dołożyć jeszcze raz proteus mógł bym dać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez Adam07
      Witam.
      Zastanawiam się nad jednym,jeśli posieje się rzepak jary czy jego plon będzie znacznie mniejszy od tego ozimego ?
      Jeśli ktoś wie o tym dużo proszę o informacje .
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?