Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol19920    12

Kula odrazu będziesz jechał Asahi po ewentualnych przymrozkach czy odczekasz kilka dni?

maniek20    71
Napisano (edytowany)

tylko niech mi ktoś wytłumaczy co da Asahi już zmarzniętym kwiatom one i tak już nie będą mieć łuszczyny jak nie zawiązały jeszcze a już kwitną bo te co nie rozkwitły to nic im nie zrobi za 2 lub 3 tygodnie  będzie widać ile będzie strat i już za oknem - 0.5

Edytowano przez maniek20

Wiadomość z agroFakt.pl

szaman1    38

Jak się zrobi pogoda to jechać proteus + pictor czy to jeszcze za wcześnie na płatek ? Rzepak kwitnie jakiś tydzień 

Kula07    139

tyle da co umarłemu kadzidło

Probowałeś i wiesz to zautopsji tak?

loquito    14

W sobotę będzie 2 tygodnie od początku kwitniecia rzepaku. Czy to już czas według Was na ostatni zabieg funficydowy(tazer+ atak) + insekty(proteus)?

grego    218

Jak masz otwartych 50% kwiatów w kwiatostanie to juz czas

tomek73    189

Ja już kupiłem asahi  i jadę wszystko, zwłaszcza po  badaniach w Czechach, koszt z 52 zł/ha.

rocco0987    19

Moze słabo szukałem i nie znalazłem, ile wynosi temperatura niszcząca kwiaty rzepaku? Wystarczy że tylko przekroczy na minus czy przetrzymają załóżmy te 2-3 stopnie na minusie i zawiążą łuszczyny?

loquito    14

Ja już kupiłem asahi i jadę wszystko, zwłaszcza po badaniach w Czechach, koszt z 52 zł/ha.

Planujesz jechać aż nocne temperatury nie będą poniżej zera czy jedziesz bezpośrednio po przymrozku mimo że w następną noc może być znowu przhymrozek?

XTRO    160

-4 było, rzepak pokręcony w każde strony, to co kwitło chyba zmarzło bo już się zaczynają robić brązowe

maniek20    71

zmarzły tylko te co rozkwitły a nie miały jeszcze juszczyn zawiozanych reszta będzie życi teraz sie zastanwiam kiedy zadzwonić do ubezpieczyciela

mickas092    325

U mnie o 3 w nocy -1, rzepak deko pochylony ale gorzej wygladał jak wcześniej były  przymrozki po 5 stopni. 

XTRO    160

-1, a sprawdzałeś o 5-6 godzinie ile było ?

mickas092    325

Sąsiad świnki ładował to mówił ze na solarach miał -3, drugi że przy oknie -2. Więcej jak -4 nie było na pewno. 

XTRO    160

jak na solarach miał -3 to przy gruncie bite było 4-5 mrozu. U mnie na solarach było -2 a na oknie blisko gruntu -4

staszek131415    2045

ja nie praktykuje bo nie ma zbytnio czym xD, a wgl jest jakiś efekt po nim? 

Jest pusty portfel ;)

to ile panowie u was już jest bo umnie już tylko 2 stopnie ciepła może po dzisiejszej nocy wzruci sie ubezpiecznie z nawiazką

Może cI się zwroci zależy ile wypiłeś :P :P

mickas092    325

Drugi sąsiad co mieszka 20m od niego miał przy oknie -2. Wiem jak wygląda rzepak po -5 stopniach przymrozku - poskrecany w każdą stronę, teraz ledwo pochylony jest. 

staszek131415    2045

Ja już kupiłem asahi  i jadę wszystko, zwłaszcza po  badaniach w Czechach, koszt z 52 zł/ha.

A ja pobadaniach u mnie na polu nie chcę tego znać bawi mnie takie podejście że ktoś się sugeruje badaniami w czechach  :P :P

Kula07    139

Jest pusty portfel ;)

Może cI się zwroci zależy ile wypiłeś :P :P

Stasiu czy Ty umiesz coś mądrego napisać czy tylko szydzić?

U mnie był delikatny przymrozek, tylko niektóre rośliny lekko przechylone.

staszek131415    2045

Ja nie szydzę dzielę się tylko swoim doświadczeniem jak mogę pisać że ktoś ma pryskać jak wiem że guzik to pomoże ? Każdy ma prawo opryskać nie bronię przecież

Kula07    139

Wybacz, ale sposób w jaki piszesz swoje posty nie pozwala aby traktować Twoje wypowiedzi poważnie.

Tomek90    196

jak na solarach miał -3 to przy gruncie bite było 4-5 mrozu. U mnie na solarach było -2 a na oknie blisko gruntu -4

Co Tobie z temp z gruntu skoro kwiaty masz na wysokości metra i wyżej. Przynajmniej u mnie. 

Audi213    3

Staszek pytanie za 100 punktów jaki środek stosujesz na płatka i owada

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?