Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

masz na myśli w formie oprysku?

Tak w oprysku razem z borem siarczanem i insektycydem.

Wiadomość z agroFakt.pl

A jaki insektycyd polecacie dać teraz przed kwitnieniem bo mi słodyszek naleciałości!

Raptus902    30

Będzie jeszcze sens pryskać na słodyszka jak rzepak już kwitnie a jego nie widać na razie ?

Forsze    7

No jak nie widać to odpowiedź jest prosta- prawda?

A u mnie jest siedzi w pakach niewiem czy źle czy dobrze miałem proteusa i poszedł dziś oprysk.post-216021-0-19017600-1493665001_thumb.jpgpost-216021-0-19017600-1493665001_thumb.jpg

U mnie do kwit ięcia jeszcze z 5dni. A słodyszka już wczoraj złapałem w żółtym wiadrze ale na pąkach h jakoś nie widziałem.

crazy29    6

u mnie podiobnie do kwitnienia jakies 5-7 dni patrzac na prognozy pogody to moze i wiecej. wczoraj w pułapce pusto jedynie gdzies na pakach mozna bylo sporadycznie znalezc slodyszka a dzis niespodzianka 12 sztuk sie zlapalo a na pakach tez zaczyna sie pojawiac. jak pogoda wytrzyma jutrzejsza noc bedzie nie przespana a slodyszek martwy :D

Kula07    137

Rzepak obskoczony.

Poszedł bor 21% 1,5kg/ha + NPK 20/20/20 2kg/ha + Mn 0,5kg/ha + Mo 20g/ha+ Siarczan Mg 2kg/ha + kwasek cytrynowy 120g/ha + robal.

Jeżeli ciepła, słoneczna pogoda sie utrzyma to w tym tygodniu rzepak zacznie kwitnąć.

Tomek90    191

Co na robala dawałeś? Nalot spory już? 

Kula07    137

Na robala własna mieszanka.

Kilka sztuk słodyszka się pałętało, także nalot nieunikniony.

staszek131415    2020

u mnie podiobnie do kwitnienia jakies 5-7 dni patrzac na prognozy pogody to moze i wiecej. wczoraj w pułapce pusto jedynie gdzies na pakach mozna bylo sporadycznie znalezc slodyszka a dzis niespodzianka 12 sztuk sie zlapalo a na pakach tez zaczyna sie pojawiac. jak pogoda wytrzyma jutrzejsza noc bedzie nie przespana a slodyszek martwy :D

Ile czasu przed deszczem potrzeba by środek podziałał'

'?

djgrove    0

Panowie, pryskalem dzis rzepak zapobiegawczo na slodyszka,DelCapsem i Pyrifosem, zaczynalem gdy temperatura wynosila ok 16 st C, a konczylem w temp 9st C. Myślicie, że pyrifos może przez to gorzej działać systemicznie ?

crazy29    6

po godzinie juz pest ok ale po 3 to mzna byc spokojnym.  tak czytam i sie zastanawiam o ktorej wy zaczynacie pryskac na tgo slodyszka???? szczegolnie tym pyrifosem i swoja mieszanka pewnie typu dursban??????????

Kula07    137
Napisano (edytowany)

i swoja mieszanka pewnie typu dursban??????????

Pewnie nie.

Jeżeli o pszczoły się boisz to się nie martw.

Edytowano przez Kula07

asmodan28    7
Napisano (edytowany)

Rzepak obskoczony.

Poszedł bor 21% 1,5kg/ha + NPK 20/20/20 2kg/ha + Mn 0,5kg/ha + Mo 20g/ha+ Siarczan Mg 2kg/ha + kwasek cytrynowy 120g/ha + robal.

Jeżeli ciepła, słoneczna pogoda sie utrzyma to w tym tygodniu rzepak zacznie kwitnąć.

Ja tez sie zdecydowałem i pojechałem.

Elvita rzepak 5kg+1,2l Elvita Amino+ Elvita Bor 2l.....robaka nie dałem. Na razie słodyszka brak. W naczyniu 5 sztuk.

Tylko nie wiem czy sobie kuku nie zrobiłem....bo tego mikro w tym stadium pisze żeby dawać 3 kg MAX ...ja dałem 5kg. Myślicie ze popsułem sobie ten rzepak ? :(

Edytowano przez asmodan28

djgrove    0

Zacząłem pryskac kolo 18.30 a do domu zjechalem chwile po 21. Cały dzień wiało i nie szło jechać :/

pawlu    0

Acand 0,5l+Matador 1,33l będzie dobrym rozwiązaniem na płatka?

Artis    14

dobra mieszanka jak najbardziej

SawekBraczyk    14

Jaki insektyd wybrać na zabieg na płatek Proteus czy Mospilan ? Wyczytałem w galerii że nie można na płatek stosować proteus i że mospilan w zupełności wystarczy . To nie wiem co teraz wybrać . 

Proteus to najlepszy środek na płatek, stosuję go od paru lat i jest ok. Mospilan nadaje się najwyżej do śniadania, takie to jego działanie. Stosowałem i Mospilan i inny acetamipryd z importu równoległego, ogólnie nic nie warte.

masa24    55

a np nurelle nadaje sie na platek?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się